Silná menstruace – problémy s menstruací (krvácení)

silná menstruaceMenstruace je bez pochyb znakem našeho ženství a plodnosti, ale v některých případech může být i velkým trápením. Zdá se ti, že tě trápí silná menstruace nebo máš problémy s menstruací např. problémy s krvácením? Zkusíme to s tebou vyřešit! Teď hned.
Jak poznám, že je má menstruace příliš silná?
– Prakticky a jednoduše. Popřemýšlej, jak dlouho menstruace obvykle trvá, ve kterých dnech je nejsilnější a kolik vložek či tamponů za den spotřebuješ. Menstruace by měla trvat tři až sedm dní, nejsilnější bývá obvykle kolem druhého dne a pak postupně slábne. Pokud je u tebe v nejsilnějších dnech krvácení nezbytné, aby sis měnila (tipy, jak zavést tampon) vložky či tampony nanejvýš nejpozději každé dvě hodiny, musíš používat výrobky s nejvyšší absorpční schopností, bývá ti špatně a občas se ti stane, že krev prosákne i na oblečení, je to důvod k tomu, abys svou situaci začala řešit. Menstruace nemusí být horor!

Obsah: Co je příčinou?Speciální dietaCo může pomoci

Co je příčinou silné menstruace?

1) Zdravotní příčiny – Silnou menstruaci mohou vyvolat některá (i poměrně závažná) onemocnění – např. endometrióza (Gynekologické onemocnění vyskytující se u mladých žen a dospívajících dívek, kdy se děložní sliznice ukládá mimo děložní dutinu a poškozuje okolní tkáně, často je příčinou srůstů a neplodnosti. Charakteristické jsou časté bolesti v podbřišku bez zjevných příčin.), adenomatózní změny (tzv. bujení sliznice dělohy, které může vést až ke vzniku rakoviny dělohy) nebo myomy (nezhoubné nádory, které vyrůstají z hladké svaloviny děložní stěny, nejčastěji u žen mezi 30-50 lety). V některých případech silné krvácení souvisí i se špatnou funkcí štítné žlázy. Neber tedy svou silnou menstruaci pouze jako banalitu a nutné zlo, svěř se lékaři.
2) Psychické příčiny – Jednoznačně stres. Problémy ve škole, nešťastná láska, hádka s kamarádkou či s rodiči – to všechno se může odrazit také v síle tvé menstruace (pokud potřebuješ měsíčky posunout přečti si o oddálení menstruace). Říká se, že jakmile jsi nešťastná, „pláče“ i tvé břicho.
Často však jako důvod abnormálního krvácení nemůžeme určit nic, ale i tak bys neměla házet flintu do žita!

Speciální dieta – možné řešení

1) VITAMÍNY – Pro zmírnění silného krvácení můžeš začít denně (asi po 3 měsíce) zvýšenou dávku vitaminů A, C a E. Pořiď si v lékárně krabičku multivitaminů a ty pravidelně užívej, ale vyvaruj se překračování denních doporučených dávek. Například dlouhodobé užívání velkého množství vitaminu A v tabletkách je toxické. A k čemu tedy ty vitaminy přispívají? Vitamin A reguluje příliš vysokou hladinu estrogenu v těle, vit.E pomáhá udržovat normální průtok krve a zabraňuje zvýšené srážlivosti a vit.C má obecně příznivý vliv ke snížení ztráty krve.
2) BEZ MLÉKA A TUČNÉ STRAVY – Zkus se na tři měsíce vzdát veškerých mléčných výrobků, tučných a masitých jídel. Proč? Ženy, které se živí stravou s vysokým obsahem tuku, mají výjimečně vysokou hladinu estrogenu v těle, což způsobuje zbytnění tkáně sliznice děložní, která tvoří vnitřní výstelka dělohy. Když se tato výstelka na konci každého měsíčního cyklu ztrácí, krvácení z této zbytnělé sliznice je silnější a delší.

Když změna stravy nefunguje, může pomoci:

Hormonální antikoncepce – zajistí hormonální rovnováhu
Ibuprofen – patří k inhibitorům prostagladinu, který má na svědomí nadměrné krvácení (užívat bys ho měla 3-4 dny před očekávanou menstruací 1-2x denně a případně ještě tabletku denně ve dnech, kdy je menstruace nejsilnější)
Přírodní progesteron – užívá se ve formě tablet nebo aplikuje jako mast/krém od čtrnáctého do dvacátého osmého dne cyklu (v případě masti je vhodná aplikace na měkké oblasti kůže – krk, zápěstí, obličej, břicho, vnitřní část stehen, …)

Svěř se s problémem se silnou menstruací svému lékaři, tak uděláš úplně nejlíp!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

99 Comments
 1. já mám spíše problém s tou bolestivou menstruací, to jenom celé dny nadávám na chlapy, jak ti to mají v životě jednodušší :D

 2. no ja mám opačný problém, menstruaci mám vždycky tak 1 den, maximálně 2 ale to opravdu výjmečně….jak se teda prodlužujue menstruace??? :-D :-D

 3. no já zas ji mam celkem dost nepravidelnou, vždycky to přijde uplně jinak a když to nečekam, minule sem měla třeba i 3 mesíce pauzu…je to docela blbý, protože se vždycky bojim že semnou neco je, když furt nic a nic :D …. a pak když to už konečně přijde, tak to třeba vubec nečekam :D prostě hruza no :D :D

 4. Je to děs. Asi si nechám vyoperovat vaječníky a děti budu adoptovat :-D..Je to pravda – nejhorší jsou ty bolesti – dělka mi ani tak nevadí, už jsem si zvykla.

