TEST: Vzorná školačka, nebo postrach okolí?

skolackaŠkolu každý bere tak trochu jinak. Někdo se učí rád, jelikož ví, že načerpané vědomosti jednou v životě jistě zužitkuje, pro jiné jsou učebnice jen zbytečnou snůskou popsaných papírů, kvůli kterým se leda tak křiví záda. Co ty, jsi vzorná žákyně nebo rebel? Pokud váháš, jak na tom jsi, vyzkoušej si náš krátký testík.

 1. Co se ti obvykle honí hlavou na konci prázdnin krátce před návratem do školy?
  a) „Proboha, už zase škola. To je taková otrava!“ (10)
  b) „I když se netěším na to neustálé ranní vstávání, nemůžu se dočkat, až zase uvidím své kámoše!“ (5)
  c) „Jupí, tolik se tam těším! Být jen doma je děsná nuda.“ (0)
 2. A teď upřímně, co je podle tebe na škole to nejhorší?
  a) Ty příšerné školní „hvězdy“, které pořád drbou. (0)
  b) Písemky a zkoušení, jinak je to vcelku pohodička. (5)
  c) Úplně všechno, nenávidím školu! (10)
 3. Kolik obvykle za rok nasbíráš poznámek?
  a) Poznámky mívám jen výjimečně, když se mi například podaří něco zapomenout. (5)
  b) Neuvěřitelnou spoustu, podle učitelů jsem drzá, neplním své povinnosti a chodím pozdě. Pche! (10)
  c) Poznámky? Co to je? (0)
 4. Kde je tvé místo?
  a) Co nejblíž k učitelskému stolku, aby mi nic neuniklo a abych na tabuli skutečně dobře viděla. (0)
  b) Uprostřed třídy v obležení „zdravého jádra“ – čili těch nejpohodovějších spolužáků, se kterými je i v té nejnudnější hodiny sranda jak poleno. (5)
  c) Na tom nejvzdálenějším a nejtemnějším místě, kam stěží oko prudérního učitele dohlédne. (10)
 5. Co děláš, jakmile dorazíš domů?school
  a) Hodím batoh do nejtemnějšího koutu v pokoji a vzpomenu si na něj sotva v deset večer. (10)
  b) Posvačím a rychle se vrhnu na úkoly a přípravu na písemku. (0)
  c) Po škole mám obvykle spoustu kroužků nebo nejdřív někam jdu s kámoši. Učím se až jsem skvěle odpočinutá a úměrně podle množství úkolů. (5)
 6. Vlastníš notýsek na poznámky?
  a) Ano, ale spíš mi slouží na jiné účely – piškvorky atd. (5)
  b) Samozřejmě, vždy jsi do něj zapisuju všechny úkoly a povinnosti a jakmile je splním, odškrtnu je. (0)
  c) Ne, je to další zbytečná přítěž v batohu. (10)
 7. Jaké jsou tvé školní výsledky?
  a) Vynikající. (0)
  b) Tak akorát – nejsem šprt, ale v hlavě přeci jen něco mám. (5)
  c) Upřímně řečeno děsné. No a, kdo se mě v budoucnu bude ptát na známky? (10)
 8. Kdybys mohla, co bys na škole změnila?
  a) První hodinu bych posunula až na deset a prodloužila přestávky. (5)
  b) Zavedla více nepovinných volitelných předmětů, abych se mohla věnovat všemu, co mě zajímá. (0)
  c) Zavedla bych dobrovolnou školní docházku. Kdo chce, ať si tam chodí… (10)

 

VÝSLEDKY:

0-25 bodů: VZORŇAČKA
Na otázku, jak vážně bereš školu, u tebe existuje jediná správná odpověď – smrtelně vážně. Snažíš se vstřebat každičkou informaci a štve tě, když přijdeš na něco, o čem nemáš ani páru. Máš svůj cíl, vysněnou kariéru a budoucnost, a za tím vším si jdeš pěkně tvrdě. Na jednu stranu je to chvályhodné, ale co takhle aspoň občas ubrat plyn a užít si i trochu zábavy? Ta tě o tvé krásné jedničky nepřipraví!

