Zpátky do dětských let: pohádky, plyšáci a omalovánky

Také ráda vzpomínáš na časy, kdy všechny problémy šly mimo tebe a mohla sis užívat chvilky sezením u pohádek a vymalováváním obrázků? Bezstarostná dětská léta se bohužel nevrátí, ale proč si na ně občas pořádně nezavzpomínat. Perfektně se tím odreaguješ.

Barevné pastelky ti nesmí chybět, ať je ti pět nebo dvacet

Dětská léta jsou ta tam a možná už si zapomněla své milované dětské hrdiny, na své první omalovánky nebo pouštění draka. Všechny tyto dětské radovánky jsou ukryté někde hluboko v tvém vědomí, protože dnes tě už obklopují jiné, životně důležitější věci.

Zkus se alespoň občas vrátit zpátky a zavzpomínat na své dětství. Bude to pro tebe nejen příjemný zážitek, ale také pořádná relaxace, kterou čas od času zkrátka potřebujeme, ať je nám pět, dvacet nebo třeba padesát.

Medvídek, koník, myška a spol.

Malí plyšoví kamarádi bezpochyby patřili k tvým sladkým dětským létům. Doprovázeli tě kamkoliv a kdykoliv si chtěla, nechali tě zavrtat se do svých plyšových kožíšků. Určitě sis pro vzpomínku alespoň nějakého nechala. Jestli chceš znovu pocítit vůni svého dětství, běž se na něj mrknout a zavzpomínej na to, co vše s tebou okaté zvířátko prožilo.

Jestli máš doma ještě hotovou sbírku plyšových zvířátek, dobře si je uschovej. Jednou se budou hodit tvým dětem a ty si při jejich veselému hraní budeš moct zavzpomínat na vlastní dětství.

Malování na tisíc způsobů

Také jsi byla vždy nadšená, když ti rodiče, babičky a dědové nebo sourozenci přinesli další várku tvých oblíbených omalovánek? Hned jsi začala sbírat po pokoji pastelky všech barev, aby ses mohla pustit do vybarvování? Obyčejné pastelky, voskovky, tempery nebo třeba vodovky by ti neměly scházet ani teď. Malování tě uvolní a navíc potrénuješ svoji fantazii, aby postupně v těle dospěláka úplně nezakrsla.

Tip Slečny: Sháníš nějaké pěkné omalovánky a nechce se ti utrácet peníze za knížku omalovánek? Mrkni na www.omalovankykvytisknuti.info, kde si najdeš spoustu omalovánek k vytisknutí, nebo si vymalovat přímo na internetu. Pokud máš malé sourozence, jsi teta nebo hlídáš kamarádce dítě, zaručeně je tím na dlouho zabavíš.

Vyblbni se pouštěním draka

Výroba papírového draka i jeho pouštění tě bude bavit v každém věku. Proběhneš se na čerstvém vzduchu, spálíš pár kalorií a pořádně se vyblbneš. Navíc zatím to vypadá, že podzimní počasí se letos ještě chvíli, tak využij pár posledních hezkých dnů k pobíhání na loukách s papírovým drakem.

Vrať se do dětských let hudbou

Pamatuješ si, kterou písničku jsi za svých dětských let mohla poslouchat klidně od rána do večera a vždy ti zvedla náladu, i když jsi ve škole dostala svůj první černý puntík nebo když jsi někde chytla chřipku a místo dovádění s kamarády jsi musela zůstat v posteli? Je čas si ji připomenout.

Mrkni se na oblíbenou pohádku

Večer v televizi obyčejně nic moc nedávají. Chtěla bys zase někdy večer usínat u pohádky? Sežeň si svoji nejoblíbenější, zachumlej se při ní do hřejivé deky a uvař velký hrnek horké čokolády. Klidně si přizvi k televizi malého parťáka, se kterým bude dívání na pohádky daleko zábavnější.

2 Comments
  1. Kéž by aspoň jeden článek na těchto stránkách byl bez gramatických chyb.
    Opravdu, tohle snad není nějaký “blogís” jedenáctileté holky. Copak nikdo nedělá korekci? Nebo Vám “malý plyšový kamarádi” přijdou v pořádku?

Leave a Reply

Your email address will not be published.