 5. no tak abych pravdu řekla, tak bolesti se mi nepovedlo vyřešit ani antikoncepcí ani obklady, pomohly jedině silné prášky – aulin, musela mi ho předepsat doktorka. A řeknu vám, po dvaceti minutách mám na šest hodin pokoj:-)

 6. A nebo nabolest je dobré se zabalit do tepla sice je pak silnější, ale bolest je fuč a to i bez prášků ;)

 7. Ahojki vseeetky babenky,chcela by som vam navrhnut…poznam jednu straaanocku na kt.su napr.bylinky na rozne bolesti,vytoky,nepravidelnost,silu menstruacie atd….tato stranocka je sice pekna,ale neobsahuje vsetko…nechcem robit ziadnu rivalitu,len pomoct!!!!Takze ak ma niektora zaujem napiste na Fpuma1@azet.sk paaa

 8. Mě při měsíčkách břicho bolí jenom druhý den. pak už je to v poho…:-D. a na tu bolest mi pomáhá horká sprcha a teplej čaj s medem:)

 9. Je normální, že dostanu menstruaci třeba až za tři měsíce a trvá týden??Ještě se chci zeptat, jestli se dají prášky na posunutí menstruace předepsat i u dětského lékaře.Odepište na e-mail,díky

 10. To nebývá po kazdé menstruace ale jednou za 3měsíce,a po kazdé to silnější,mám takové bolesti,ze chci kříčet,a mám pocit ze omdlím.A to bylo strašně protoze rodiče jsou v Rusku já tady suduji sáma a proto nemohla jsem napríklasd zavolat tátinkovi aby vyvezdl mě.
  Opravdu mohla jsem tehdy omdlít a spadnout na ulici a nikdo by na to nedál pozor-s té myšlenky měla jsem oooobrovský strach.|
  To bylo v minulém roce v květnu v listopadu a 31.břena.Naposledy(tehdy v břenu)já prostě jela v autobuse a plakala s té bolesti, potichu mluvila rusky”Mámočka”.To bylo škoda, ze ona ne byla se mnou tehdy …čekala jsem ,ze skoro odmlím kvůli bolestí. Z autobusu šla do lékárny ,tam jako malé dítě jsem řekla:”Prosím Vás, mám menstruační bolesti”-a rosplakala se s bolesti.Mě prodaly Ibalgin a Ataralgin přinesli vodu, a já ještě půlhodiny odpočívala v lékárně na divaně.
  A proto rohodla jsem se objednat k gynekologovi.Ale stále mám názor,ze jestli slečna je panna,tak k gynekologovi chodit nemusí, ale ted´ chci vědet kvůli čeho tehdy mě bolelo bříško.

 11. P.S.Kdyz četla jsem různé članky v češtině ,mě nápadlo ze v Čechách slečny začínají sexaulní zivot moc brzo.Nezdalo se Vám tak?Patnáct-šestnáct let-je hrůza!

 12. Menstruaci nemám pravidelně.A po každý jinak silnou.Už se mi i parkrát stalo že sem protekla.Bolesti mě netrápí.Ale chtěla bych ten cyklus nějak urovnat

 13. Souhlasím se S!mooonkou!Nedávno mě dojalo, když mi babička začala vykládat něco o tom, že chlapi to mají životě vlastně o dost težší než ženský!Prý se musí každý den holit!Fakt sranda.Ještě když se brácha i taťka holí jednou za týden!!!=)

 14. Ahojky, chtěla bych se zeptat, co se stane když se během menstruace omylem vykoupu bez tamponu. Mám to totiž dostat
  zrovna když jedem na vodu. Tampon používat nechci. Dík za odpověď.

 15. Mno :-D Teoreticky se poševní vchod ve vodě stáhne, ale beztak se dovnitř můžou dostat bakterie – když si vzpomenu na “čistotu” Vltavy, kde jsme byli na raftech vloni, osobně bych to neriskovala. A samozřejmě pokud budeš mít menstruaci silnější, krev ven poteče, s tím musíš počítat… Opravdu si to neumím představit O:-) Buď tampon, nebo oddálit.

