Cestou ke kráse je správná volba kosmetiky

Naše poličky v koupelnách a pokojích se plní kosmetikou, parfémy a všemožnými jinými přípravky, které nám slibují krásu, styl a zdraví v každém věku. Ovšem je nutné poznamenat, že je potřeba zamyslet se spíše nad kvalitou,  ne kvantitou. Najít nejvhodnější přípravky není snadné, ale ne nemožné.

Nedávno jsem četla, že s používáním skutečně kvalitní kosmetiky by ženy měly začít již po dvacátém roku života.  Tehdy je totiž ukončen fyziologický vývoj, ale proces stárnutí ještě nenastal. Proti stárnutí můžeme bojovat právě užíváním správné kosmetiky.

kosmetika

Naše kůže, vlasy a nehty zpětně odráží styl našeho života. To znamená, že probdělé noci na večírcích, stresová období zkoušek a nesprávný pitný režim se projeví v řádu pěti až deseti let. Tudíž i v oblasti kosmetiky je vhodné myslet s předstihem a zlatý zákon, že prevence je lepší než následná léčba, zde platí dvojnásob. Zajímavé poznatky z této oblasti najdeš například na webové stránce Krasnakosmetika.cz. Dozvíš se zde novinky z oblasti tělové, dekorativní i vlasové kosmetiky a parfémů.

Návrat k přírodě

V dnešní době se začínáme vracet k přírodní kosmetice, která je pro naše tělo přirozenější a nezatěžuje ho syntetickými látkami. Měla by navíc splňovat kritérium, že není testována na zvířatech. Bohužel, titulem přírodní kosmetika se může pyšnit kdokoliv. Proto je vhodnější upřednostnit značky, které jsou certifikované, označené známkou CKP (certifikovaná přírodní kosmetika).
Nejnovějším trendem je biokosmetika, kterou na našem trhu reprezentuje například Lavera, německá značka, která původně vznikla jako rodinný podnik, a brzy si získala mnoho příznivců. Nebo například kosmetika JUST, která pochází ze Švýcarska. Obě tyto firmy mají již široký sortiment, který uspokojí i náročnější zákaznice.

Čtenářská anketa

 1. Jakou značku kosmetiky nejraději používáš?
 2. Zajímáš se o trendy v kosmetice?
 3. Sleduješ složení kosmetických výrobků?

Dominika, 18 let
1. Nejčastěji kupuji výrobky firem Garnier a Vichy. Mám je ověřené a jsem spokojená.
2. o, sleduji. Nejvíce informací čerpám z televize a časopisů. Upřímně, jsem celkem ovlivnitelná.
3. Zajímám se o složení, protože jsem alergik Dívám se hlavně na obsahy kovů.

Eliška, 21 let
1. Nemám vyloženě žádnou vyhraněnou značku. Ráda zkouším nové věci, kosmetiku střídám a dlouhodobě používám jen to, co se mi osvědčilo, a to nezávisle na značce. Z přírodní kosmetiky mám ráda Saloos.
2. Osobně dávám přednost osvědčenému před módními novinkami.
3. Neřadím se k striktním vyznavačkám všeho “stoprocentně bio a přírodního”, to mi někdy připadá spíš jako posedlost. Kupuju si kosmetiku, o které jsem přesvědčena, že jí můžu věřit, chemická složení obvykle nijak nestuduju.

Petra, 23 let
1. Kosmetické výrobky často střídám, ale vede u mě hlavně Avon a Oriflame, u nichž mi vyhovuje, že si je můžu objednat z tepla domova.
2. Nesleduju.
3. Musím se přiznat, že složení také nesleduji. Ale chci se polepšit, protože zdraví a pokožku máme jen jednu.

Simona, 22 let
1. Osobně upřednostňuji značku Mary Kay nebo Vichy. S výrobky jsem spokojená, i když jsou trochu dražší, ale říkám si, do čeho investovat, když ne do sebe?
2. Už nesleduji, svoje oblíbené produkty jsem již našla.
3. Hlavně se ujistím, že výrobek je hypoalergení, ostatní mne moc nezajímá.

Marie, 22 let
1. Mezi mé oblíbené značky patří Oriflame. Hlavně proto, že se jedná o přírodní kosmetiku.
2. Nesleduji, kupuji ověřené.
3. Záleží mi na tom, aby kosmetika nebyla testovaná na zvířatech. Proto volím nejraději přírodní produkty, u kterých jsem si jistá, že kvůli nim nebylo ublíženo zvířatům.

Zapojit se můžeš i ty prostřednictvím komentářů.

11 Comments
 1. Zajímavý článek.. jen mě mrzí, když vidím jakou kosmetiku používá většina z dotazovaných. Poslední slečna mě dokonce úplně rozesmála. I když je to spíš k pláči, že někdo dokáže Oriflame nazvat kosmetikou přírodní a netestovanou na zvířatech. Já se o testování na zvířatech docela zajímám a takovéhle věci mě vždycky rozčílí.. je smutné čemu lidé věří :( Nemáte prosím vás na tu slečnu nějaký kontakt? Ráda bych se jí to pokusila vysvětlit…

 2. Jinak já jsem si teď objednala nějaké výrobky od Lush a jsem s nimi moc spokojená! Vůbec nelituju peněz, které jsem do toho musela vložit. U téhle kosmetiky už nejspíš zůstanu :)

 3. Milé slečny,
  když jsme u kosmetiky, přemýšlím o koupi kvalitních přípravků na vlasy z kadeřnictví.
  S kterou značkou z kadeřnictví máte dobré zkušenosti? Možná by nebylo špatné, kdyby se zde objevil článek na toto téma;) myslím, že by to hodně slečen zajímalo;)

 4. Pěkný článek =)
  Ještě donedávna mi bylo celkem jedno jakou značku si kupuji. Teď jsem si ale oblíbila přírodní kosmetiku Alverde. Viditelně se mi zlepšila kvalita vlasů i pleti, takže jsem spokojená =)
  Zítra zkusím i hennu na vlasy, tak jsem zvědavá 8-)

 5. ahoj, Catyess: jak jsi to myslela s tím oriflamem? žiju v představě že oriflame na zvířatech netestuje a jejich kosmetika by měla být i přírodní…ono to tak není??

 6. bee: Nn opravdu to tak není. Teda pokud za tu dobu, co jsem jejich katalog viděla naposledy, už nemají nějaký certifikát, který to zaručuje. Ale myslím že ne :) To, že mají například nějakého králíčka na obale a pod ním, že netestují na zvířatech, bych jim opravdu nevěřila. Koukni se na http://www.netestovanonazviratech.cz …. Tam najdeš kompletní seznam značek netestujících na zvířatech a dostupných v ČR a hodně dalších zajímavých informací.
  Jak říkám, já jsem si moc oblíbila Lush nebo i Urtekram je fajn :) Kdybys ještě cokoliv podobného zajímalo, zeptej se, ráda ti poradím. Moc mi na tom záleží a jsem ráda za každého človíčka, který bude také proti testování na zvířetech :) A není nic jednoduššího než takové výrobky prostě nekupovat :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.