Vyber si ty správné hodinky

Hodinky pro mnohé z nás nejsou jen ukazatelem času, ale také módním doplňkem. Dokážou skvěle podtrhnout výběr tvého oblečení. Jestli ale přemýšlíš o dárku pro mladší sestru, maminku, nebo babičku, hodinky jsou ideálním dárkem.


barevne_hodinkyJá jsem si nedávno pořídila opravdu krásné hodinky v tyrkysově modré barvě. Momentálně mám v oblibě černou a bílou, která se s tyrkysovou hodně doplňuje. Odkud mám ty hodinky? Z Avonu. Spoustě z mých kamarádek se líbily. Jak si ale vybrat dámské hodinky?

Hodinky pro tebe

Hodinky si vybírám podle příležitosti – mám proto zálusk ještě na jedny elegantní pro nejrůznější a speciální události. Doma mám dvoje – na běžné nošení. I to bys měla při výběru hodinek zvážit. Při koupi by ses ale také měla zamyslet, jaké šperky nosíš. Pokud miluješ třpytivé šperky, pořiď si elegantní a ženské hodinky. Já třeba nosím jen prstýnek a náušnice, proto si vybírám hodinky ležérní, neformální, můžeš si ale vybrat také podle událostí, kterých se účastníš. Elegantní hodinky mají zpravidla kožený řemínek. Navíc by měly ladit s oblečením a doplňky, které máš při té které příležitosti na sobě. Pokud chceš přitáhnout pozornost, vyber si z extravagantnějších kousků, například zdobené drahými kovy či kameny. Chceš-li ale pouze decentně doplnit svůj vzhled, stačí si vybrat hodinky minimalistického dojmu, které ti přidají na eleganci.

Ty neformální, právě například moje, mají řemínek z kůže. Pro běžné nošení bychom měly dbát na hodinky s kvalitním páskem, který se nemůže poškodit. Klasika je černý a bílý. Vypadá to dobře. Černá se navíc dobře kombinuje. Pokud ale ráda sportuješ, hodí se opět kvalitní pásek. Ten by měl být dostatečně pružný, aby nemohlo při sportu dojít ke zranění. Dobré jsou z tohoto pohledu pásky nylonové. Sklíčko by mělo být z minerálního skla, které je odolné proti poškrábání a hodí se do náročných podmínek, které jsou součástí sportování. Mně se moc líbí hodinky s velkým ciferníkem, ale ty jsou spíše neformální a ani nepůsobí moc žensky. Pokud chceš být elegantní, je malý ciferník ta správná volba.

Hodinky jako dárek

Pokud ale kupuješ hodinky malé sestře, je to asi to nejjednodušší. Zpravidla totiž nestojí ani moc peněz, navíc nezáleží na motivu ani vzhledu hodinek. Nejžádanější hodinky pro malé princezny jsou ty s Hello Kitty. Koupit hodinky můžeš jak pro malé princezny, tak i pro větší slečny.
Jestli nevíš, co koupit mamince nebo babičce, potěšíš je hodinkami, které nejsou sportovní ani příliš luxusní, ale rozhodně je ozdobí. Vyhni se samozřejmě digitálním hodinkám, spíše sáhni po klasice. Navíc by měly být z tradičních materiálů, tudíž žádný plast a žádná kůže. Vedle nesáhneš se stylovými hodinkami s kulatým ciferníkem.
Hodinky jsou pěkný dárek, rozhodně potěší. Dotyčná bude vědět, že jsi do ní investovala, což jí určitě udělá radost, a navíc jí za všechno i pěkně poděkuješ. Nebo si můžeš hodinky pořídit jen tak sama, pro radost. Nejen, že budeš vědět, kolik je hodin, ale také správně podtrhnou tvůj outfit, anebo, pokud jsi velká sportovkyně, ti pomohou hlídat a měřit tvé sportovní výkony.

Autorka: Bára

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.