 16. Mno já právě myslela když se “omylem” vykoupu. Jako když do vody spadnu nebo mě někdo “nechtěně” postrčí.
  Nemuzu dostat nejakou infekci? Jaké by to mělo následky? Jo a ty prášky na oddalování jak jsem četla v
  jednom článku, ty jsou pouze na předpis gynekologa, nebo si je můžu sama koupit? Moc dík

 17. Jo, chápu, jak myslíš to omylem, ale v tom případě budeš mít asi vložku, což je to, co si nedovedu představit…
  Ano, prostředky na oddálení menstruace si musíš nechat předepsat gynekologem. Záleží na konkrétním lékaři, ale pokud by na gynekologii zašla Tvoje maminka a řekla mu, že bys potřebovala oddálit, mohl by jí to předepsat jakoby na ni (pokud nemáš nějaké zdravotní potíže, které by předem vyžadovaly vyšetření) – obvykle to tak funguje a pokud jsi ještě nikdy u gynekologa nebyla, nemáš potíže, snad by ti ten prášek měl předepsat i bez vyšetření, i když “oficiálně” by to tak dělat neměl…

 18. nedá mi to, musím se ještě jednou zeptat =) … Jak už jsem říkala kdybych se omylem vykoupala
  při menstruaci například v řece, mohu dostat nějakou infekci? … Vložku bych si samozřejmě hned
  vyměnila … Předem moc díky za odpověď …

 19. Máš-li menstruaci, v děloze se ti vytvoří rána od sloupávající se sliznice, která krvácí. V tomto období je neskutečně důležité dodržovat hygienu a čistotu všeobecně, protože jsi na přenos infekce náchylnější. Jaká je ale pravděpodobnost, že když spadneš do ne zrovna čisté vody, se určitě nakazíš? Představ si třeba, že jsi trochu nachcípaná, ale vejdeš do autobusu, kde je třicet dalších lidí a víš, že dva mají rýmu, dva chřipku a jeden angínu – jaká je pravděpodobnost, že se nakazíš a čím konkrétně? Tím chci říct, že je možné, že se ti vůbec nic nestane, ale také tu je možnost, že budeš mít smůlu a zrovna něco chytíš. To předem nemůžeš vědět…

 20. Já nevím, byla jsem na táboře a měla jsem menstruaci. Vzhledem k tomu, že máme jen suché záchody a možnost umytí rukou se nachází na druhém konci tábora (a že se jeden ušpiní!), používala jsem raději jen vložky.
  Jenže na náměstí se strhla vodní bitva a já, utíkajíc schovat se do stanu, jsem to naplno schytala. Voda z promočeného oblečení samozřejmě prosákla i na vložku, která se úplně rozmyla na moje světle béžové šortky.
  Díkybohu to skončilo jen trapasem a ne infekcí, voda sice byla ze špinavého potoka, ale hned jsem se převlékla a umyla intimními ubrousky. Vyskytovat se poblíž chemická laboratoř, na místě bych se rozhodla, že dotyční plantážníci objeví ve svém čaji cyankali…

 21. Ahojky, chci se zeptat menstruace mi trvá 7-8 dní… Měla jsem jí teprve 4x ale pokaždý byla takhle dlouhá :(

  1. Ahoj, já mám menses taky 7-8 dní….mám to stejné s mamkou, takže by to asi žádný problém být neměl….:) Vím, co cítíš, já mám menstruaci po sedmé….ještě jsem si moc nezvykla. Ale jak jsem řekla, menstruaci mám 7-8 dní a zdá se mi to normální :) :)

 22. ahoj no já mám problém spíš s výtokem..mám menses teprve podruhé a musím používat ty úplně maxi tampony a k tomu ještě vložku třba ve škole mi to proteče i s tím maxi tamponem za 2-3 hodiny…je to normální?dělá mi to celkem problém pořád se bojím kdy to proteče a někdy ani vložka není spolehlivá =///

 23. Laky, ja bych doporučila vyměňovat si tampon nebo vložku častěji.. a nebo si popříp. skočit na gyndu.. ae moc se v těhlech problémech neyznám =DD tk přenechám radění někomu jinému.. =D to byl jen tkovej můj názor.. Jo a chtěla jsem napsat.. že mě moc pomáhá Ibalgin 200 =) to je tkovej můj mazlíček když mam tohle špatný období =D

 24. Je mi 35 let,trpim silnym krvacenim od prvni menstruace a je to cim dal horsi.Nevim,co mam delat a kde je problem.Jsem uz bezradna!Uz jsem s tim jednou zkoncila v nemocnici.Gynekolozka to neresi,tak nevim,jestli se mam obratit na zubare?Lecim se na anemii-neni divu.Porad se cpu zelezem,jak do deraveho hrnce.Muze mi nekdo poradit?Dekuji.

