Šílíš z nakupování dárků? Hoď se do pohody s vánočními songy

Pečení cukroví, balení dárků i polehávání u rozsvíceného stromečku doplní správná vánoční hudba. Ta všemu dodá tu pravou jiskru a naladí tě na vánoční atmosféru. Co by nemělo chybět v tvém vánočním playlistu?

Chceš se odreagovat? Rozjeď to ve vánočním rytmu

Klasické koledy a písničky jako „Ježíšku, panáčku …“ nebo „Štědrej večer nastal …“ mají samozřejmě stále něco do sebe a spousta lidí si bez nich Vánoce neumí představit. Chvíli před Vánoci se však rok co rok tradičně roztrhne pytel také s moderními hitovkami, ať už s úplnými novinkami, nebo chytlavými remeaky starších věcí. Co o Vánocích potěší letos naše ouška?

Nestárnoucí klasika stále vede

Mezi top písničkami stále patří song Last Christmas od skupiny Wham!, která se už dočkala mnoha předělávek. Její jemná melodie snad nikdy neomrzí a hřeje nás na srdíčcích už šestadvacet let. Neměli bychom zapomenout ani na rolničkovou písničku v podání Mariah Carey, která nese název All I Want For Christmas Is You. Ta se drží na vrcholku od roku 1994.

Možná hlavně díky reklamám v televizi je ti známá písnička, jejíž český překlad zní – „Vánoce jsou tady …“. Tu si můžeš vychutnat v originálním podání od bohužel již zesnulé zpěvačky Melanie Thornton s pojmenováním Wonderful Dream (Holidays Are Coming).

Mezi další nezapomenutelné vánoční písničky patří určitě také So this is Christmas od Johna Lennona, Driving Home for Christmas od Chrise Reye, Jingle Bell Rock od Bobbyho Helmse nebo písnička od Queenů s názvem Thank God it´s Christmas.

Vánoční pecky s rockovou příchutí

Rockový hoši zřejmě nepřišli na chuť klasickým koledám nebo písničkám, a tak se rozhodli, že se do tvorby pustí po svém stylu. Legendárním se stal song od Billyho Macka – Christmas is all around, na kterou řada z nás nedá dopustit. Podobně je na tom i skupina Status Quo, která zabodovala se svou písničkou It´s Christmas Time.

Skupina U2 nás může potěšit příjemnou vánoční písničkou Christmas, Coldplay nezůstávají pozadu se songy Christmas Lights nebo loňská Viva la vida, která se okamžitě dočkala několika předělávek ve vánočním stylu. S klasickým drsným rockem plným kytarových zvuků a ran do bubnů se ale ve vánočních písničkách setkáš málokdy.

Zremixované originály

Jistě si pamatuješ na malého žabáčka s roztomilým hláskem. Crazyfrog slavil se svými předělávkami ještě nedávno hromové aplausy. I on se pustil do remixu Last Christmas, stejně tak jako zpěvačka Cascada. Další pěknou a trochu méně známou zremixovanou písničkou je I Believe in Christmas od holčičí skupiny Popstars, kterou si střihly i Tweenies.

U spousty klasických a nevánočních písniček stačilo přidat pár zvuků zvonečků a rolniček a hnedle tu máme další christmas songy. Takže není divu, když uslyšíš třeba i Macarenu nebo Sha lala od Vengaboys ve vánočním provedení.

Jaké songy budeme poslouchat letos?

Letos před Vánoci přišla hotová smršť nových vánočních hitovek. Do uší nám už zní Oh Santa od Mariah Carey, We three King v podání Gabrielly Cilmi a Shake up Christmas od skupiny Train. O další (snad už stou) předělávku Last Christmas se tentokrát postarala skupina Glee.

Vánoční songy na plné pecky

Sluchátka Urbanears

Tip Slečny: Zbožňuješ, když si své oblíbené hity můžeš pustit pořádně na plné pecky? Bojíš se ale, že by ti pak přišel ten tlustý chlápek z bytu pod vámi vyhrožovat se sekyrou na kapra? Vyřeš to stylovými sluchátky Urbanears, díky kterým si užiješ dokonalý hudební nářez a navíc jsou andělsky stylová. Připojíš je k notebooku, mobilu i iPodu a můžeš je mít v jakékoliv barvě si usmyslíš – kanárkově žluté, sladce růžové nebo klidně jedovatě zelené. Na výběr máš buď klasické pecky, sluchátka s otočnou konstrukcí nebo velká sluchadla ve stylu osmdesátek.  Je i spoustu jiných značek seženeš v e-shopu svetsluchatek.cz (Skullcandy, WeSC, Coloud i další).

Která vánoční písnička boduje u tebe? Piš do komentářů pod článkem.

1 Comment
  1. U mě boduje jednoznačně Jingle Bell Rock, Rocking Around The Christmas Tree, All I Want For Christmas Is You a hlavně So this is Christmas. :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.