Vrať se do školy s nadčasovou kabelkou

Ať se nám to líbí, anebo ne, prázdniny se přehouply do své druhé půlky a obchodní řetězce už začaly s akcemi typu “vracíme se do školy”. S jakou kabelou vyrazíš do nového školního roku ty?


školaV regálech už nejsou akce například v podobě zavařovacích sklenic, obchody pracují s předstihem, což znamená, že věci důležité teď jsi tam viděla už před měsícem. Takže na tebe koukají různé penály, zvýrazňovače, spousta sešitů, batohy, papuče, lepidla… Jediný, kdo se do školy těší, jsou snad jen budoucí prvňáci a možná tak trochu já. Ale jen proto, že budu studovat obor, který jsem chtěla, no a pak se těším na nové spolužáky, na zajímavé předměty.

Batoh pro prvňáka? Hotová věda!

Pokud máš doma mladšího sourozence, rozhodně potřebuje batoh, který mu hned první rok nezničí záda. Batoh by měl mít anatomicky tvarovaná a pevná záda, popruhy o minimální šířce čtyři milimetry, protože dětská páteř se stále vyvíjí. Navíc, k tomu všemu, by měl být batoh co nejlehčí, to znamená 1200 až 1400 gramů. Ideální batoh je pak ten, který má výrazné barvy, aby šel dobře vidět. Samozřejmě záleží také na věku dítěte, dvanáctiletá slečna už asi neocení poníky na batohu, nejlepší je, když rodič nechá dítě, aby pomohlo s výběrem tašky. Na batohu do školy se nešetří, navíc by měl projít nezávislým testem, aby se zjistilo, jak je to s jeho kvalitou doopravdy.

A co holky z vysoké škol(k)y?

Středoškolačky a vysokoškolačky, možná i holky z druhého stupně základních škol, nosí většinou kabelku nebo tašku přes rameno. Kabelka by rozhodně měla být velká, aby se ti tam všechno vlezlo. Ani nemusíš tahat učebnice, stačí si je nechat ve škole ve skříňce. Při výběru mysli na to všechno, co kabelka musí pojmout, vybírej si opravdu pečlivě. Pokud se ti hned na první pohled nelíbí, nekupuj ji. Důkladně prohlédni sešití jednotlivých částí, hlavně přišití uší kabelky k jejímu tělu. Důležitý je pak i vnitřek kabelky, může se začít párat. Vybírat si můžeš z několika stylů, například sportovní taška přes rameno si padne do oka se sportovními botami, hodí se k ní ale například Converse boty. Školní tašky mohou ale být i elegantní, může mít spoustu vnějších i vnitřních kapes, vevnitř by jich mělo být trochu víc, abys měla mobil a klíče ve dvou kapsách. Pamatuj na to, že kabelka ti musí dobře držet na rameni, její nošení nesmí být nepříjemné, natož bolet. Také by neměla různě zapáchat. Při výběru kabelky do školy dbej na to, aby byla nadčasová, nedej na aktuální trendy. Navíc by se měla hodit k většině oblečení, měla by být také neutrální barvy, to znamená černá, bílá, béžová, anebo hnědá, klasikou nic nezkazíš. Vybrat si můžeš také podle typu své postavy. Kabelka ale není moc zdraví prospěšná, lepší je batoh. Jde o zátěž na jednu stranu, takže se po dni lítání s kabelkou nediv, že tě bolí ramena či záda.

Tohle je jen pro začátek ke škole. Momentálně je teprve začátek srpna, takže se vrať ke každodenním prázdninovým činnostem a užívej si jich, dokud můžeš, protože v září to zase začne!

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.