 25. Ahojky Holčiny,jednou mi kámoška poradila at na silnou menstruaci zaútočim s jablečnym
  octem no opravdu kupte si jablečnej ocet dejte si 2 lžičky do sklenice a dolejte to studenou vodou no a pak to stačí jen vypít neni to zrovna nejchutnějšíí,ale musim říct že menstruaci potom nemam skoro vůbec
  =)

 26. No já mám zase menstruaci někdy delší i než sedm dní =( A teď sem ji měla obvzlášť silnou =( Zabral mi ibalgin .. ale každý den ho brát přece nemůžu .. měla sem ho jenom třikrát … ale i tak je to dost kdybych měla mít 5denní menstruaci ale já ji mám i delší jak týden .. moc mě to trápí .. a mám strach jestli semnou něco není ( ten strach sem dostala až po přečtení vašich problémů a tohoto článku =D ) Zkusím to s tím jablečným octem .. teda pokud ho seženu =D

 27. Ja mam strasne silnou menstruaci,padaji ze me kusy srazenin velke jak dlan.Nevim co s tim. Kdyz to mam,nemuzu z domu!Padaji z vas taky takove velke kusy?

  1. Ahoj, reaguji na tvůj komentář, neb mám ten samý problém. Je mi 38 let, vždy menstruace byla v pořádku, pravidelná, v termínu, bezbolestná. Poslední rok se intenzita krvácení stupňuje a co víc, padají ze mne kusy sražené krve jako dlaň, navíc jsem po tak rychlé a intenzivní ztrátě krve velmi oslabená. Co mi ale nejvíc vadí, nemůžu ani z domu, nemožné….

   1. Mně je taky 38. Už se mi ten problém sám o sobě vyřešil a musím říct, že už nemám tak silny krvácení. Už to mám dobry. Trpěla jsme na to celej život a zdá se, že mám pokoj. Nevím, jestli je to věkem, nebo nějakou hormonální změnou. Byla jsem na operaci s myomama, tak možná se to zlepšilo i tím, ale nemám ten dojem, že by to zlepšení nastalo hned po operaci. Že jsi zesláblá, to se nedivím! Jsou to velké krevní ztráty. A co nato tvoje gynekoložka? Já jsem s tím byla dokonce na výškrabu v 28 letech – hrozili mi i transfúze. Vím, že po tom výškrabu to bylo asi čtvrt roku parádní, slaby. Nech si zkontrolovat železo v krvi. Určitě ho budeš mít málo. Já trpím permanentně na nedostatek železa. Zkus vitamin C, potlačuje krvácení. Já brávala i exacyl, ale bez účinku.
    Jinak mně nenapadá, co poradit.

  2. Na gynekologii jsem objednaná ale s minimem železa v krvi se peru od dětství, takže ten nedostatek tam určitě je. Takže jsem okamžitě nasadila železo, přidám tedy ještě vitamín C a uvidíme. Každopádně děkuji za odpověď a radu.. .-) Pěkný den..

   1. Já jsem si ten nedostatek železa vypěstovala asi právě tím letitým silným krvácením! Jsem pod minimem a ani se Sorbiferem se nedostávám na minimální hranici železa v krvi (už ho ani neberu, jen sem tam, žiju s nízkou hladinou. Bych se tím musela furt cpát a už mě to nebaví).
    Vím, jak je to silné “měsíčkování” omezující! Já trávila celé dny v koupeně. Než jsem došla do kuchyně, tak jsem se mohla vracet. Někdy jsem nemohla vytáhnou paty z domu. Bylo období, kdy jsem musela na noc používat tena pleny. Byl to horor! Naštěstí ty časy jsou zažehnány a mám klid! Teď mám měsíčky naprosto v pohodě a jen 4 dny. Tak si se mnou příroda pohrává. Jáji, drž se! Bude líp!

 28. Klára: tak to jsem ráda, že je na světě někdo, kdo je na tom podobně jako já s délkou cyklu! :) já ho mám 8, někdy i 9 dní a dala bych nevím co, kdybych ho měla kratší. to by mi snad ani nevadily ty bolesti. nechápu, jak si někdo může při pětidenním cyklu ještě na něco stěžovat …
  Lenka: kusy padají – jsou to zbytky děložní sliznice, která se spolu s krví odplavuje. velké jako dlaŇ? to se mi zdá až moc. nemáš problémy se srážením krve? poraď se o tom s někým, např. s mamkou :)

 29. Zdravím všechny, kteří máte problém se silnou menstruací. Mám menstruaci už asi 5 let a trápí mě, jak bolesti, tak nepravidelný cyklus. Na bolesti mi pomáhá horká láhev na břicho, čaj, horká sprcha a silné ponožky.
  Když čtu vaše komentáře, netušila jsem, že nás tolik trpí tím broblémem.

 30. ahoj všechny…omlouvám se,že odbujuču od tématu,,ale mám problém:(..je mi 15…a menstruace už mám asi po 12té..dnes jsem si poprvé zkoušela zavést tampon…ale povedlo se mi to asi až na po 5té..když už jsem ho měla zavedený..tk jsem ani nemohla chodit..jak mě to hrozně bolelo a když jsem si sedla..tk jsem ho pořád cítila…nevíte prosím co mohlo způsobit moje bolesti???..nemohlo to být třeba kvůli podráždění..že jsem to zkoušela dnes ráno už 5 krát??..ale nepovedlo se??můžete mi prosím někdo poradit??budu moc ráda..předem děkuju:)hezký den..

