Sport v zimě nespí

Fyzická aktivita je pro naše tělo důležitá po celý rok. Nezanevři na sport ani v zimním období, které skýtá velké množství vyžití na čerstvém vzduchu, který prospívá naší imunitě.

Není žádným tajemstvím, že se lidé, kteří pravidelně sportují cítí jednoduše skvěle. Mají výbornou tělesnou i duševní formu. Proč? Pravidelné tělesné aktivity totiž velmi pozitivně ovlivňují nejen naše tělesné funkce, ale zima-lyzovani-opalovani-hory-sluncetaké zlepšují koncentraci, paměť a hlavně lidskou psychiku. Tipy pro sportování v zimě nalezneš v následujícím článku.

Snowkiting

Snowkiting je velice mladý outdoorový adrenalinový sport úzce příbuzný s kiteboardingem. Jeho podstatou je jízda po sněhových pláních a zmrzlých jezerech na snowboardu či lyžích s využitím speciálního tažného draka. Nutno podotknout, že je tento sport skutečně velmi fyzicky náročný a je tedy důležité mít dobrou fyzičku již od samého začátku. Dá se v podstatě říci, že při něm posiluješ veškeré svalstvo, převážně pak ale paže, stehna a hýždě.

Bruslení

Výhodou tohoto krásného sportu je, že se dá provozovat jak na zimních stadionech, tak venku na ledových plochách. Bruslení je silně komplexní sport, při kterém se ti tvarují hýždě, stehna a boky. Aby měl tento sport správný efekt, doporučuje se aktivně používat ruce.

Běžecké lyžování

Běžkování patří k základním zimním sportům. Zlepšuje celkovou kondici těla, silně posiluje stehna hýždě, ruce a především nezatěžuje klouby tak, jako například klasický běh. Tento sport je vhodný pro celodenní výlet za poznáním rozmanité přírody, kterou nám Česká republika nabízí k naštívení.

Snowboarding

Tento sport se u nás pyšní poměrně velkou oblibou a dokonce je od roku 1998 součástí zimních olympijských her. Snowboarding intenzivně posiluje hluboké břišní a zádové svaly, ale především hýždě a stehna. Je více adrenalinový než klasické lyžování už jen proto, že se dá provozovat na obtížnějším terénu.

Běh

Běhání není sportem pouze teplejších ročních období, dá se provozovat i v zimě a dokonce jej doporučují mnozí odborníci. Při tomto sportu se zapojují téměř všechny naše svaly, vyplavují se endorfiny a odstraňují nepříjemné životní neduhy. Jedná se o velice svobodnou fyzickou aktivitu, která je oblíbená u všech věkových skupin.

A jaký je tvůj tip?

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Comments are closed