Postel podle tvých představ? Luxus, který si zasloužíš

Jak říká známý citát: „Spánek je prospěšný kdekoliv, ale v posteli by člověku bylo lépe.“ A kdo už byl někdy na trampu, či spal namačkaný v autě, tak mu dá za pravdu. Avšak postel netvoří jen čtyři nohy, dřevěná či ocelová konstrukce a matrace, ale také povlečení, ložní prádlo, přehozy či prostěradla.

V jakém povlečení se nejlépe spí tobě?

Povlečení, které především ženy zajímá na posteli nejvíce, se dnes vyrábí ve stovkách barevných kombinací, provedeních a materiálech. Nejběžnější je povlečení jednobarevné, které preferují především muži. Někteří si však potrpí třeba na motivy Spidermana či Batmana. Dále jsou povlečení kytičkované, puntíkované a spousty dalších. Vyrábějí se z bavlny, saténu, tencelu a dalších materiálů, které mají být nejen příjemné na dotek, ale zároveň chránit materiál, který obklopují – tedy peřinu nebo polštář.

Povlečení… a co dál?

Kromě ložního prádla jsou nezbytná také dobře vybraná prostěradla. Nejoblíbenější jsou stále bavlněná prostěradla, která drží rozměry a nastane se ti, že by se v pračce srazila. Stejně jako u povlečení, tak i u prostěradel si můžeš vybrat ze široké škály barev a stylů. Pozor však na prostěradla s filmovými hvězdami, protože pokud nejsi „singl“, možná by to tvůj miláček těžko nesl…

Přehozy znaly a rády používaly i naše babičky – avšak dnes se na ně trochu zapomíná. Přehoz, který zakryje celou postel a dá tak pokoji decentní styl, je rozhodně velice praktický. Netřeba už říkat, že stejně jako u povlečení a prostěradel, se i přehozy šijí v různých materiálech a barvách. Můžeš si proto vybrat přesně takový, který bude ideálně doplňovat styl tvého pokojíku.

Dopřej si to nejlepší

Mnohé studie ukázaly, že člověk za svůj život prospí zhruba čtyřiadvacet let. To je celkem dlouhá doba. Proto se rozhodně nevyplatí v této oblasti šetřit, právě naopak. Buď vybíravá a dopřej si to nejlepší, co můžeš. Protože přece není nic příjemného, když se ráno vzbudíte s odřeným nosem od nekvalitního povlečení. A proč spát v nudném povlečení po babičce, když si můžeš pořídit moderní, které ti bude zlepšovat náladu a perfektně doplní tvé malé království?

Text: Pavlína Malá

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.