 31. Kamííí- ahooj Kamí, když jsem si poprvé zaváděla tampón byla jsem z toho úplně vedle, protože mi nešel zavést a bolelo mě to. Nakonec jsem zjistila, že si musím zavést tampón s nejmenší absorbací, uvolnit se a trochu nadzvednou jednu nohu. Já bych to nezkoušela za den několikrát, ale třeba jednou max. dvakrát denně. Zkoušet a zkoušet, pujde to:))

 32. Pajduška-moc děkuju:)…je fakt,že jsem si zaváděla asi ten nejsilnější tampon…MÁM ještě doma ty mini…tk ty zkusim příště…ale dneska už určitě né:D…už toho bylo dost…ale myslela jsem,že ty silnější budou vhodnější když jsem na začátku menstruace..mooc děkuju za radu:)))..

 33. ahoj, menstruaci jsem dostala ted poprvy, a je to hruza . Prvni den sem mela jen hnedy vytok, ale pak druhy den uz sem to mela hodne, mela sem od kve i kalhoty.
  Další den to bylo skoro stejny,o den pozdeji o neco slabsi a dnes uz to neni tak strasny, ale porád mi tampon vydrzi tak 4hodiny. Je to u prvni menstruace normalni??? Nemam temer zadny bolesti a ke gynekologovi se mi stím jít nechce, ale ted sem porád vsude cetla nejake ty vyhruzky o chudokrevnosti…..atd,a to me dost vydesilo :( predem dik za odpoved

 34. Ahoj,potřebuju pomoc:)Ve škole mám 2 hodiny tělocviku týdně……zrovna to mám a za 2 dny máme tělocvik bojim se že mi to proteče a já se strapním!tampon si nemůžu vzít protože mi nejde zavést a když se o to pokouším strašně to bolí…můžu cvičit i z vložkou ultra má tam 3 kapičky na obale pls poradte

 35. Ahoj holky…já to mám teď nedávno 1 menstruaci ta proběhla celkem v klidu..asi 5 dní. Pak asi 2 týdny nic a teď to mám po 2 a první čtyři dny jsem to měla silné..teď to mám 6 den..a nevím..jestli to není nějak dlouho..Nemyslíte že je to jen tím že se mi ten cyklus nějak snaží urovnat..nebo semnou něco je?..Vždycky se teším do sprchy..až se pořádně omyju..Teď už to mám slabší ale nevím..Prostě se bojím..Ještě s tím nemám moc zkušenosti. Prosím řeknětě mi jestli jsem v pohodě!?

 36. Chtěla bych se zeptat dcera už má celí měsíc menstruaci.Ještě nikdy nebyla u gynekologa mám strach aby něco neměla.Tvrdí že jí jinak nic není břicho jí nebolí dá se s tím něco dělat?

 37. já mám strašně silnou menstruaci ,to je hrůza,je to vůbec normální?…poprvé sem ji dostala předevčírem a úplné potoky krve za den 9 vložek s maximální absorbční schopností no děs ,mamka říká že je to prej normální no mě se to nějak nezdá tak zítra zajdu k děské lékařce,sem zvědavá co mi na to řekne…jinak krev byla hodně tmavá s malýma kouskama sraženin,teď už trochu zesvětlala..ale furt mi přijde že sa chvilku asi budu bílá a vykrvácená,ptž todle neni normální…je možný,že je to i tím že mi je už 16? jako že tělo si to teď najednou vynahrazuje ,nebo co? :D ..jinak slyšela jsem ,že na silnou menstruaci pomáhá citron,ibalgin a vitqamin c …koupila jsem si dnes i multivitaminy se železem,ať netrpim chudokrevností…tak sem zvědavá jak to dopadne no.. :/ :D

 38. Jáá jsem si s tou silnou a nepravidelnou menstruací zašla na gynekologii. Tam mi předepsali antikoncepci na půl roku. A že to mám potom vysadit. Tak sem poslechla a vysadila ji. Vše je z5 menstruaci jsem od té doby nedostala ( už pomalu 4 měsíce ) a mám strach jak to příjde,že normálně vykrvácím. Protože za tu dobu se ta krev nashromáždí, že jo. Asi zajdu znovu na gynekologii pro prášky. Je lepší ji mít pravidelnou 5 dní každý měsíc než týden a více jednou za půl roku :/ .. Vážně se děsím co bude až menstruace dorazí :( Budou to nehorázné bolesti jako předtím. Nemohla jsem se kolikrát ani hýbat. :( A to je mi 15 let.. A menstruaci mám od 13 roku.

 39. Klárko, krev se v tobě neshromažďuje, že by pak najednou všechna “vytryskla” ven a bylo by jí jak za 4 menstruace najednou :-) to, žes menstruaci nedostala už 4 měsíce po vysazení HAK může být dáno hormonální nerovnováhou. Nasazení i vysazení HAk je pro tělo vždy docela velká změna a může to napáchat i takovou neplechu. Pro jistotu si zajdi ke svému gynekologovi. Všetří tě a může ti píchnou injekci, po které bys menstruaci zase brzo měla dostat.

