Sbal si kufry. Dovolená na poslední chvíli nepočká

Last minute: Nestihla jsi ještě letos vyrazit k moři nebo na hory? Jestli máš několik dní volna a navíc potřebuješ ušetřit peníze, vyber si zájezd last minute. Letět za sluncem a odpočinkem můžeš klidně už zítra.

Při nákupu zájezdů na poslední chvíli můžeš ušetřit až několik tisíc korun. Princip je úplně stejný jako u sezónních výprodejů. I tam se dají pořídit nádherné kousky za nižší ceny, musíš být ale rychlá a vědět, kam jít nakupovat.

cestovani last minute

Největší výběr last minute zájezdů najdeš na internetu. Zkus se podívat na weby, které nabízejí akční nabídky od více cestovek na jednom místě. Levněji můžeš sehnat nejen zájezdy u moře a na horách, ale také poznávací cesty, jazykové kurzy nebo třeba relaxační pobyty v lázních.

Kde hledat? www.invia.cz, www.e-ck.cz, www.zajezdy.cz, www.nettravel.cz

Rychle a zběsile? Cestovní smlouvu si přečti pečlivě

Jakmile najdeš zájezd, který ti padne do oka, neváhej a hned si ho nezávazně zarezervuj. Během několika málo hodin ti zavolá operátor. Pokud bude pobyt volný, obdržíš mailem cestovní smlouvu, kterou si opravdu dobře prostuduj. Na nic z toho, co nebude přesně zapsáno ve smlouvě, totiž nebudeš mít později nárok.
Poté tě cestovní kancelář vyzve, abys smlouvu podepsala, naskenovala a poslala zpátky nebo ji nafaxovala. Buď připravená okamžitě zajít do banky a zaplatit cenu zájezdu, nebo provést platbu přes internet. Pokud bys to nestihla, tvoje rezervace propadne a cestovní kancelář osloví další zájemce.

Zabal si kufr ještě dnes

Čím dříve budeš na cestu připravená, tím lépe pro tebe. Důležité je, abys měla pas, který platí nejméně šest měsíců od doby, kdy se vrátíš z dovolené. V opačném případě tě celníci na letišti do země vůbec nemusí pustit.

I když ještě nebudeš znát přesný termín odjezdu, určitě měj připravený kufr alespoň se základními věcmi, bez kterých se na správné dovolené neobejdeš. Nezapomeň ani na cestovní pojištění. Počítej s tím, že od cestovní kanceláře bude o něco dražší, než když si ho zařídíš sama.

Miluješ adrenalin a vzrušení? Leť okamžitě

Jestli patříš mezi dobrodružné povahy, pak zkus variantu „Buy and fly“ (Zaplať a jeď). Jednoduše si sbal věci, přidej pas a peníze nebo platební kartu a rovnou se vydej na letiště. Tam některé cestovní kanceláře prodávají zájezdy dokonce dvě hodiny před odletem! Ušetřit tak můžeš až 70 % z původní ceny. Na druhou stranu nemáš absolutně žádnou jistotu, že nějaký pobyt seženeš a že splní všechna tvoje očekávání. Je to prostě risk.

Vyberte si zájezd z nabídky stovek cestovních kanceláří online na Letní-dovolená.cz ještě dnes!

Je možné reklamovat zájezd last minute?

To, že je zájezd levnější, neznamená, že nemůžeš reklamovat jeho nedostatky. Pokud budeš například ubytována v horší kategorii hotelu, než za jakou sis zaplatila, nebo dostaneš místo all inclusive jen snídaně, ihned kontaktuj delegáta a popros ho, aby tvou situaci na místě vyřešil. Jestliže to nebude možné, nechej si vystavit tzv. reklamační protokol. Ten odevzdej co nejdříve v cestovní kanceláři, která ti musí poskytnout finanční náhradu. Nárok na reklamaci máš tři měsíce od skončení dovolené.

Autorka: Dana

1 Comment
  1. No taky nečekaný výlety nebo dovolené jsou nejlepší zážitky pak. :) Minulý rok jsme takhle letěli směr Barcelona na týden, ale byli to jen letenky last-minute takže jsme na ně narazily v pátek a hned v neděli byl odlet na rychlo se zabalit najít parkoviště u letiště tady https://parkingunit.com a pak zablokovat ubytování a v neděli v 11 večír už jsme byli v Barceloně a určitě už máme v plánu letět takhle znova.

Leave a Reply

Your email address will not be published.