Poznej svět: vyraz na jazykový kurz do zahraničí

Chceš získat spoustu nových zážitků, najít si nové přátele z celého světa, naučit se cizí jazyk a mít mnoho dalších možností? Vyraz do světa. Můžeš absolvovat jazykový kurz, stát se au-pair nebo strávit rok na střední škole v zahraničí.

1. JAZYKOVÉ KURZY V ZAHRANIČÍ

Pokud ti nebylo 18 let, můžeš vyrazit na jazykový kurz pro děti a mládež Kromě běžné výuky jazyka obvykle zahrnují i bohatou nabídku aktivit na volný čas včetně výletů, sportovních aktivit, exkurzí apod. speciálně připravenou pro tuto věkovou kategorii. Takže nudit se nebudeš ;-)
KDE: Malta, Velká Británie, Německo, Francie, USA, Kanada
PROGRAM: Čeká tě intenzivní výuka vybraného jazyka (nejčastěji angličtiny) přímo ve školách, a ve volném čase můžeš poznávat danou zemi se svými novými přáteli.
CENA: podle typu kurzu (přibližně 18 000 – 30 000 Kč za 2 týdny)
Lenka: „Chtěla jsem se dostat na školu, kde vyžadují přijímačky z angličtiny a já toho moc neuměla, proto jsem o prázdninách odjela na měsíční kurz do Velké Británie. Mám spoustu nových kámošů, mluvím jako rodilá Britka a přijímačky mám v kapse“ ;-)

2. ROK NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ

Připadá ti rok na střední třeba za oceánem jako skvělé dobrodružství? Chceš vidět, jak to chodí v zahraniční škole? Tak to zkus. Je to snadné. Pokud máš ale dostatek financí J
KDE: USA, Austrálie, Kanada, Německo, Velká Británie, Francie a další
PROGRAM: Dlouhodobé studium v cizojazyčném prostředí, kulturně-výměnný program, zvládnutí cizí řeči, samostatnost, vyspělost, zkušenosti, předpoklad budoucího úspěchu, spousta zážitků a zábavy, realita dnešního světa, přátelé na celý život, cestování.
CENA: podle lokality a školy (počítej s cenou od 80 000 – 200 000 i víc)

3. AU-PAIR

Chceš žít nějaký čas v zahraničí legálně a bez velkých investic předem? Jsi na správné adrese. Au Pair není jen péče o děti. Naopak je to mnohem víc. Je to změna, nový způsob života, nové prostředí, noví lidé, noví přátelé. Možnost poznat Londýn, New York nebo třeba L.A.
KDE: USA, Velká Británie, Belgie, Holandsko, Francie a spoustu dalších lokalit
PROGRAM: Budeš bydlet v hostitelské rodině, kde za pomoc s domácími pracemi a péčí o děti dostaneš zdarma ubytování a jídlo, a k tomu obvykle kapesné. Staneš se součástí rodiny, můžeš s rodinou jet i na dovolenou apod. Můžeš navštěvovat jazykový kurz v nejbližší škole a ve volném čase cestovat s přáteli.
CENA: podle země (většinou jen registrační poplatky- okolo 2000 Kč + letenka)
Pavla: „Chtěla jsem vyzkoušet něco nového. Na internetu jsem se dozvěděla o Au Pair programech a zaujalo mne to. Nečekala jsme od toho nic moc, ale nakonec byl rok v Los Angeles ten nejkrásnější v mém životě.

Chceš to taky zkusit?

Více informací: www.studentagency.cz
www.coolagent.cz
www.studyline.cz

Text: Anita (informace z katalogů COOLAGENT)

10 Comments
  1. ale tak výměnnej pobyt nemusí být jen od školy, v telce jednou byla reportáž o lidech kteří se domluví s lidma z ciziny a dělaj spolu výměnný pobyty a ani jedni nic neplatí…kromě cesty…to muže být taky fajn :-)

  2. Tak si přečtěte tady na Slečně v rubrice Aktuálně – zajímavosti článek o Esperantu. Na výměnný pobyty je přesně pasporta servo…

Leave a Reply

Your email address will not be published.