 40. Je mi 56 let a stále ještě pravidelně menstruuji. Krvácení je při menstruaci jeden měsíc hodně silné, druhý měsíc již slabší. Bojím se, abych kvůli tak dlouhodobé menstruaci nebyla v riziku rakoviny prsu. Mám 2 děti, 1.menstruaci jsem měla asi ve 14 letech.nemám brát nějaké léky, které zmírňují silnou menstruaci?A nebo vůbec nějakým způsobem menstruaci přerušit?

 41. Je mi 32 a celou dobu co mam menstruaci nikdy nevim kdy to příjde a kdy to konečně skončí no a jediný co mi doktor dá je vždy antikoncepce která mi ještě víc spíš udělá peklo no začala sem jí brát 30.11 a stále ještě krvácim je to napalici celkem děti nemám a nejspíš ani mít nebudu díky doktorům podle kterých vše vyřeší antikoncepce :-(

 42. Největší sranda, ale je v tom, že já když jsem šťastná tak mám silnou ms, ale když jsem totálně na sračky nešťastná tak to mám úžasně slabé ms. Tak co si mám do prdele vybrat? Navíc mě ty ibuprofeny vůbec nezabírají na bolesti.

 43. Ahoj chtěla bych poprosit o radu.V pátek jsem dostala menstruaci(po druhé)a příští úterý jedu na dovolenou do Turecka.Dnes to mám pořád hodně silné a bolestivé .Tak jsem se chtěla zeptat jestli je možné že se to do úterý sklidní?Děkuju za odpověd je to pro mne důležité a já s tím zatím nemám žádné zkušenosti.

 44. Simča: Nevím jak dlouho trvá tvoje menstruace, pokud ti trvá klasicky týden tak se ti to do úterý nezklidní, bolesti třeba jo a síla se taky změní, ale podle mě to ještě v úterý můžeš mít. I když ti asi těžko poradím. Raději si s sebou vem tampony nebo vložky (nevím co používáš radši) a jestli ti na bolesti zabírají léky tak si je vem taky. Ono menstruace na dovolené je akorát na obtíž. :-(

 45. co bych dala za to mít to pravidelně i třeba s bolestma. ale zkrátit si to místo na měsíc na týden to už teda ne e. a bolesti mám stejně, že je mi na zvracení a je mi slabo. a někdy to mám zase jen tak aby se neřeklo třeba 2 dny. sere mě to. u doktorky jsem pomalu víc jak doma a kvůli nadměrné srážlivosti krve nemůžu mít žádnou antikoncepci

 46. Ahoj mám dotaz!! 25.08. sem dostala 1. menstruaci a dnes máme jít ke známím do bazénu, je tu dost dětí a dospělích a je mi líto že tam nemůžu proto sem se chtěla zeptat jestli když bych tam chtěla musím si vzít támpon nebo mi stačí vložka a stalo by se mi něco??? <3 máma říkala že tam raději nemám chodit ale nedá mi to (támpon se mi zrovna brát nechce) :)

 47. Ahojte, dneska jsem dostala menstruaci a v pátek mám jet ke kámošce a je mi dost trapné jí říkat, že to mám a mám taky strach, že proteču- to by bylpěknej trapas. Prosím neví někdo co by mi ms zkrátilo? Stačilo by jen tak o jeden den :/ Je to strašný, zatím to vypadá, že nikam nepojedu :( Zas*aná menstruace, k čemu nám to je? Když ji někdo dostane ve 12 (jako třeba já :() má ji klidně 50 let úplně na nic, by mě zajímalo, kterej kre*én tohle vymýšlel!
  P.S.: Omlouvám se, že tak nadávám, jenom mě to dost štve :/

 48. Luc!nkáááá – holka bez tampónu tam nechoď i když si myslím, že ti radím krapet pozdě. Prostě do vody jedině s tampónem nebo s menstruačním kalíškem jinak ne. Mohlo bys z té vody chytiti infekci.

  Jamie – na zeslabení pomáhá citronová šťáva a ascorutin – volně dostupný v lékárně okolo 20 korun stojí. Ale na úplné zastavení jedině na gyndě, ale to bys tam musela jít na prohlídku a tak no.
  Holka klidně nadávej já na to taky nadávám, přijde mi, že ty krámy jsou k ničemu. Akorát otrava přehnaná kontrola apod. Nejsi sama já na to nadávám v jednom kuse.

 49. Každý si stěžuje, že má dlouhou menstruaci hned, jak má jeden den navíc …. Já mám menstruaci už měsíc bez přestávek a pořád neslábne ba naopak stále silnější …

 50. MAM LASOM DANU LEBO SOM KRVACALA VIBRALIJU ADALIMI IMLATAR DORUKI A STALE KRVACIM U

  MAM BOLESTI PRI MESTURACIE ALE SOM MALA AJ DANU KTORU SOM DALA VIBRAT DALSOM SI IMLATAR DO RUKI ATALE KRVACIAM US POMALI TRI MICIACI COMAM ROBIT

 51. Potřebovala bych radu.Když jsem měla výtok byl takový kašičkovitý a mírně zapáchal.Před pár dněma jsem dostala menstruaci.Nejsilnější byla první den,pomalu slábla,bolesti moc velké nemám,ale je mi strašně špatně (hlavně večer),nevím proč mi je tak špatně . Bojím se aby to něco nebylo .

