Podzimní piknik

Přemýšlíš jak ještě na poslední chvíli využít krásné počasí, které nám letošní podzim přináší? Co takhle piknik? Pravá pikniková sezóna už je sice za námi, ale v cestě k tomu, jak si užít víkend v tomto stylu nic nestojí.

Piknik je specifický druh stolování, při kterém si povětšinou rodiny, blízcí přátelé nebo spolupracovníci vychutnávají jídlo pod širým nebem. Stravování se uskutečňuje na nejrůznějších místech s touhou po krásném výhledu zimni-grilovania zvuku přírody, jako jsou například parky, louky, lesíky, nebo břehy jezer. Tento druh zábavy se pyšnil největšímu rozmachu a oblibě na počátku 19. Století v Anglii a kladl se mu velký důraz. Původně se však konaly v uzavřených prostorách londýnské smetánky, jako byly hostince, nebo luxusní sídla. Nedílnou součástí pikniků jsou také hry jako například kroket, šachy a hudba, ať už živá, nebo z různých druhů přehrávačů.

Co s sebou?

Základ pro celý piknik je jednoznačně piknikový košík. Hodit se ti určitě bude dostatečně velká, pevnější deka, ubrus, nádobí s příbory, ubrousky a samozřejmě výtečné jídlo s pitím. Využij ovoce a zeleninu, které ti podzim nabízí. Udělej si výborný salát, například z jablek a mrkve. Upeč si borůvkové nebo brusinkové muffiny. Připrav si oblíbenou pomazánku, kterou namaž na celozrnné pečivo, nebo rovnou udělej výborný sendvič. Nepohrdni ani různými druhy sýrů nebo masa. Poslední dobou si stále častěji účastníci pikniků s sebou berou i přenosné grily, na kterých připravují maso, či ovoce se zeleninou. Na internetu můžeš koupit různé druhy grilů včetně malých, přenosných. Nezapomeň ani na pití, které je stejně důležité. Podzim se nese ve znamení dobrých vín a džusů. Muži nepohrdnou pivem či různými druhy čajů.

Teď už ti zbývá jen najít správné místo a užít si piknik se vším všudy.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Comments are closed