Šaty, sukně, sukýnky

Konečně je léto, venku dusno, vedro, nezaprší a nezaprší, a tak všechny směle ukazujeme nohy. Buď v mnou oblíbených šortkách, nebo si zkrátka vezmeme šaty či sukni. A nemusí jít vždycky o elegantní hadříky.

sukně, šaty

Každopádně zpátky k sukním. Letos si vysloužily pozornost zejména nerovnoměrné sukně, kdy máme přední část kratší než tu druhou. Nákup takovéto sukně plánuji už dlouho, moc se mi líbí. Hodí se ke krátkému tričku jednoduchého střihu, doplnit ji ale můžeš i svetříkem. A rozhodně si k nim obuj kotníkové boty, zaujmeš! Oblíbená je také sukně áčkového střihu, sluší téměř každé postavě a když si ji či tričko pořídíš v jasných barvách, jako lososová, kanárková či tyrkysová, odpoutáš pozornost od problémových partií. Skvěle ale vypadá i s košilí, kterou zastrčíš do sukně a na nohy obuješ vysoké podpatky. Klasikou je pak nabíraná sukně. Perfektně se kombinuje se společenskými sáčky. nenos ji s volnými tričky, protože se zbytečně rozšíříš. Sedne si s roláky, sáčky a botkami – s nízkými či vysokými podpatky. Obecně platí, že ženy si v sukních vedou v práci lépe a mohou postoupit nahoru i po profesním žebříčku. Sukně působí důvěryhodněji.
Sukni či šaty si totiž můžeš pořídit i ve sportovní variantě, například přes značkový eshop Adidas. Na internetu můžeš najít šaty a sukně různých barev a vzorů, ve kterých se budeš cítit uvolněně a sebejistě. Mě rozhodně zaujaly žluté šaty Adidas s duhovým vzorem na boku. Zajímavé jsou ale i sukýnky, ideální jsou třeba k moři. Nebo na sport – vzpomeň si na tenisky.

Letní klasika

Šaty jsou samozřejmě klasika – pořídit si můžeš maxi šaty, dlouhé až po zem, nebo kratičké. I v šatech se objevují nerovnosti – opět high-low šaty. Letos tento střih opravdu patří k těm nejoblíbenějším.
Letošní sezona je plná barev, vzorů, vracíme se do retra, do šedesátých let. Takže kytky, grafické a etno vzory. Takže květiny a zase květiny, narazíš ale i na vzory inspirované Orientem a Asií, je zkrátka léto a pestrost květinových vzorů nebere konce. Pořiď si květinové šaty, sukně, legíny i trička, výraznější vzory květin se uplatní právě na legínách, anebo na šatech bez ramínek. Nebo si pořiď dlouhé letní šaty, které budou plátnem pro etno vzory. Inspiruj se africkou kulturou, odvaž se a pořiď si šaty ve výraznější barvě – je přece léto, čas svobody, nekonečných party a oslav, užij si ho! Je ale fakt, že na pultech obchodů se objevují i šaty zemitých barev, také inspirované černým kontinentem. Letos vládnou i proužky a pruhy, grafika. Dokáží ubírat kilogramy a způsobit tak optický klam. A pak samozřejmě stará dobrá džínovina.
Inspirovat se můžeš jednak na internetu, kde se podívej na šaty a sukně Adidas, nebo v kamenných obchodech. Nebo jen pozoruj okolí, i od něj se dá moc okoukat.

Užívej léto!

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed