Trápí tě podzimní depka? Tipy, jak si spravit náladu

Zatím si užíváme krásné babí léto, ale s podzimem nás čeká také pochmurné, studené počasí. A s ním dny, kdy máš náladu pod psa a ať děláš, co děláš, nebaví tě to. V takových chvílích se zdá, že jedinou zábavou je zírání z okna na uplakané město, s kusem žvance v ruce. Jak předejít melancholii a podzimní depce? Slečna pro tebe má několik zaručených tipů!

Využij poslední slunné dny a hurá do přírody!

Jak si zaručeně spravit náladu, vyhnat podzimní splín a vyhnout se zbytečné podrážděnosti? Vyzkoušej některý z našich tipů a neváhej podělit se o své recepty na podzimní pohodu dole pod článkem.

Nalaď se hudbou

Hudba je lék, to je známá věc. Ovšem velice důležitý je výběr! Pokud máš pocity lítosti a prázdnoty, rozhodně si nepouštěj romantické slaďáky, rockové balady a všeobecně nic pomalého. Pro zlepšení nálady potřebuješ veselou, živou píseň, která tě nakopne a ještě líp – roztančí! Volume doprava a jedéééém! Nestyď se a pusť se do zběsilých tanečních kreací přímo ve svém pokoji, skákej, zpívej a hlavně se u toho pořádně zasměj. Díky tanci rozhýbeš celé tělo, zahřeješ se a uvolníš a po mizerné náladě nebude ani památky!

Komedie a smích

Někdy není docela dost možné vybláznit se u rytmických písniček, třeba když je doma spolubydlící nebo pubertální brácha. V takovém případě přichází na řadu film. Stejně jako u hudby platí – zapomeň na love story, na dojáky, ve kterých hlavní hrdina na konci zemře a ani pohádka nebude to pravé ořechové. Její naivita tě akorát naštve, je přeci tak nespravedlivé, že krásný princ nečeká zrovna na tebe… Výbornou volbou do smutného, nudného dne bude bláznivá komedie, čím potrhlejší, tím lepší. Nemáš ráda komedie? Tak si pusť nějaký napínavý thriller. Důležité je, aby tě film nenechal chladnou, ať už tě má pobavit nebo trošku napínat, hlavně že zažene deprese!

Čti také: Jak se na podzim zahřát? Lahodně!

Začti se

Pro ty z nás, které nemáme rády hlasitou hudbu ani šílené filmy, existují jako zlepšovače nálady vtipné knížky. Takové ty tituly, do kterých se začteš a až když ti kručí v břiše, všimneš si, že je skoro večer a že máš půl knihy přečtené. Veselý příběh s živým dějem ti zaručeně zvedne náladu a ještě navíc můžeš být schoulená pod peřinou. Čtení oceníš i ve vlaku, cestou ze školy nebo z práce. Jak jinak zapomenout na protivného šéfa nebo pětku z testu, než ve společnosti své oblíbené hrdinky?

Tip na knihu? Saturnin tě nezklame!

Facebook a jeho veselé stránky

Dost často se mluví o stinných stránkách facebooku, ale v případě špatné nálady může působit jako lék. Projdi si fotky svých přátel a zasměj se tomu, jací jste byli dřív, jaký byl tvůj idol „malý ucho“, zavzpomínej, kde všude jste byli. Pokud to v tobě vyvolá melancholii, přestaň okamžitě s prohlížením fotek a najdi odkazy na různá bláznivá videa, vtipné fotky, hlášky, anekdoty, klipy… Facebook je takových odkazů plný a uvidíš, jak se pobavíš!

Pohyb, pohyb a ještě pohyb

Neseď doma a nelituj se, ať už je důvod tvojí mizerné nálady jakýkoliv. Obleč si sportovní oblečení a utíkej! Utíkej do lesa na houby, utíkej po stezce do vedlejší vesnice, utíkej po městě do obchoďáku a tam si dej kávičku… Cíl je libovolný, jen prostě utíkej. Nebo alespoň jdi. Pohyb na čerstvém vzduchu tě prokrví, okysličí, zahřeje a potěší. Uvidíš, že až se vrátíš domů, budeš jako vyměněná!

Vyraž mezi lidi

Zatím jsme probraly varianty, jak se zabavit a zlepšit si náladu, když jsi sama. Ale někdy je úplně nejlepší opustit byt a vyrazit mezi lidi. I když se ti třeba vůbec nechce a říkáš si, že na takovou protivnou ženskou, jako jsi ty, nebude mít nikdo čas ani chuť, pěkně se uprav a vyraz! Ať už to bude bar, diskotéka nebo třeba jen návštěva u kamarádky, zaručeně ti společnost udělá dobře. A kdo ví, třeba zrovna dnes narazíš na toho prince z pohádky.

Nechce se ti nikam chodit? Uspořádej stylovou party pro kamarády!

Čokoláda

Jako tvoje poslední záchrana v případě podzimní depky může být sladká pochoutka. My ženy si na sladké potrpíme a to, že nám zvedne náladu, není jen taková výmluva, proč si ho dopřát. Čokoláda skutečně navozuje příjemné pocity a stačí malý kousek, aby ses cítila lépe. Tak neváhej a zahřeš si, však pro jednou se nic nestane a na váze se to hned nezobrazí! Ale pozor, pokud sníš celou tabulku na posezení, bude ti akorát tak špatně, přijdou výčitky svědomí a deprese se jen prohloubí. Tak nezapomeň, čokoládu ano, ale kvalitní, s vysokým podílem kakaa a jen kousíček!

Špatná nálada přijde, ani nevíš jak. Může za to ošklivé počasí, starosti ve škole nebo třeba strach o někoho blízkého. Život přináší spoustu nečekaných situací a často to není nic milého. Nauč se se svými pocity bojovat a držet je na uzdě! A každý den tak bude lepší!

[styled_box Title=”Další tipy na vylepšení nálady:“]

Filmy a seriály:

Já, mé druhé já a Irena

Fotr je lotr

Mezi námi děvčaty

Jedna ruka netleská

Pelíšky

Muži v naději

Seriál Přátelé

 

Knihy:

Helen Fieldingová – Deník Bridget Jonesové

Michal Viewegh – Báječná léta s Klausem

Andrew Cullen – Deník těhotného muže
[/styled_box]

Autorka: Zuzka Machovcová

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.