Týrání zvířat není fér!

zvirataDocela nedávno vyšel na Slečně článek o mladé české zpěvačce Sandře Bell. Nyní o ní budeme mluvit znovu, ale v naprosto jiném slova smyslu. Sandra si moc dobře uvědomuje, že týrání zvířat za účelem testování kosmetiky není nic hezkého a proto nás vše vyzývá, abychom jí pomohli s projektem, do kterého se rozhodla zapojit i ona. Tak co, jdeš do toho?

Přeji všem krásný slunný den,

Den plný štěstí, lásky, pohody a dobré nálady. Nechtěla bych vám tak pěkný den kazit, ale ráda bych vám něco ukázala. Když jsem brouzdala na webu, našla jsem odkaz a fotografie, které dokumentují testy na zvířatech. Jen proto, aby zjistili jestli šampón bude štípat do očí nebo jestli náplast bude na těle dobře lepit. Zděsila jsem se !

Málo kdo z nás si však uvědomuje, že každý den se zvířatům dějí opravdu hrozné věci. A většina z nás si každý den kupuje výrobky, které se testují na zvířatech, každý den si patláme obličej šminkami, které jsou testovány na zvířatech, každý den pereme v pracích prášcích, které jsou testovány na zvířatech. Ano, každý den tyto výrobky používáme.sandra

Přiznám se! Byla jsem taky taková. Taky jsem používala všechny ty věci a vůbec jsem si to neuvědomovala. Když jsem našla ty fotky, dohledala jsem si i další informace a o testování na zvířatech se začala trochu zajímat. Na spoustu věcí se teď dívám jinak a ráda bych pomohla.

Týrání zvířat není fér!

Chci pomoci!

Prosím vás všechny, jestli vás problém týrání zvířat zajímá, pojďme na něj společně upozornit a snažit se pomoci! Pojďme to společně vykřičet do světa. Ukažme na tento problém, dejme vědět ostatním, vždyť každý, kdo si nás vyslechne se třeba alespoň na chvíli zamyslí.

Dnes mám pocit, že si spousta lidí některé podstatné věci neuvědomuje, proto jsem připravena na tento problém ukázat. Připravila jsem projekt, který by měl na týrání zvířat poukázat a zároveň přinést finanční prostředky Nadaci ochrany zvířat.

Napiš, prosím text, jak to vidíš TY. Text by měl být ideálně ve formě písničky nebo básničky, zašlete ho na produkce@sandrabell.cz , připište vaše jméno/a příjmení, věk, město. Ten nejvýstižnější bude odměněn částkou 3 000,-Kč.
Na Váš text nechám vyrobit českým autorem hudbu a skladbu nazpívám.
Tento singl bude ke stažení na internetu. Výtěžek ze stahování songu bude poskytnut pro Nadaci na ochranu zvířat. Nejvýstižnější texty včetně vašich nápadů budou zveřejněny.

Uzávěrka pro odeslání textu je 31.10.2007. V listopadu vznikne písnička. Od prosince bude možné skladbu stahovat na internetu a přispět tak na ochranu zvířat.

Děkuji předem Všem, kteří pomohou a těším se na spolupráci s vámi.

Sandra Bell

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

27 Comments
 1. Ahoj, mě je také moc líto těch ubohých zvířat, ale když se nad tím zamyslím, tak zvířata
  trpí na zabíjačkách a MY to maso pak jíme….nesměli bychom jíst
  skoro nic abychom netýrali zvířata. Schválně se zamyslete
  kdo z vás nejedl gumové medvídky :-P? Je vás asi málo ale
  i v gumových medvídcích je obsaženo maso, nebo aspoň chrupavky..
  ..takže podle
  mě je to věc nad kterou sice každý neuvažuje ale chápu lidi,
  kterým je těch zvířat líto- mě také.
  Na druhou stranu nechci nikoho urazit,
  ale zdá se mi že zastávání práv zvířat se stalo ve světě celebrit TRENDEM.
  Podle mě chtějí tak někteří lidé na sebe upozornit.

 2. Přijde mi hloupý dávat autorovi 3000 korun, když by mohly jít taky tam, kam ty peníze ze stahování. Kdo něco napíše, měl by to dělat kvůli těm zvířatům, a ne kvůli třem tisícům!

 3. Jenomže v dnešní době, ti nikdo nic zadarmo neudělá a pokud se jedná o nějakou akci nebo soutěž pro běžné lidi, musí mít nějakou motivaci, aby se vůbec do soutěže zapojili.

 4. Doma já sama mám malinkatého jorkširáčka a nikdy opravdu nikdy bych nepovolila, aby jí někdo ubližoval. Když se zadíváme do očiček zvířátek mají je jako perličky a vypadají jako by k nám mluvili. Viděla jsem spousty dokumentárních filmů o týrání zvířátek. Zapojovala jsem se do hodně akcí proti tomu teroru, ale obávám se, že to bude beznadějný. Sice nic mě od toho neodradí, budu si stát za svým. Zvíře jako člověk. A nedopustím aby někdo v mé blízkosti ubližoval zvířeti. Ale myslím si, že takovým těm ťamikům to je jedno, a nikdo jim v tom nezabrání.:o)Ale budu bojovat

 5. já si myslim to samý. není fér aby lidi týrali zvířata. Jak by se někomu líbilo, kdyby na něm nějaký fujtajblíky testvali… nelíbilo by se mu to a taky by to řekl, ale my zvířatům nerozumíme, nevíme co nám chtějí říct.zvířat by jsme si měli vážit a ne jim bezdůvodně ubližovat. já si myslim že my jsme kdysi dávno byli taky zvířata. a ubližoval nám takhle někdo???… asi ne. Tak proč to máme dělat???…já jsem pro aby se takovýhle výrobky testovali jenom na lidech… jsme přece taky živočichové ne?

