Každé ráno je mi líp…

No a večer je mi zase hůř. Jistě znáš tohle pořekadlo z filmu Samotáři. Sice je to vtipné, ale je to krutá pravda. Zvlášť v zimě bychom se měli věnovat relaxaci daleko více než kdy jindy. Tohle roční období nás vyčerpává krátkými dny, zimou a celkově na nás působí depresivně. Takže abys zimu ve zdraví přežila, relaxuj co to jen jde.

Jak na to? V prvé řadě to chce pozitivní myšlení. Každý den se má člověk na něco těšit, i zdánlivé maličkosti jako je skvělá rodinná večeře stačí, abychom se cítili lépe. A kromě těšení, musíme zapracovat i na duševní a relax, virivkafyzické harmonii.

Dři a odpočívej

Někomu v zimě stačí zahrabat se pod deku s teplým čajem a dobrou knihou. Jiní zase preferují aktivní relaxaci. To znamená cvičení, tedy aktivaci endorfinů a posilování fyzické zdatnosti. Osobně si myslím, že je to ten lepší způsob, jak relaxovat, než pasivně koukat z okna. Ale i po fyzické námaze by měl přijít odpočinek. Například hodinka plavání v bazénu nebo půl hodinka ve vířivce. Možná to vypadá jako banalita, ale právě pobyt v bublinkách má na naše tělo překvapivě blahodárné účinky.

Víření je zábava

Teplá voda a masážní trysky pro tvoje tělo udělají daleko víc, než si myslíš. Hlavně v zimním období tě zachrání před všemi špatnými myšlenkami. Teplá voda sama o sobě ti prohřeje celé tělo, takže pokud trpíš na špatné prokrvení rukou či nohou, nastartuje ti krevní oběh. Blahodárně působí i na naše srdce a tlak. Ale i trysky ve vířivce mají svůj smysl. Dokáží prohřát a uvolnit svaly, což je nejen fyzicky zdravé, ale působí skvěle i na duši. Mimo to, do vířivé vany většinou nechodíš sama, ale s kamarádkou nebo přítelem, takže se to dá brát jako společenská událost. S kamarádkou proberete i ty nejmenší maličkosti a s přítelem zjistíš, že bublinky fungují také jako afrodiziakum. Takže se ti dostane nejen relaxace, ale i pořádného cvičení. A jak všichni víme, sexem se spálí daleko víc kalorií, než nudným běháním. Pokud budeš návštěvu bublinek praktikovat pravidelně alespoň jednou týdně, zima ti uteče jako voda a ty se budeš cítit stále plná energie.

Domácí lázně

V dnešní době je všechno možné. Dokonce se nebojím říct, že je vše i dostupné. To znamená, že pokud zrovna rekonstruuješ byt, není problém si do koupelny pořídit svou vlastní, osobní vířivou vanu. Bude mít zabudované trysky, takže jakmile na tebe poleze špatná nálada, není nic snazšího, než ji napustit příjemně teplou vodou a trysky zapnout. K sehnání jsou i profi vířivky, které si můžeš postavit na zahradu a díky nastavitelné teplotě vody, je můžeš využívat i v zimě. A pokud nemáš místo nebo peníze, prakticky všechny veřejné bazény dnes disponují i saunou a vířivkou, takže není problém si pro relax kousek zajet. Mimo to, milé slečny, každým dnem se blíží Valentýn a jak ho strávit lépe, než se svým milovaným, sklenkou šampaňského a bublinkami kolem sebe?

Foto: http://www.albixon.cz/bazeny/

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed