V říjnu opět zpátky!

pastelkyAhoj!
Po krátké podzimní pauzičce se vracíme opět čeřit naše slečnovské vody a věříme, že všem našim milým čtenářkám budeme moci přinést spoustu říjnové zábavy, potěšení a především inspirace. Škola už je v plném proudu, podzim už také neustoupí, proto nezbývá než říci, že kostky jsou zkrátka vrženy. Než se ale rozhodneš propadnout splínům a přežívat jen díky těšení se na Vánoce, vynasnažíme se přesvědčit Tě, že i říjen je krásný měsíc, který nestojí za to prosedět doma :-)
S pozdravem
Eliška + Kača + Terezka
a ostatní redaktoři a spolupracovnící Slečna.infoFoto: SXC.hu

Aktuálně:
Konečně jsou v provozu původní e-maily. Jakékoliv dotazy můžete zasílat na následující adresu: erakova(zavinac)slecna.info

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

18 Comments
 1. Mrzí mě, že už slecna není jako dřív, když byla ještě Foxy girl a každý den jsem se mohla těšit na nějaký článek… a navíc články byly takový… zajímavější.. .trošku to upadá, ani na poradna nefunguje…. je to smutný :(

 2. No ono se to snadno říká a nemůžu říct, že bych se o to nesnažila. Rozhodující je, jestli vy – jakožto čtenářky – upřednostníte kvalitu či kvantitu. Už několikrát mi byla připomínána Foxy, ale faktem je, že ty stránky jsem psala sama a to v době, kdy jsem na ně měla ještě dostatek času, abych si mohla dovolit denně sedět u počítače a vymýšlet testíky, povídky, články o lásce a pod. Dnes už mám práce podstatně víc a zde na Slečně už mi pomáhají další redaktorky. Hlásí se mi spousta slečen, ale snažím se být kritická a nedávat zde prostor úplně každému, kdo prostě jen chce. Skoro denně otvírám e-maily s ukázkovými články na téma “pořiď si růžový mobilek a budeš fakt hustá” – a já nějak vnitřně nechci zaplavovat tyto stránky články nějakými hloupými žvýkačkovými žvástíky. Redaktorky, které tu tvoří stále, i když také nemají hromadu času nazbyt, oceňuji, že si dokáží vytvořit jakýsi nadhled, být kritické a psát také o svých názorech, ne jen přežvýkávat to samé, co je napsáno v každém bravíčku, které si za dvacku koupíte ve stánku na nádraží. Problémem je, že chci jakousi vyšší úroveň, ale faktem je, že redaktorky za své články nedostanou honorář – a kolik takových, které odpovídají jak mým požadavkům, tak jsou ochotné psát jen ze zájmu, zcela dobrovolně, se sem hrne? nevím, třeba by byla možnost vytvořit systém, že pro vstup na stránky by každá čtenářka musela poslat desetikorunovou smsku, já bych za ty peníze pak platila kvalitní redaktorky, které by se práci skutečně věnovaly se vším všudu, a vy byste zde pak nacházely denně hromady zajímavých článků. Ale tím by už podle mě tyto stránky ztratily úplně smysl. Nebudeme hledat nějakého sponzora, který by nám pak diktoval co a jak máme psát, chceme zůstat nezávislým polem pro vaše názory. Vždyť tyto stránky nejsou jen o nových a nových článcích, ale také o diskusích pod články stávajícími. Vyšly zde už články o různých tématech a vy máte možnost se k nim v komentářích vyjadřovat, diskutovat, filtrovat ven své názory. Proč jen čekat, co někdo od nás napíše?
  PS: Pokud by měl kdokoliv jakýkoliv nápad, článek, který by zde chtěl publikovat apod., není v tom žádný problém, pošlete nám to, budeme jen a jen rádi!

 3. já bych uvítala víc článků tak nějak… populárně naučných. A o škole a tak. Protože odhaduji, že věkový průměr čtenářen Slečny se pohybuje kolem… 14 let. V tomhle věku vpodstatě trávíme ve škole polovinu veškerého času, tak byste mohly věnovat nějaké články školnímu prostředí, popř. mimoškolním zájmům. (páč jak na to tak koukám, heslo láska zahrnuje 62 článků a promiňte mi to, ale to je totéž dokola. Já samozřejmě proti lásce niic nemám, ale toliko teorie snad stačí.

  Naproti tomu bych si mnohem radši přečetla něco o Nikole Márové, o ochraně rysů ostrovidů, o míře reálnosti výpravy na Mars, o nové knížce Eoina Colfera, o nejnovějším převratném objevu lékařství nebo o příštím koncertu Gabriely Demeterové.

  Je docela možné, že spoustu lidí zajímají spíš ty články o plavkách a o lásce, tak bych chtěla vědět, co si o tom myslí ostatní (he, hlavně redaktorky :-))

 4. Díky za názor, bylo by super kdyby se vás tu v podobném duchu vyjádřilo víc – zvažuju zda uspořádat nějakou anketu co vás zajímá – i my to pak budeme mít snazší a snad přibude spokojenosti na obou stranách ;-)

 5. No tak já jsem zase toho názoru, že těch “populárně naučných článků” by tady tolik být nemuselo…teda aby se slečna nezaměřila jen na to…Právě proto, že jsem čtvrt dne ve škole, ráda bych si pak přečetla něco pohodovýho, ne žádné další, v některých případech pro mne, nezajímavých…

 6. pročetla jsem ten dlouhý koment od Elišky, a přemýšlím jestli je to taky tím, že vám trochu dochází inspirace? Vždycky se dá něco vymyslet.

 7. a nechcete zmenit design? tenhle je tu vic jak rok, myslim ze by stranky pak byly zajimavejsi a atraktivnejsi, proste zase neco noveho. ja vim ze dulezite jsou hlavne clanky, ale i takhle byste mohli stranku trochu zlepsit, ne?

Leave a Reply

Your email address will not be published.