Zábava na nudné odpoledne

lizatkoUrčitě to znáš, kámošky jsou někde v tahu, jsi sama doma, nemáš do čeho píchnout a na učení nemáš vůbec náladu! Místo aby jsi zalezla do postele a prospala celé odpoledne nebo se koukala na naprosto nudné telenovely v televizi, zkus pár dobrých triků, které ti aspoň trochu pomůžou.

1. UDĚLEJ SI BEAUTY DEN!

Využij dne volna a trochu se zkrášli. Po celotýdenním shonu to tvoje tělo určitě uvítá. Ráno, až se probudíš, zkus si trochu protáhnout kostru a lehce si zacvič. Potom si dej vlažnou sprchu, vyčisti si zuby a umyj vlasy. Budeš krásně svěží. Po očistě si dej pořádnou snídani. Tím ale nemyslím velký krajíc chleba se salámem, ale abys načerpala energii na celý den, nalož si do misky porci musli s jogurtem a ovocem a jednu velkou sklenici čerstvé šťávy z tvého oblíbeného ovoce. Během dopoledne buď co nejvíc venku – zajdi mamce na nákup, jdi se psem na procházku, opaluj se nebo jezdi na kolečkových bruslích. K obědu si připrav třeba luštěniny, ovocný salát nebo těstoviny s tvou oblíbenou sýrovou omáčkou a rajčaty. Uvař si zelený čaj, který odplaví všechny škodliviny z tvého těla. Po obědě se můžeš natáhnout s knížkou, spát nebo koukat na televizi, jít ven za kamarády nebo zajít na pokec s příbuznými. Behem odpoledne si dej lehkou svačinku a zkus sníst 3 porce ovoce a zeleniny. Taky si zacič nějakou sestavu nebo tancuj. K večeru si dej teplou lázeň, připrav si masku na obličej a relaxuj. Připrav si domácí masku na vlasy a potom se pořádně namaž vonným olejem, vypij sklenici mléka na dobrou noc a běž spát ;) Zaručeně to enbude promarněný den, zlepšíš si kondici, uděláš něco pro svoje zdraví a krásu…

2. KOUZLI!

Můžeš si udělat taky kouzelnický den. Vylož si karty, najdi si v knížnkách, časopisech nebo na netu kouzla a čáry a vyzkoušej je. Nikdy nevíš, jestli fungují, ale za pokus to stojí, nebo ne? Ale v žádném případě se neschyluj k černé magii nebo něčemu podobnému. Přečti si svůj horoskop na tenhle rok (TIP: MEGA HOROSKOP NA ROK 2007- seeny.blog.cz :)) Najdi starou sbírku kamínků a zjisti si, na co fungují a udělej si z nich třeba “nápoj štěstí” Možností máš spoustu a takový den magie taky nemusí být marný. Třeba přijdeš na něco nového a zjistíš, co tě v budoucnu čeká…

3. SURFUJ NA NETU!

Jestli máš ráda hudbu, najdi si nějaký server, kde se dají stahovat mptrojky a tam si najdi oblíbenou písničku, k ní třeba překlad a text. Potom můžeš zajít třeba na chat. Ovšem doporučuji zajít do nějaké měnší nebo neustálené místnosti,když jsi mezi 250ti lidma,tvých vět si ani nevšimnou a chatujou dál,to můžu říct z vlastní zkušenosti:-) A nebo máš na počítači nějaký zajímavý film, který jsi ještě neviděla, protože jsi neměla čas? Vezmi si popcorn a udějel si domácí kino :) A když už tě nebude bavit být na počítači, zalistuj ve starých časopisech nebo knížkách a přitom třeba mlsej.

4. VYJDI Z DENNÍ RUTINY!

Jestli už ti připadá, že každý den je stejná nuda, pořád děláš ty samé věci a už tě to nudí? Udělej něco bláznivého. Třeba zajdi do obchodu, tam si nakup včechny suroviny na tvůj oblíbený sort a udělej si ho. Nebo vyzkoušej nový recept. Taky nezapomeň udělat někomu radost, i když třeba ty dobrou náladu nemá. Můžeš obejmout rodiče a říct jim, že je máš ráda nebo pochválit přátele a vzpomenout si na staré známé. Usmívej se i na cizí lidi, budeš mít dobrý pocit z toho, že děláš něco pozitivního. A na závěr si pusť oblíbenou hudbu a skákej, tancuj, prostě se vyblbni a křič, že miluješ život :o)))

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.