Pro originální módu a šperky na fler.cz

Ve dnešní době není vůbec jednoduché oblékat se originálně a podle svého vkusu. Módní butiky chrlí oblečení bez nápadu, které za chvíli nosí půlka města. Spousta z nás raději slídí po seconhandech v touze najít alespoň jeden kousek jenom pro sebe a každý nález je provázen radostí zlatokopa narazivšího na zlatou žílu.

Také já patřím mezi takové „zlatokopy“. Nabídkou secondhandů jsem ale častěji zklamána. Než najdu pěkný, mladistvý a nápaditý kousek v té záplavě odložených důchodcovských hader, uchodím si nohy. Takové nakupování mě pramálo těší. A nákupy na internetu? Weby typu Aukro mě děsí. Když už člověk najde pěkný kousek, musí bůhvíjak dlouho tvrdnout na internetu, přihazovat peníze a doufat, že mu úlovek na poslední chvíli někdo nevyfoukne. A když už se podaří, následuje starost, zda je prodejce slušný a pošle to správné zboží.

fler

Když jsem nedávno objevila web http://www.fler.cz/, byla jsem příjemně překvapena. Tvořivé šikulky z Česka a Slovenska mají na tomto webu možnost nabídnout své výrobky nám ostatním. Vedle záplavy šperků z nejrůznějších materiálů (keramika, kov, dřevo, sklo, textil,…) je zde k mání módní sortiment (od prádla a korzetů přes tuniky, halenky, sukně až po svatební šaty či těhotenskou módu), spousta nejrůznějších kabelek a dokonce oblečky pro naše zvířecí kamarády. Samozřejmě i zde musíš pečlivě vybírat, ale díky přehlednému systému funkcí je brouzdání příjemné a pohodlné.

Při otevření stránky se ti zobrazí tématický Top výběr, který se každý den mění. Výrobky v Top výběru patří mezi ty nejlepší ze sortimentu. Výběry jsou archivované, takže si můžeš kdykoliv zalistovat zpátky.

Nalevo na stránce je obsáhlé menu. Odkaz na Fler Show tě dovede k aktuální denní nabídce prodejců. Aplikace FlerBox obsahuje osobní výběry (skupiny oblíbených výrobků) uživatelů Fleru, slouží pro inspiraci ostatních a uchování vlastních oblíbenců. Fler Luxury je výběr výrobků, které se líbí redakci fler.cz.  Níže je zboží rozdělené do kategorií podle typu (např. Móda, Módní doplňky, Kabelky a tašky atd.). Pokud sama tvoříš nebo by ses chtěla od uživatelek něco přiučit, bude se ti hodit odkaz Kurzy a návody zcela dole v menu, kde uživatelky (a uživatelé) nabízejí zaučení v jimi ovládaných technikách.

Pokud víš, co přibližně hledáš, můžeš na stránkách použít několik druhů vyhledávání: podle barev (viz Barevný filtr vlevo pod menu), podle klíčových slov, techniky výroby či materiálu. Pokud tě zaujme některý výrobek a chceš si prohlédnout více výtvorů jeho autora, stačí rozkliknout obrázek a zvolit odkaz Zboží prodejce či Galerie autora. U každého zboží je přesně daná cena a pokud se jednou s prodejcem domluvíš, zboží už ti nikdo nevyfoukne. Je také možné nahlédnout do galerie výrobků, které už daný uživatel prodal.

Většina prodejců uvádí, že daného zboží existuje jen několik málo exeplářů, popřípadě že je skutečně ojedinělé. Skutečný ráj pro hledání originálních výrobků podle vlastního vkusu. V případě, že jsi sama kreativní a hodně tvoříš, můžeš se na webu fler.cz zaregistrovat jako prodávající i ty. Za prodej vlastních výrobků se samozřejmě platí určitá provize.

Stránky nabízejí ještě mnoho a mnoho funkcí a možností, na které však rychle přijdeš sama. Mně už nezbývá, než ti popřát úspěšný lov.

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.