 52. Smile – no jestli je ti špatně tak raději si zajdi k praktickýmu lékaři, nebo na gyndu, prostě to není normální, když ti je strašně špatně.

 53. Ahojj , mam rovnez takove problemy, je mi 35 a mam dost silnou menzes, nevim jak dal,, je to opravdu peklo,,,, nemam ji ani pravidelnou a mivam krece, je to strasne, co bych zato dala kdybych mohla pocitit ulevu a to kazdy mesic a mit normalni menstruaci. Pracovat nemuzu , musim si vzdy brat volno,, nevim jak si poradit, takhle se to tahne od 14 let. Musim rict ze me to vycerpava,,, prosim o radu. Dekuji.

 54. Natasa Vachova: zajděte si raději na gynekologii, vždyť toto není normální to co zažíváte. Mě zdaleka není to co Vám a také jsem to tak chvíli měla a věřím jaké je to děsné. Vyřešila jsem to na gyndě prášky na zeslabení. Nebo můžete zkusit bylinkový kontryhelový čaj. Zabírá na ty křeče a zeslabuje menstruaci. Jako krajní řešení by Vám mohla pomoci antikoncepce na to krvácení, ale to je až krajní řešení.

 55. Na mě paní doktorka sama poznala ,že mám silnou menstruaci.Říkala,že je to dobře,že půjdu později do přechodu.Tak nevím.Je to ale nepříjemné.

 56. ahaoj je mi 13 a mám eprv svojí 2 menstruaci první den málo ale třetí ak hrozně že už mi to přeejka přes spodní prádlo nikc nepomáhá může o bý im jako že se víc hýbů? nebo proč o najednou toho tolik vyteče

 57. houlinka: pohyb všeobecně zvyšuji prokrvení, tudíž by to i odpovídalo, pokud se opravdu hýbeš hodně a býváš hodně unavená. Ale taky je možné, že prostě silnější menstruaci máš a budeš mít, pokud se ti to ještě nezmění, páč do 17 se intenzita, průběh a délka může měnit.
  Na tvém místě bych volila vložky nebo tampóny s větší absorbcí a popřípadě použila najednou tampón i vložku a často měnila – třeba i za dvě hodiny. Prostě aby to nemělo šanci protíkat.

 58. Já mám také vždy silnou menstruaci a už mě to vážně štve ! Mám jí asi už rok a ted jsem to dostala po páté a je to hrozné,ale moje mamka a ségra to mají úplně bez problému a já to mám z bolestma a nepomáhají mi ani vložky s nějvětší absorbcí ! Už jsem byla i na gyndě, kde mi řekli, že je to úplně normální, ale já už prostě nevím ! Nemůžu chodit ani do školy, jinak bych si udělala pěkný trapas, protože už se mi několikrát stalo, že to prosáklo i přes kalhoty ! Tak už fakt nevím co dělat a jestli tohle budu mít při každé m. , tak se z toho zblázním ! ! Poraď te mi :(

  1. Ahojky Denčo mam uplně stejny problem tedka mam zrovna taktéž silnou menstruaci a je to vazne hrozny driv sem to takhle nemela jelikoz sem brala prasky a bylo to fajn !!! Skus si taky nechat predepsat prasky a mozna budes mit pokoj mej se ahoj :)

 59. Ahoj chtela bych se zeptat existuji prasky na bolest proti menstruacni bolesti bez toho aniz bych musela navstivit gyndu? Trpim bolestmi a ibalgin uz nechci pouzivat. Dekuju za radu.

 60. Ahojky holky potrebuji poradit :) mam hodne nepravidelnou menstruaci ale jen od ty doby co jsem byla na potratu .. od te doby sem vlastne jen tak špinila ale tedka jsem to dostala a mam to nejak moc silny ty dva dny to bylo nejhorsi dneska uz to neni tak hrozny ale furt je ji dost . Tak se ptam jestli je to normalni kdyz sem to od toho zakroku poradne nemela ?? dekuji za odpoved jajina:)

 61. Mám takový problém. Měla jsem menstruaci a teď jí mám po týdnu znovu. Tím pádem nemohu jít k lékaři na prohlídku. Tak bych se chtěla zptat, čím to muže být? Děkuji za odpověď.

