Vánoční dárky pro kamarádku i babičku. Do dvou stovek!

Obvykle asi spíš řešíš, co na Vánoce nadělit tátovi, bráchovi nebo dědovi. Možná už jsi ale vyčerpala i možnosti dárečků pro ženské členy rodiny a kamarádky. Ráda bys něco neohraného, co by potěšilo kamarádku, mámu i babču? Slečna ti přináší pár nápadů.

Své nejmilejší o Vánocích potěšíš i maličkostí

S dárky je to kříž – kosmetické přípravky to je nuda, oblečení nikdy netrefíš a svíček už mají všichni kolem tebe plné poličky. Co ale koupit, aby dárek potěšil a zároveň tě nestál veškeré úspory?

Pro kamarádku

Jste jako jedna duše, a přesto váháš, čím svoji nejlepší kamarádku překvapit? Super tipem je “samovýroba” – za předpokladu, že jsi alespoň trošku zručná, můžeš kamarádce vyrobit praktickou a zároveň hezkou krabici na poklady. Může ji použít třeba na ukládání sladkostí, jako šperkovnici, nebo si z ní může udělat i „památkový box“, kam si bude dávat různé fotky a jiné vzpomínky.

K tomu ti stačí jen obyčejná krabice (klidně od bot) a věci, kterými ji chceš ozdobit – například celou přelepit barevným papírem, nalepit mašli, vzkaz nebo třeba vaši společnou fotku.

Netroufáš si na vlastní výrobu? Pak stačí trochu hledat v obchodech s originálními dárky nebo v e-shopech.  Hitem jsou například sluchátka na MP3 nebo na mobil s různými motivy – třeba takové, že při nošení to vypadá, že máš v uších kopretiny. Pro odvážnější kamarádku můžeš koupit těstoviny ve tvaru mužského přirození.

Tip Slečny: V eshopu SperkyProZeny.cz lze za bezva ceny pořídit vánoční dárky pro kamarádky, maminku nebo babičky. Nabízejí šperky s více než 60ti druhy polodrahokamů a drahých kamenů.

Pro mámu

Přemýšlíš, čím letos na Vánoce udělat radost své mamince? Dopřej jí trochu luxusu. Najdi ve svém okolí čokoládovnu, vyberty nejlepší pralinky a zabal je do ozdobné krabičky. Nemá tvá máma ráda čokoládu? Nevadí. Zapátrej na různých portálech s hromadnými slevami a pořiď mámě třeba poukaz na pořádnou masáž.

Pokud si přece jen můžeš dovolit utrtit víc než pár “pětek”, nesmrtelnými dárky pro ženy jsou šperky – náušnice, náramky, řetízky, brože potěší vždycky a v každém věku. A jestli bys raději nějaké originálnější šperky pořiď své mámě, kamarádce nebo ségře kameny podle znamení. Údajně mají magickou i léčivou sílu.

Pro babičku

Když se babči zeptáš, co by k Ježíškovi chtěla, asi se rozumné odpovědi nedočkáš. Proto ji letos překvap! Je tvá babička pořád aktivní? Pak by se jí mohla líbit poukázka do nějakého wellness centra, kde by si trochu zarelaxovala ve vířivce. Že to není nic pro ni? Pak se vyprav na vánoční trhy a podívej se například po domácím koření – není drahé, krásně voní a určitě neskončí v koutě jako mnohé jiné dárky.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.