Tipy na zajímavé knížky o zdraví a kráse

Dala sis na Nový rok milion předsevzetí, jak začneš žít zdravě, sportovat a více o sebe pečevat, ale jak se říká – skutek utek? Třeba tě nakopne knížka – v knihkupectvích seženeš stovky zajímavých publikací, které ti poradí, jak se starat o své tělo, jak zdravě shazovat kila, jak se perfektně nalíčit a cítit se lépe. Slečna má pro tebe několik tipů na ty nejzajímavější, které jsou teď k dostání.

Margaret Brigss: Přírodní kosmetika

Jsi fanynkou přírodní kosmetiky, ale ta v obchodech se ti zdá příliš drahá? Vyrob si svou vlastní doma. Knížka Margaret Brigssové s podtitulem Podivuhodný průvodce krásou z přírody. Dozvíš se, jaké přírodní ingredience ti pomůžou řešit kožní problémy a bez chemie se tak konečně  zbavíš ekzémů a akné. Kromě toho si vyzkoušíš výrobu domácího šamponu, tělových krémů nebo třeba účinných deodorantů, které jsou šetrné k tvé citlivé pokožce i přírodě.
Info: Vydavatelství Art Libri (2009), doporučená cena 199 korun
Publikace Margaret Brigss: Přírodní kosmetika v e-shopu

Pamela Tröndle: Wellness – Domácí rozmazlování

Pohodlně ležíš, relaxuješ při jemných dotecích masáže, prožíváš hluboké se uvolnění při józe nebo si v měkoučkém županu jen tak vychutnáváš čerstvý koktejl z exotického ovoce. To vše se ti může vybavit, když se řekne “wellness”. V moderní uspěchané době je důležité umět správně odpočívat. Nemáš čas ani peníze dopřávat si wellness procedury v salonech? Také domácí wellness může být účinné, pokud víš, jak na to. Autorka Pamela Tröndle tě v knize seznámí s jednoduchými, ale efektivními způsoby relaxace, díky kterým budou tvé tělo a duše v harmonii.
Info: Vydavatelství GRADA (2008), doporučená cena 99 korun
Publikace Pamela Tröndle: Wellness v e-shopu

Jaroslava Trpková: Nebojte se být krásná

Říká se, že není ošklivých žen – jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými. Bojíš se, že je to zrovna tvůj případ? Česká autorka Jaroslava Trpková vymyslela zajímavý projekt, který by měl ženy, které se považují za ošklivé káčátko, přesvědčit o opaku. Na modelkách různého věku a různých typů se snaží ukázat, že udělat se krásnou není vůbec těžké. Stačí nebát se a vědět, jak zdůraznit své přednosti.
Info: Vydavatelství Ottovo nakladatelství (2007), doporučená cena 99 korun
Publikace Jaroslava Trpková: Nebojte se být krásná v e-shopu

Mary Beth Jenssen: Přírodní péče o vlasy

Jsi přesvědčená, že cestou ke krásným vlasům jsou jedině vyhozené tisíce v renomovaných kadeřnických salonech a drahé značkové přípravky? Omyl! Uznávaná světová kadeřnice Mary Beth Jenssen ti ve své knize Přírodní péče o vlasy – bylinkové kúry, přípravky pro zdravé a krásné vlasy vysvětlí, jak získáš nádhernou hřívu díky harmonii mysli a těla. Seznámíš se s ájurvédskou filozofií a se způsobem, jak obnovit a oživit vlasy. Zjistíš, které potraviny, vitaminy a minerály jsou důležité pro zdravé vlasy. Naučíš se vyrobit si přírodní vlasovou kosmetikou doma a také zdravý přístup ke stříhání, barvení a úpravě vlasů.
Info: Vydavatelství Pragma (2006), doporučená cena 160 korun
Publikace Mary Beth Jenssen Přírodní péče o vlasy v e-shopu

Ulrich Strunz: Spalte tuky správným jídlem

Klíčem ke štíhlosti rozhodně není hladovění. V knize Spalte tuky správným jídlem tě německý lékař Ulrich Strunz seznámí s fungováním lidského metabolismu – jeho účinnost a rychlost závisí na správné kombinaci potravin. Nejedná se o domněnky a “babské rady”,  ale o vědecky podložená fakta vyplývající ze znalostí lidského organismu. Nauč se správně kombinovat potraviny a už nikdy si nebudeš muset nic odepírat ve jménu striktní diety, jejíž efekt beztak není trvalý.
Info: Vydavatelství CPress (2009), doporučená cena 299 korun
Publikace Ulruch Strunz: Spalte tuky správným jídlem v e-shopu

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Tu od Ulricha mám a musím říct, že je opravdu skvělá. Je tam přesně popsaný, jak tělo nakládá se živinami a proč tedy je – nebo naopak není dobré kombinovat některé druhy potravin a další docela zajímavý věci – jak funguje spalování, proč je dobré cvičit ráno, proč večer a tak.. :) Doporučuju

  2. Mě se zase zalíbila Přírodní kosmetika a tak jsem si ji přála k narozkám a už ji mám doma ^_^ Je v ní popsána historie zkrášlování Egypťanů, Řeků a dalších, dlouhý seznam ingrediencí, který je vhodný k péči o tělo a na co jsou určené a pak jednotlivé rubriky jak pečovat o pleť, vlasy, ruce a nohy a něco o koupeli. Hned se mi zalíbilo několik tipů a budu se snažit co nejdříve realizovat :) jinak knihu ještě celou přečtenou nemám.. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.