Aromaterapie – když vůně léčí

Aromaterapie není žádné okultní čarování, dnes už je to uznávaná metoda léčby a uvolnění jak emocí, tak fyzické bolesti. Jestli tě přepadá jarní únava, máš problémovou pleť, jsi ve stresu nebo máš jiné problémy, vyzkoušej tuto metodu a pozitivními účinky budeš překvapená.

Levandulová vůně uklidňuje
Aromaterapie ti pomůže relaxovat

Aromaterapie je zjednodušeně léčba vůní. Jsou to stoprocentně přírodní koncentráty z různých bylin a květin. Většinou se připravují lisováním, macerací nebo destilací. Jedná se o látky vysoce těkavé, to znamená, že při kontaktu se vzduchem se vypařují. Buď se k nim čichá, nebo se jimi potírají postižená místa, případně se používají jako masážní oleje.

Každá vůně působí příznivě na jinou část těla a na různé psychické potíže. Je tedy velmi důležité zvolit tu správnou. Některé vonné silice působí dokonce na několik problémů zároveň. Podle diagnostiky potíží ti může aromaterapeutka namíchat vůni přímo na tělo. Způsobů použití je nesčetné množství. Vonné silice lze čichat, natírat na postižená místa, přidávat do koupele apod. Vhodná forma užívání závisí především na druhu problému.

Jak vybrat správnou vůni?

Nejlepší je spolehnout na vlastní nos. Tělo si přirozeně vybere tu vůni, která bude příznivě působit na aktuální problém. Pokud si nebudeš jistá, aromaterapeutka ti ve výběru pomůže. U vonných silic vždy záleží i na chemickém složení. Pokud by ale vůně, která složením odpovídá léčbě, nebyla příjemná pro nos, pak ti nepomůže. Platí, že obojí se musí shodovat.
Pokud chceš aromaterapii vyzkoušet, navštiv určitě nejprve odborníka. Po konzultaci a vhodném výběru vůně si ji pak můžeš kupovat sama. Vůně jsou volně prodejné jak na internetu, tak v kamenných obchodech, např. s bylinkovými čaji. Vždy si pozorně přečti způsob použití a informační leták.

Aromaterapii se hojně věnoval i letošní ročník WORLD OF BEAUTY & SPA 2012 JARO, který se konal na výstavišti v Praze v Letňanech. Kromě aromaterapie bylo k vidění mnoho zajímavých módních přehlídek, soutěží (nail art, masér roku, vlasová show apod.) a seminářů (jak se stát kosmetičkou, výživovou poradkyní, fitness trenérem). V neposlední řadě byl veletrh nabitý i praktickými radami a ukázkami. Tedy, kdo miluje kosmetiku, zdravý životní styl a módu a prošvihl jarní veletrh, má ještě další šanci na podzim, kdy se bude konat pokračování. Opět na výstavišti v Letňanech ve dnech 7. a 8. září 2012.

Jak to na takovém veletrhu vypadá? Dozvíš se zde: World of Beauty & Spa v 15 obrazech

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.