30-50 bodů: POHODÁŘKA
Škola pro tebe není úplně to nejhorší místo na celém světě. I když tě někteří učitelé prudí, některé předměty se ti zdají nudné a nezajímavé, stále se tam můžeš těšit na hromadu svých super kámošů. A učení? Nepatříš k těm, kteří když nemají jistotu, že umí vše do posledního puntíku, do školy radši nejdou, ale učení pro tebe není cizí slovo. Vždyť škola se dá prožít i vcelku pohodovým způsobem…

55-80 bodů: REBELKA
Grrr, zase škola – to je pravděpodobně první věc, co tě napadne při zvonění budíku. Naštvaně jej vypneš a dlouho se musíš přemlouvat, abys ze svého vyhřátého pelíšku vystrčila aspoň jednu nohu. Škola pro tebe je jen otrava a už vůbec nemáš v úmyslu namáhat se, abys vzorně psala všechny úkoly, vedla si úhledné sešity a připravovala se z hodiny na hodinu. Ale pozor! Na školu se můžeš dívat i z jiného úhlu pohledu – jednou na toto období budeš ještě s láskou vzpomínat!

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

30 Comments
 1. Ke mě to vůbec nesedí… Já do školy nerada chodím, ale bejt tam mám ráda. Některý učitelé mě prudí, ale hodiny mám ráda, ale neučím se. Učivo v pohodě zvládám a jsem dobrá, ale nesnáším se doma učit. Učit se mám ve škole, ale doma už ne, tašku taky házím do kouta a vzpomínám si až v deset večer a přesto tam ráda chodim… Na mě ětšina testů nesedí, ale uznávám, že udělat fakt dobrej test, kterej sedí na všechny, je docela těžký a tuplem, když je to jenom test s jenom třema výslednejma možnostma… Ale v žádným případě autorce nic nevyčítám ani nehanm. :-)

 2. Já sem podle tohodle testu pohodářka a je to asi pravda. Doma se sice moc neučim, ale výsledky mam vynikající, tak nvm…

 3. Já mám 55 bodů, takže rebelka ani bych to do sebe neřekla ale když
  to tak vyšlo
  tak na tom asi něco bude. Bezva ani mi to nevadí !!!!!!!

 4. Ke mně to taky moc nesedí. Já mám známky dobrý, ale umím se i bavit. Na zábavy chodím a podobně. Měla jsem 20 bodů, ale myslím si že něco je pravda a něco ne. Školu beru vážně, protože vím, že to chci daleko dotáhnout a neůstat nějakým dělníkem, ale nejsem šprtka. Samý jedničky jsem měla. Jsem v devítce, ale bůh ví jaký to bude na konci roku. Moc slibně to nevypadá. Nejsem typ, který je pořád u učení. Jenom se prostě snažím ve škole(někdy) a doma se učím pravidelně , ale jen tak hodinku. Moc to nepřeháním.

 5. mám 60 bodů rebelka stím ale souhlasím hlavně stím že se dlouho rozhoduju jesi vytáhnu aspon jednu nohu z pelíšku !!! proč bych se měla učit na písemky když můžu jít místo toho s kámoškama a kámošama !!
  nechápu ty lidi co se takhle můžou šprtat !!!! mě stejně nejde učit se …..mám před sebou otevrenou knizku a bud na ní usnu nebo se do ni divam a myslím přitom co budu zítra vivádět za voloviny a jesi ´je nekde naka akcicka !!!

 6. mam 60-rebelka…na zakladce sem byla este vzornacka,ale na gymplu na uceni kaslu..teda snazim se vzdycky akorat v pololeti nebo na konci roku.

 7. sedim v předposlední lavici u dveří, když přijdu v 8:01, tak se všichni diví, co se děje, že jdu tak brzo, při hodinách dělám kdeco (kecání, svačení, čtení, psaní povídek…), pokud úkol nenapíšu při hodině, tak ho neudělám nikdy, učebnice si ke mně chodí na rok poležet v polici, ale mám trvale vyznamenání (letos budu maturovat na osmiletym gymplu). Tak kam mě zařadíte???:-D

 8. Jsem pohodářka, a to nejen ve škole. :) Špatná známka nebude nic špatného, neříkám, že bych radši nedostávala lepší známky, ale vždy může být hůř.

Leave a Reply

Your email address will not be published.