Uspořádej stylovou party pro kamarády

Blíží se tvé narozeniny či jiná událost hodná pořádné oslavy? Nebo bys prostě jen ráda pozvala pár kamarádů a připravila pro ně večírek, na který jen tak nezapomenou? Máme pro tebe několik tipů, jak perfektní oslavu připravit.

Připrav party, na kterou nikdo jen tak nezapomene

Základem každé party je výběr místa. Pokud máš vlastní byt nebo ti rodiče s klidem přenechají dům či rodinnou chalupu, máš vyhráno. Jestliže se ti nic takového nepoštěstilo, nemusíš zoufat! Pozeptej se kamarádů a známých, možná ti chatu na víkend půjčí někdo z nich. Pokud ani to nevyjde, můžeš si nějaké místo pronajmout. Na jeden večer to většinou nestojí moc a takové chaty bývají na odlehlejších místech, kde vaše muzika nikoho rušit nebude. Je ale třeba začít jednat včas!

Nuda zabije každou party

Spoléhat na to, že tvé kamarády zabaví láhev alkoholu, není zrovna dobrý nápad. Popřemýšlej tedy nad tím, co byste mohli na party dělat. Kopu srandy zaručí například společenské hry jako Twister nebo třeba Activity. Zajímavým nápadem je také připravení tematické party, na kterou všichni musí přijít oblečeni ve stylu, který předem určíš! Téma může být opravdu jakékoliv, od hororu přes Havaj až po pyžamovou seanci. Zapoj fantazii a vyber ten nejulítlejší nápad, který tě napadne.

Něco na zub

Z hraní her vám zaručeně vyhládne a bez dobrého jídla stylovou party rozhodně nepřipravíš. Neboj, ani v případě, že hosty nechceš odbýt chipsy a popcornem z mikrovlnky, nemusíš strávit celý den vařením svíčkové. Raději se zaměř na menší a lehčí pokrmy.

Své rozhodně zastanou klasické jednohubky. Vyrob několik odlišných pomazánek a pusť se do přípravy. Každý si přijde na své! Jednoduchou, rychlou a chutnou dobrůtku vytvoříš i z obyčejného listového těsta, které koupíš už hotové v každém obchodě. Rozválej ho do čtverce, potři rozkvedlaným vajíčkem, posol, popepři a posyp sýrem a nakrájej na tyčinky. Hoď je zhruba na 10 až 15 minut do trouby a spousta chuťovek je na světě! S listovým těstem si můžeš vyhrát i jinak. Obal v něm párky, naplň ho zeleninou, cokoliv tě napadne.

Vyhraj si s výzdobou

Místo, kde se tvá party odehraje, sice není nezbytně nutné mít perfektně vyzdobené, ale rozhodně t tato zdánlivá maličkost upoutá. Vyzdobit můžeš místnost například dle tématu, které pro party zvolíš. Pokud žádné téma nemáš, rozvěs po místnosti alespoň několik balónků, lampionů či girland. Místnost to rozveselí a každý dostane při pohledu na výzdobu tu pravou party náladu.

Na oslavu se skvěle hodí i lampiony štěstí, na které si každý napíše své přání a pak je venku společně vypustíte k obloze. Jen dejte pozor, aby od ohně něco nechytilo. Tyto lampiony se nesmí používat v suchém počasí a nejsou vhodné ani do velkého větru.

Pomoc s plánováním

Pokud se ti zdá, že všechny důležité věci nemůžeš zvládnout sama, najdi si schopného pomocníka. Může jím být spolehlivá a šikovná kamarádka, ségra či přítel. Nebo vsaď na moderní technologie, třeba nový Samsung Galaxy Tab. Ten ti díky mnoha svým funkcím pomůže při plánování například přehledným kalendářem, abys věděla, kdy máš co zařídit, nebo programem, ve kterém na mapě přesně popíšeš místo konání své party a po internetu rozešleš přátelům. Zajistíš tak, aby všichni dorazili včas a na správné místo. A na tabletu jednoduše upravíš všechny fotky z večera a rychle je uploaduješ na Facebook.

Plánovat party paradoxně není žádná legrace. Stojí to poměrně dost úsilí, času i peněz, ale pokud vše klapne, budou kamarádi na tvou oslavu ještě dlouho s radostí vzpomínat. A to za to přece stojí, ne?

Text: Jana K.
(článek obsahuje komerční sdělení)

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.