Za děsivými místy na kole

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi také relaxace, koupání, letní akce, opalování, pěší turistika nebo výlety na kole napříč zajímavými místy v České republice. Vydej se společně se Slečnou na výlet za pár záhadnými místy v naší zemi.

houska-hrad-zahady
Hrad Houska prý skrývá vchod do pekel

Než se vydáš na lov nadpřirozena, nezapomeň své kolo zkontrolovat se vším všudy. Pamatuj také na povinnou výbavu, kterou by každé kolo mělo mít. Na cestě za záhadami by se ti mohl hodit nejen fotoaparát, ale i kamera na kolo, díky, které si budeš moci každičký okamžik prožít znova. A nyní už hurá za tajuplnými místy na mapě Česka!

Velhartice

Velhartice na Klatovsku se nacházejí 9 kilometrů severozápadně od Sušic. Na místním hřbitově se měl údajně odehrát tragický příběh mladé zamilované dívky, která se před svým umrlčím milovaným schovala uvnitř hřbitovní márnice, když byl oživen za pomoci černé magie. Pokud ti to připomíná Svatební košili z Kytice, tak je to správně, právě touto údajnou událostí se měl inspirovat český literát Karel Jaromír Erben. Na hřbitovní zdi kostela sv. Máří Magdalény jsou skvrny, které připomínají obličej dívky. I přesto, že kostel dostal novou fasádu, obličej stále nezmizel.

Stránská skála

Stránská skála se nachází na nejsevernější části městské části Brno – Slatina, jedná se o velký skalní útvar a národní přírodní památku. Mnoho zvířat, která navštívila štoly, které se pod skalním útvarem nachází, se bála. Objevují se zde mlžné útvary připomínající postavy, které lze vidět především za pomocí fotoaparátu s šedým filtrem. Někteří lidé říkají, že se zde oběsila žena, jiní, že ze skály spadla mladá dívka. Mimo jiné se zde nachází také protiletecký kryt z 2. světové války.

Toto záhadné místo je i oblíbenou destinací pro amatérské horolezce. Proto pokud se na Stránskou skálu vydáš, vyzkoušej, jaké je to stoupat vzhůru pomocí vlastní síly. Zkus také svůj zážitek natočit na sportovní kameru, například GoPro HD HERO3.

Milovice

Vojenský prostor, který je již od roku 1991 opuštěn, se nachází 4 kilometry severovýchodně od Lysé nad Labem, v části zvané Mladá. Historie vojenského areálu sahá až do doby Rakouska-Uherska na začátek 20. století. Žili zde sovětští vojáci, kteří byli v 90. letech nuceni areál opustit. Nečekej tady žádnou velkou záhadu. Tato část města je nazývána českou Pripjatí, díky stejnému mystickému kouzlu, které ono zmiňované ukrajinské město má. Vojenský prostor je městem duchů, a asi tak již navždy zůstane, i přesto, že se na letišti Boží dar pořádá festival Votvírák.

Hrad Houska

Hrad Houska na Kokořínsku leží 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi. Na první pohled je hrad něčím zvláštní, má sice typické postavení na kopci, ovšem vystaven je tak, že má chránit něco uvnitř. Tím něčím má být obávaná brána do pekel! Hrad je špunt, který zabraňuje průniku pekelných bytosti na zem.

Na Housce nocoval Karel Hynek Mácha, který prý za pomocí hradu mohl cestovat v čase.

Vydej se na tajuplná místa vyzbrojená foťákem a kamerou a třeba se stane, že na svém videozáznamu spatříš něco, co jsi při pohledu pouhýma očima nezaznamenala! Podívej se ještě na stránky obchodu GoHD, třeba objevíš něco, co by Ti při tvé výpravě mohlo chybět.

Přeji šťastný lov na záhady!

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.