 6. Prosim, nevíte někdo telefoní číslo na ochranáře zvířat? Jeden náš soused má psa, kterému nedává jídlo, nechodí ho venčit a jelikož je ten soused hluchoněmý, tak ani neslyší že celý den a noc blafká a kňučí. Chtěla bych tomu pejskovi nějak pomoc!!!!!!!!!

 7. No, to nevím, ale určitě se pokusím něco zjistit. Jinak další možností je říct to rodičům – ti snad budou vědět a nebo zajít za nějakým veterinářem. Ten bude vědět určitě!!!

 8. je super,že něco takového vzniklo.Sandra je bezva a obdivuji ji, jak to všechno stíhá. V jejím fanclubu jsem zjistila,že za každý text dávají ještě eSBéčka a za ty si můžeš vyměnit třeba ten její nový singl.
  Mne o eSBéčka nejde,ale text zkusím napsat tak i tak. http://fanclub.sandrabell.cz A viděli jste ty fotky co Sandra nafotila proti týrání zvířat? taky tam jsou. Fakt hustý!

 9. byla jsem u Sandry na webu a zkoušela jsem ty prokliky na videa. Jako to je strašné co ti lidi dokážou za svinstva. Já bych je taky tak zavřela a zkoušela na nich ty věci.

 10. Pokud vím tak se dá testovat přímo na lidské buňce ve zkumavce.Jenže to stojí prachy!!!!! A když se testuje na zvířatech tak stejně na 90% jsou ty účinky na lidech úplně jiné. A testy jsou zbytečné. Kolik už bylo léků, které se otestovaly na zvířatech a nakonec na lidi to mělo úplně jiný a negativní účinek. Dneska se dá už testovat jinak,ale vivisekční zařízení jsou zkrátka legalizovaný podvod na člověka!!! A nejhorší jsou novinky!! Třeba ty reklamy v Tv na nové výrobky. Tak na novinky je třeba nové zvířata to je jasný!! Výrobky co už známe, takové ty zaběhlé a staré tak ty už jsou dávno otestované, zvířata jsou už někde spálené nebo zakopané, ale na ty novinky potřebují nové a nové kusy. Takže kupujte novinky a vlastně tím likvidujte zvířata. Je to hnus co se děje,ale je to tak. Sandra je super,že něco takového začala. Aspoň se lidi dozví jak to ve skutečnosti funguje. Mne už to žere asi 3 roky, ale nic jsem zatím nevymyslela. Tak jsem ráda, že se něco děje. A pokud chcete pomoct, tak zajděte do drogérky a když budete kupovat krém nebo řasenku, tak se zeptejte jestli je to testované a uvidíte, že ani ta prodavačka nebude vědět o co goooo. Sandra píše, že to tak zezačátku dělala, že obcházela drogerie a, že zjišťovala situaci. Tak já už to taky tak dělám a fakt ti lidi si to vůbec neuvědomnují,pokud se jich nezeptáte. A pak CVAK a najednou máte pravdu…..blá blá blá.. no takže ať se to hlavně dozví co nejvíc lidí. Jinak kosmetika které není testovaná je třeba u nás Mary Key nebo Oriflame a taky Ryor.
  Linda

 11. Ahoj
  včera jsem dostala zprávu kde je ukázaný jak týrají tuleně.Nevím co je to za sport a co je to za sportovce kteří tohle dělají…ale hlavně mi jde o to aby zvířátka přestali testovat atd.Mám je hrozně ráda a teď vymýšlím nějakou tu písničku…O eSbéčka mi nejde jde mi o to aby si lidi uvědomili jaký svinstvo provádí…Doufám že jednou dostanou rozum a uvědomí si že zvířata taky mají právo žít a nikomu neubližují…

 12. Lidi jsou fakt ujetý. To se fakt hnusí. Já to taky nevěděla. Máma to taky něvěděla, ale u nás se už dějí změny. Už nic testovaného nekoupíme!!!

 13. maj to testovat v laborce. To je fér. Nikomu tím neubližujou, ani lidem, ani zvířatům. Ale pro výrobce je samozřejmě levnější to testovat na zvířatech, dermatologickyto testujou ti, co počítaj’, že si tím vybudou první místo v kupovanosti a že se jim to tím vrátí…

 14. a Sndra sa čím maluje?:) viete, je to prepletené..oriflame hoci netestuje (údajne),, podporuje jednu firmu, ktorá na zvieratách testuje..avon podobne.. a ďalší iní mnohí..

 15. Ja uplně nenavidím když nekdo tyrá zviřata.Nedavno jsem zhlédla video na kterem parta mladych lidí tyrala kočku>opíjela jí,poštvala na ní psa a nakonec ji jeden z těch ubožaků šlapl na hlavu.Bylo mi z toho všecho na nic,malem jsem se rozbrečela,nechapu jak to nekdo muze delat..Bezbranné zvíře a oni mu dělaji tohle…:-(

Leave a Reply

Your email address will not be published.