Q&A: Sladké líčení rtů

– Potřebuji si konečně “přijatelně” nalíčit rty. Lesk mi ale dlouho nevydrží a rtěnku mám všude, jen ne na puse. Jak se to teda dělá správně? – KatkaPomůcky: 1. Bezbarvý lesk na rty, 2. Pudr (i normální na obličej), 3. Konturovací tužka ve stejném odstínu, jako rtěnka, 4. Speciální štěteček na rty, 5. Rtěnka, 6. Papírový ubrousek, 7. Pečující pomáda na rty.

1. I rty potřebují vyživovat a proto nos u sebe neustále nějakou pomádu, která rty hezky zvláční a vyživí. Navíc ani popraskání se bát nemusíš! Před samotným líčením rtů můžeš rty jemně poprásiš pudrem – který si dáváš na obličej. Díky tomu na nich barva déle vydrží!
2. “Konturky”, jak říkáme konturovacím tužkám, mají za úkol zvýraznit linii rtů, nejen ale tu, kde rty začínají. Máš-li úzké rty, nanes linii těsně nad přirozenou linii, máš-li naopak větší rty, tužku nanes těsně pod linii. Nezapomeň však mít konturovací tužku přesně v tom samém odtínu jako rtěnku (nebo o stupeň tmavší). Vždy vybírej konturku podle rtěnky a ne rtěnku podle konturky.
3. Teď přijde na řadu rtěnka. Jestli ale pochybuješ o své šikovnosti, použij k jejímu nanesení speciální štěteček na rty. Jím pak rtěnku jemně nanes na rty – ale pozor na zvýrazněnou konturovací tužku – nesmíš ji překročit! Když budeš hotová – a chceš-li, aby na rtech rtěnka vydržela ještě déle, rty přepudruj znovu a nanes další vrstvu.
4. Podívej se na svůj – ještě nehotový výsledek. Připadá ti, že máš rty moc zmalované? Přebytečnou barvu jemně odsaj papírovým kapesníčkem.
5. Nakonec přijde lesk – nezapomeň, že by měl být čirý, jestli však chceš používat barevný, nemělo nanášení rtěnky cenu. S leskem však budou rty “čučuvější” a navíc lesklé. Jestli si často olizuješ rty, nos lesk v kabelce a čas od času se jím nalič znovu. Rtěnka nemusí být smytá, avšak lesk se smyje často.

!Výzva pro čtěnářky! Trápí tě nějaký problém, týkající se módy, beauty, jiných trablů, intimu atp? Neváhej a pošli svůj dotaz redakci.

5 Comments
  1. Дешевле не будет! Предлагаем скидку 23% до конца лета на металлопластиковые окна, двери, балконы из профиля немецкой фирмы VEKA. 38 044 3325485, 2232407,

  2. Отдых на природе! Предлагаем посетить перепелиное сафари. Всего в 60 км от Киева. Цена трофея 20 грн. Цена выстрела 1 грн. Ощипывание и приготовление 10 грн. Рыбалка на зарыбленном озере 100 грн.

  3. Совмещайте приятное с полезным! Предлагаем посетить перепелиное сафари. Всего в 60 км от Киева. Цена трофея 20 грн. Цена выстрела 1 грн. Ощипывание и приготовление 10 грн. Рыбалка на зарыбленном озере 100 грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published.