Plesová sezóna

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-ivky/” color=”green”]BLOG IVKY[/button]

Zima je v plnom prúde, aj keď po snehu žiadne stopy. Kalendár nám jasne určuje, aká sezóna sa práve rozbehla. Presne tak – plesová. Ples v opere nám jasne povedal, že treba vytiahnuť šaty, róby, obleky, smokingy a šup na parket trochu prevetrať kosti. Užiť si skvelú náladu, výnimočný program, dobré jedlo a najmä si dobre zatancovať. To presne sú indikátory dobrého plesu. Slečny prekvapte svojho partnera. Kúpte lístky, nahoďte šaty, dokonalý make-up a váš drahý bude nadšený. Bude to veľmi príjemná zmena do všedného stereotypu, ktorý zažívate každý deň.
Ale netreba zabúdať na dôležitú vec. Na ples sa ide predovšetkým tancovať. A teda by ste mali vedieť zatancovať aspoň základný repertoár tanečných kôl. Mali by ste zvládnuť viedenský valčík, tango či českú polku.valčík

Viedenský valčík

Honosný tanec. Tanec, ktorý sa kedysi tancoval len na veľkých dvoroch a palácoch. Musel ho vedieť tancovať každý, ktorý aspoň niečo málo znamenal. Dodnes sa valčík tancuje ako prvý tanec plesu a veľa krát sa ešte za noc opakuje. Je veľmi populárny medzi staršou generáciou. Patrí však medzi základné tance, ktoré musí v spoločnosti ovládať aj mladá generácia. Valčík je typickým svojím trojštvrťovým taktom a kolísavým pohybom. Netreba sa báť, nie je až taký náročný, aby ho niekto nezvládol. Stačí trošku počuť rytmus, veľa chuti a nechať sa unášať Straussovými valčíkmi.

Tango

Ďalší „povinný“ tanec. Tango je krásny, veľmi emotívny a vášnivý tanec. Pochádza z Argentíny, a preto je dnes veľmi rozšírené pôvodné argentínske tango. Tanec dvoch ľudí, vášeň, zakázaná láska a zvádzanie. Všetky tieto prímesy môžeš nájsť v tomto tanci. Ak nie si natoľko tanečne zdatná a netrúfaš si na náročné figúry, pre plesové účely úplne postačí jednoduchá dvojkročka. S radosťou ťa to určite tangonaučia tvoji rodičia.

Česká polka

Na honosných a veľkých plesoch sa už tento tanec netancuje. Veľmi je však obľúbená na domáckejších či dedinských plesoch. Je veselá, rytmická a niekedy až vtipná. Tancuje sa po celom obvode parketu, pre tých zdatnejších. Medzi partnermi je pomyselná os, okolo ktorej sa tancuje dvojkročkou. Dávaj pozor na sukňu pri tomto tanci, aby nedošlo k úrazu alebo poškodeniu 
Okrem tejto klasiky, ktorá by mala byť súčasťou každého plesu, sa určite hrajú aj moderné skladby. Dnes je medzi mladými obľúbená salsa či iné kubánske rytmy. Tie však polkaprichádzajú na rad až v neskorších hodinách. Ak si myslíš, že by si klasiku nezvládla, kúpte si s partnerom zopár hodín tanečných lekcií. Prípadne absolvujte celý kurz. Zažiješ veľa zábavy, niečo nové sa naučíš, budeš s tvojím drahým tráviť viac času a utužíte vzťah. Keď sa vychystáte na ples, nezabudni zvoliť správne šaty. Na honosnejší a významnejší ples zvoľ večernú róbu. Na jednoduchší ples, ktorý sa nesie skôr v rodinnou duchu, zvoľ dlhé jednoduché šaty. K tomu pribaľ veľa dobrej nálady a šup šup na parket.

No Comments Yet

Comments are closed