Polarizační brýle ti nabídnou nejlepší komfort

Polarizační brýle se skvěle hodí do auta, do přírody, na kolo a nejrůznější sportovní aktivity, ale nosit je můžeš i jen tak, jako kvalitní a užitečný módní doplněk. Pokud pořádně nevíš, co pojem „polarizační brýle“ znamená, přečti si následující článek.

Sluneční polarizační brýle
Polarizační brýle si poradí i s odlesky vody

Zrak je velmi důležitý, proto bychom si ho měli opravdu dobře chránit. Denně vystavujeme oči obrovské námaze, ať už je to sluneční záření, monitor počítače nebo jen klasické světlo ze zářivek. Takto zatěžované oči mají sklon k únavě a následnému zhoršení zraku. Může se dostavit i šedý zákal a další problémy.

Jaký je rozdíl mezi slunečními a polarizačními brýlemi?
V posledních dnech se k nám konečně dostavilo jaro v plném proudu, padají teplotní rekordy a sluníčko jede opravdu na 100 %. Jistě víš, že kvalitní sluneční brýle musí mít UV filtr, aby se zabránilo průniku ultrafialového záření. Polarizační brýle mají navíc polarizační filtr. Ten slouží k tomu, aby zabránil odleskům jako je protijedoucí auto, vodní hladina, silnice a nebo třeba i sníh. Světlo se totiž odráží z horizontálních povrchů, jakým je třeba právě ta silnice nebo vodní hladina. Polarizační filtr má za úkol toto světlo blokovat, a docílí tím pomocí vertikálních polarizátorů, které jsou obsaženy v čočce. Velkou výhodou je, že polarizační brýle zachovávají vysokou úroveň ostrosti vidění, což ti klasické sluneční brýle nedovolí. Mezi další plusy, kterými polarizační brýle oplývají, patří vysoký UV filtr a odolnost, takže máš zaručenou kvalitu a jen tak je nerozbiješ.

Jak vybrat správné polarizační brýle?
Kromě veškerého komfortu jako ostrost vidění, zachování barev, ochrana očí a odstranění nežádoucích odlesků nabízí polarizační brýle i možnost dioptrické úpravy. Jsou tedy skvělým a užitečným doplňkem při řízení, kdy je 100% zrak nezbytně důležitý.
Vybrat si můžeš i samozabarvující skla, která reagují na intenzitu světla.
Pokud jsi zarytá sportovkyně, vybírej polarizační brýle podle požadavků tvého oblíbeného sportu. Ráda plachtíš, rybaříš s přítelem, věnuješ se turistice a nebo si raději užíváš zimních radovánek na horách? Zvol brýle s vysokým zakřivením, to ti zaručí dokonalou ochranu i ze stran, a ty se tak můžeš naplno věnovat svému oblíbenému zájmu i přes vysoké záření.
Polarizační brýle můžeš využít i v interiéru, například při sledování televize, kdy je místnost osvětlena zářivkami. Velkou úlevou pro oči je i nošení brýlí při práci na počítači.

Mohou být polarizační brýle in?
Možná máš pocit, že jsou polarizační brýle zásadně pro sportovce či řidiče a podle toho taky vypadají. To je omyl. K dostání jsou opravdu skvělé kousky jak v dámském, tak i v pánském provedení. Výběr není tak rozsáhlý jako u obyčejných brýlí, ale i přesto věřím, že si jistě vybereš. Velmi módní a oblíbené jsou kultovní pilotky a nebo polarizační brýle připomínající svým tvarem kočičí oči.

Nabídku kvalitních polarizačních brýlí najdeš třeba v e-shopu Optika Maja.

Dana K.

Dítě sametové revoluce. Svůj život si nedokáže představit bez rodiny, hudby, přátel a velmi těžko by přežila i bez svého laptopu. Její největší slabostí je rybíz. Miluje léto, moře a hrozně nerada o sobě mluví.

No Comments Yet

Comments are closed