 62. Dobrý den je mě blbé jsem psát,ale je to k nevydržení byla jsem s tím i na gynekologii tam mě předepsali prášky,který mě nezabírali.Můj problém je že jí mám silnou,ale strašně mě je blbě mám křeče v podbříšku.Prosím vás pomozte mě já už nevím..V noci brečím bolestí.Jednou jsem se probudila v noci a nemohla s tou bolestí spát tak jsem vstala a šla si číst časopisy :'(

 63. Dobrý den, menstruaci mám 3 až 4 dny. Nikdy jsem tak silnou menstruaci neměla měnila jsem tampony a vložky po 30min nebo každou hodinku. A křeče v břiše… Bojim se, aby to nebylo něco horšího!

 64. Ahoj, mám mentruaci už asi rok a půl a nikdy jsem to neměla pravidelný. Ze začátku slabí a nepravidelný. Pak se mi stalo že sem to týden měla pak zase týden ne pak zase jo. Bylo to strašný, ale nejhorší co bylo když jsem to jedno měla tak silný, že sem vložku musela měnit každou hodinu. V noci si nastavovat budíka aby mi to neprosáklo. Pak sem to zase měla tak 3 měsíce střídavý ale slabí. A pak zase najednou takhle týden extrémě silný. A nyní sem v tom zase mám tu největší vložku někdy ještě si dávam vatu a je to hrozný kazdou hodinu měnit. Ještě ze mě padaj ty kusy sražený krve. :( Bojim se jít na gyndu, ale nedá se to už vydržet. Na bolesti mi zabírá KONTRYHELOVÝ ČAJ takze jedina dobra zprava ze to mam bez silnych bolestí.

 65. Zdravím,je mi 14 a menzka mám od 11 a fury nepravidelny,silný křeče,někdy jsem i zvracela.Obvykle to mám tyden,ale strašně silny ,musím měnit po hodce a půl až po dvou,je to děs a ještě ve škole povinné plaveme.Neznáte něco na zeslabení krvácení?Na bolest beru ibalgin 400..

 66. ahoj holky, dostala sem menstruaci týden před termínem, mám jí druhej den, první den sem to měla hodně silné, ale dnes už to mám o hodně slabší, není možné že bych byla těhotná? antikoncepci neberu. díky moc.:)

 67. Ahoj holky, mám dotaz, který se tu vyskytuje často, ale stejně bych se chtěla zeptat….nevíte někdo z Vás, nějaký čaj na bolesti při menstruaci nebo aby se mi zeslabila menstruace…nechci do sebe cpát prášky nebo tak, ale kdyby to jinak než práškama nešlo, tak co se dá dělat :) … jinak, kdybyste věděly o nějakém čaji, hodně byste mi pomohli :)
  Předem děkuji za odpovědi :)

 68. Ahoj jam mám už po třetí silnou a dlouhou menstruaci menstruji po šesté nevíte co s tím? Diky

 69. Ahoj předevčírem jsem dostala svoji prví menstruaci a je dost silná vložky si musím měnit cca za 1 a půl hod a méně :/ je to normální ?

 70. Ahoj..Mám svou druhou menstruaci.První den sem měla strašné bolesti.Je to normální?Tu bolest sem dostala někdy v 10 hodin večer a celou noc sem nespala až do teď takže už nespím 49 a půl hodiny..A je divné že se mi nechce ani spát.Bolesti přestaly někdy odpoledne a už to je lepší akorát sem strašně protivná na bráchu a taťku.Akorát pořád krvácím.A vadí když jsem ještě nebyla u gynekologa?Předem Děkuji….

 71. Katka: Ahoj, bohužel je to normální. Také to tak mívám alespoň ze začátku když to dostanu.

  Ivíí: Ahoj, bohužel bolesti jsou normální. Pomáhá na ně cvičení, zahřívat břicho, kontryhelový čaj anebo prášek na bolest.
  A vyspi se ;) pomůže ti to.
  Tak dokud nemáš problém tak nemusíš na gyndu, to až v 15 letech na preventivní prohlídku.

 72. Ahoj ted mam ms a vypadl ze mě kus nějaké tkaně. Nevim co by to mohlo být. Boli mě ted v podbříšku. Ms se mi spozdilo o 10 dni nemohl to byt potrat ? Děkuju předem za odpověď.

 73. No, ja jsem jela v lete na dovolenou samozrejme jsem to dostala a mela jsem z toho hroznou depku. Vubec jsem nevychazela, vetsinu casu jsem travila na zachode :). Potom jsem zjistila ze se muzu koupat kdyz si vezmu tampon-prestala jsem si delat starosti a hned to bylo mirnejsi a po 2 dnech to skoncilo, u me jde hodne o psychiku

 74. Ahoj je mi 12 let menstruuji od 11 a už asi 11 dní mam silnou menstruaci nevím co a tím prosím poradte mi DĚKUJI MOC

 75. potřebuju radu je mi 12 a menstruaci mám asy rok a vždycky když to dostanu tak 3 den to najednou nemám a hned další den to zase mám, ale strešně sylně! A tak sylně to mám až do konce. Menstruace mi skončí asy za 2 týdny prosím poradte dřív, to tak nebylo. Je to normální?

 76. Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je normální že krvacim silné i kousky země padají děkuji za odpověď

Leave a Reply

Your email address will not be published.