Tipy na vánoční dárky pro milovníky technologií

Nové technologie, chytrá multimediální zařízení a důmyslné gadgety hýbou světem. Nevíš, co naložit pod stromeček člověku, který se v podobných technologických vychytávkách vyžívá? Poradíme ti několik tipů.

Pěkným dárkem mohou být třeba stylová sluchátka

Je jasné, že svému miláčkovi, bráchovi nebo třeba kamarádce nadšené do technologií nekoupíš nejnovější typ herního počítače. Přesto existuje mnoho věcí – často třeba i maličkostí – které potěší, aniž by ti kompletně vyluxovaly “celoživotní” úspory.

Stylová sluchátka

Sledování filmů, hraní her nebo zkrátka poslouchání hudby bude mnohem větší zážitek s pořádnými sluchátky. Ať už pecky, nenápadné špunty nebo sluchátka s velkými pěnovými sluchadly na uši seženeš v nejrůznějších barvách a designech, čímž propojí dvě věci najednou – jednak budou praktickým dárkem, který potěší a obdarovaný ho určitě využije, a zároveň mohou být stylovým módním doplňkem. Například sluchátka Skullcandy seženeš ve všech možných barvách od modré až po růžovou a třeba i s oblíbeným motivem Paul Frank.

Sporttestr

Je “tvůj” technický nadšenec zároveň aktivním sportovcem? Ať už řádí na kole, běhá nebo se věnuje fitness v posilovně, určitě se mu bude hodit pořádný měřič tepu (jinak zvaný pulsmetr, sporttestr nebo tepovka). Jedná se o malou věc, která vypadá jako digitální hodinky, kromě času však měří frekvenci tepu a sportovci tak umožňuje kontrolu efektivity tréninku. Pokročilejší modely mají také funkci tréninkového manažera, indikátor zatížení s alarmem a počítač spálených kalorií. Některé sporttestry dokonce umí komunikovat třeba s mobilním telefonem.

Digitální hodinky

Pokud si můžeš dovolit do dárku investovat přece jen více – řekněme nad dva tisíce korun, pak můžeš uvažovat i o koupi hodinek. Technicky založené lidi potěší zejména digitální kousky s co nejvíce zajímavými funkcemi a futuristickým designem. Některé mají zabudovaný barometr, takže dovedou měřit tlak v okolí, kompas pro lepší orientaci, teploměr, výškoměr, orientační monitor srdečního tepu, disponují funkcí alarmu nebo upomínky. Seženeš i specializované modely podle toho, pro koho je vybíráš. Například hodinky Rip Curl určené pro surfaře informují o blížícím se odlivu nebo přílivu na vybrané pláži.

Originální doplňky

Pěkný dárek seženeš i s velmi omezeným rozpočtem. Nemusíš kupovat rovnou celý přístroj, ale třeba jen nějaký doplněk k zařízení, které tvůj blízký už vlastní – třeba stylový obal na iPhone nebo tablet, originální myš, podložku pod myš nebo nějaké vtipné “udělátko” do USB (třeba vysavač na klávesnici, masážní strojek nebo mini lávovou lampičku). Pěkným a zároveň praktickým dárkem může být i flash disk – pro holky třeba ve tvaru srdíčka nebo zvířátka, pro kluky například se zabudovaným otvírákem na lahve.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Comments are closed