Už nás to vážně nudí!

Internet je neomezený. Můžeme si tu najít a přečíst úplně o všem. Jenže některá témata se neustále dokola opakují. Jaká že to jsou? Móda, sex, účesy a kosmetika – především. A baví nás to ještě pořád číst? Vážně v každém dalším článku najdeš něco nového, proč stálo za to investovat čas? Opravdu jsou všechna ta písmenka tolik přínosná a rozšiřují nám obzory? Jestli ano – gratuluji ti.

divka-postel-notebookZa mě – Ne. Nejsou. Není to vůbec zábava, je to nuda, nuda, šeď a nuda. V módě se sice pořád něco děje, ale neustálé omílání dokola čtyř ročních kolekcí tě přeci musí omrzet. A že by trendy v líčení byly neustále tolik přelomové? Těžko!

Proč čteme články

Proč vlastně čteme články na internetu nebo v novinách? Chceme zabít čas, rádi čteme, nemáme co dělat, chceme se něco nového dozvědět. Nebo se chceme pobavit. Každopádně čekáme, že nás článek nějak obohatí.
A kolik článků, které tohle splňují si denně přečteš?

Měly bychom se zamyslet, proč čteme. Někteří z nás čtou články kvůli proklikům a jednoduchosti se dostat dál v hledání. Když sháníš dámskou bundu, takhle se hned dostaneš, kam potřebuješ a ještě se v článku možná dozvíš, jak ji používat, kam pro ni atd. Nebo sháníš mikinu a co takhle dámské tričko? Všude se pohodlně dostaneš jedním kliknutím.

Když cesta nevede tam, kam jsi chtěla

Jenže někdy se za prokliky nemusí skrývat to, co si myslíš. Pak se jedná o reklamní triky, jak nás pod záminkou něčeho, co chceme, dostat na stránky toho, co by nás ani nenapadlo chtít, a o co nestojíme!
Co z toho vyplývá? Že internet není anonymní, bezpečná oblast virtuálních požitků. Že internet musíme chápat a brát ho vážně. A s tím souvisí i články. Co takhle se zamyslet nad tím, co čteme a proč, a jestli vlastně chceme. Jestli místo toho nemáme na práci něco jiného ( samozřejmě něco jiného než facebook) a nebo jestli nestojí vynaložit nějaké úsilí a dohledat si články, které si vážně přečíst chceme nebo takové, co nám něco dají či nás něco naučí.

Čti. Čtení je zdravé a je to způsob relaxace. Ale zkus číst s rozumem a s otevřenýma očima. Třeba se vážně něco dozvíš.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed