Skotsko tě nadchne nejen krásnou přírodou

Last minute: Láká tě na konci prázdnin ještě někam vyrazit? Pokud ti nevadí, že slunce a plavky vyměníš za kalhoty, sáčko a aprílové počasí, pak bys určitě měla navštívit jednu ze zemí Velké Británie – Skotsko.

Skotsko je proslulé svými zelenými kopci, dudáky, hrady a především jezerem Loch Ness. Ale Skotsko není jen o přírodě. Najdeš tam i velkoměsta, kde se můžeš oddat nákupům, užívat si příjemného posezení v kavárnách nebo pořádné večerní zábavy.

skotsko

Do Skotska se nejlépe a nejrychleji cestuje letadlem. Za těmi nejlepšími místy ve Skotsku se ale dostaneš jen po povrchu zemském. Proto je nejlepší si na místě pronajmout auto a užít si tuto krásnou zemi skutečně se vším všudy.

Divné počasí, divná řeč?

S počasím to ve Skotsku není vůbec růžové. V jednu chvíli ti bude vedro, že bys ze sebe nejraději vše odhodila. Sotva za pár minut se ale může obloha zatáhnout, že sluneční brýle vyměníš za deštník. Určitě měj u sebe také sáčko, které tě zahřeje při náhlém ochlazení.

Komplikace číslo dva? Přestože umíš perfektně anglicky, minimálně prvních pár dnů budeš místní jen stěží rozumět. Tím samozřejmě nechci podceňovat tvé znalosti anglického jazyka, ale Skoti vynikají specifickým přízvukem a s některými jejich výrazy snad angličtina ani nemá nic společného. Ale když se ohradíš, že jsi z ciziny, budou se snažit mluvit tak, aby jim průměrný znalec angličtiny rozuměl.

Přesto všechno Skotsko určitě stojí za to navštívit. Proč?

Nenech si ujít

Loch Ness a okolí
Jezero v centru skotských vysočin, které skrývá celosvětové tajemství – lochnesskou příšerou „Nessie“. Pokud bys ji nespatřila, nemusíš litovat. Jen o pár kilometrů dál se nachází muzeum, kde mají jezerní příšeru ve zmenšené podobě a nudit se tam určitě nebudeš. Čeká tě tu interaktivní prohlídka, která je dokonce i v češtině.

Scottish Highlands
Skotská vysočina je jedno z nejkrásnějších míst ve Skotsku. Když tudy člověk projíždí, přechází mu z toho všeho kolem zrak. Pravda, že tady se civilizace nedočkáš, ale určitě narazíš na opravdového a nefalšovaného Skota, jak jinak než v kiltu, který zvesela hraje na dudy, což je zážitek, který si z výletu nemůžeš neodvézt.

Edinburgh
Hlavní město Skotska ti nabídne vše, co od velkoměsta čekáš. Nákupy, kavárny, restaurace… Zapomenout bys kvůli tomu však neměla na návštěvu hradu, který se tyčí na kopci přímo v centru města. Nejedná se o zříceninu, ale o rozsáhlý hradní komplex. Lákadlem pro turisty je výstava skotských korunovačních klenotů. Třešničkou na dortu je pak výhled na celé město obklopené mořem. Nejlepší dobou na návštěvu Edinburghu je právě srpen. V tomto měsíci se tam koná Edinburghský mezinárodní festival, který tě nenechá chladnou.

Tip: V Edinburghu se zpracovává vlna, ze které se vyrábějí ty nejluxusnější látky. Pokud bys chtěla vidět jejich výrobní proces naživo, máš šanci. Prohlídka továrny ti nezabere moc času, ale určitě stojí za to.

Hledáte levné letenky do Velké Británie? Najdete je na letenky.poletim.cz!

3 Comments
  1. Letos jsem tam byla na dovolené a můžu jen doporučit – nádherná příroda a milí lidé. Děkuji za článek! :-)

  2. Ve Skotsku jsem letos byla a taky určo doporučuju! Je to krásná země… S tou řečí jsme měli trochu problémy :-D ale nápisy jsou většinou ve “skotštině” i v ájině. Nejvíc se mi asi líbilo v Highlands, ta krajina je fakt nádherná.

Leave a Reply

Your email address will not be published.