Detoxikace těla: čistící kúry, které tě zbaví škodlivin

Když je tvé tělo zahlcené toxiny, začne se ze všech sil bránit. To se odráží na tvém zdraví, kráse i kondici. Čas od času je proto nezbytné mu pomoci zbavit se hromadících se škodlivin efektivní očistnou kúrou. Při většině z nich si navíc užiješ pořádnou dávku relaxace.

Slovo toxin pochází z řeckého výrazu toxikon. Toxiny jsou jedovaté látky, které se dnes vyskytují prakticky ve všem, co jíme, pijeme, dýcháme nebo vedle čeho zkrátka žijeme. Jedná se o malé, přesto nebezpečné škůdce, kteří ve větším množství dovedou s lidským organismem pořádně zamávat.

Pokud je organismus zdravý, poradí si s těmito jedy sám. V případě, že nepracuje na sto procent, je jimi ohrožen. Jejich hojná přítomnost se projeví například abnormální únavou, střevními obtížemi, dlouhodobým poklesem imunity, špatnou pletí a podobně.

Škodlivinám se nevyhneš, ale pokud budeš dodržovat zásady zdravého životního stylu a posilovat svoji obranyschopnost, jen tak jim nepodlehneš.

Kde všude se toxiny vyskytují?

Potraviny
Skoro každé jídlo obsahuje nějaké škodliviny. Je jasné, že kdybychom to všichni brali takto, nemohli bychom se ani najíst, což samozřejmě nepřichází v úvahu. Přesto vždy přemýšlej o tom, co vlastně jíš.
Ovoce a zeleninu vždy důkladně omyj – kvůli postřikům mohou být doslova obalené toxickými látkami. Maso vždy dostatečně tepelně uprav a snaž se vyhýbat potravinám, které obsahují nezdravá éčka (konzervanty). Konzervované nebo chemicky upravované potraviny je možné nahradit biopotravinami, které se vyrábějí přírodní cestou a dbá se o jejich kvalitní zpracování.

Návykové látky
Alkohol, cigarety a jiné, daleko horší návykové látky jsou největší možnou zátěží pro tělo. Nejenže způsobují vážné zdravotní obtíže, ale zaplavují organismus jedy.

Léky
Jakékoliv chemicky vyráběné léky a antibiotika jsou pro organismus nesmírnou zátěží. Chemická léčba je často nevyhnutelná, takže se kontaktu s nimi dá těžko vyhnout. V případě volně prodejných léků je vhodnější zvážit nákup produktů na přírodní bázi.

Bakterie a viry
S těmito malými “potvůrkami” se setkáváš den co den. I ony jsou zdrojem toxický látek, které se následně usazují na tělesných orgánech a snižují jejich výkonnost.

Tělesní obranáři číslo jedna

Mezi „uklízeče“ toxických škodlivin v organismu patří především játra (dokážou škodliviny zpracovat tak, aby mohly být vyloučeny běžnou cestou), ledvinový systém (díky své schopnosti filtrace), plíce (likvidují oxid uhelnatý), kůže (odvádí škodliviny pomocí potu), střeva a lymfatický systém (udržují rovnováhu v organismu, jsou centrem obranyschopnosti a důležitými dráhami pro vylučování toxinů).

Zbav se toxinů očišťující kúrou

Důkladná očista organismu od nahromaděných škodlivin není nijak jednoduchá, proto je potřeba nezapomínat na prevenci. Čas od času, nejlépe však pravidelně si dopřávej detoxikační kúru. Jakou? Inspiruj se tipy Slečny:

Bylinky a čajové směsi

V přírodě najdeš spoustu druhů bylinek, které ti pomohou vyrovnat se s toxickým „útokem“. Mezi nejoblíbenější patří bezpochyby zelený čaj, kopřiva, ostropestřec mariánský, pampeliška, řepík, zázvor, guarana a aloe vera. Každá tato rostlina má silné antioxidační účinky. Konzumovat je můžeš prostřednictvím čajových dýchánků, detoxikačních kapiček či antioxidačních šťáv.

Velká pomoc v malé tobolce – Natural Slim Fit

Výborným pomocníkem jsou také tabletky vyrobené na přírodní bázi – neobsahují chemické látky, které organismus zatěžují, naopak jej díky kombinaci účinných bylinných složek postupně pročistí. Díky jejich užívání se den ode dne budeš cítit lépe. Obvykle vyžadují pravidelné užívání, aby byl účinek efektivní. Obsahují také mnoho jiných léčivých činitelů, které podporují správnou činnost tělesných orgánů.

Tip slečny: Očistnou kúru můžeš zahájit s přírodními tabletkami Natural Slim Fit. Tabletky obsahují mnoho zdravých složek, například Acai Berry, zelený čaj, zázvor, špenát, Goji, Carallum Fimbriat, Guaranu a Chaluhu bublinatu.

V ráji masáží a zábalů

S odbouráním toxickým jedů ti pomohou také různé typy masáží. Mezi nejvyhledávanější patří především medová a čokoládová masáž, které dokážou vytáhnout z těla „to špatné“. Oblíbené jsou také detoxikační zábaly. Například bahenní zábal nebo zábal z mořských řas tě rychle a účinně zbaví škodlivého odpadu. Všechny tyto procedury působí blahodárně na celkové zdraví a navíc jsou příjemné, takže zabiješ více much jednou ranou.

3 Comments
  1. Nedávno jsem slyšela i o té Acai, v diskuzi si to strašně moc lidí chválilo, ale prý to u nás není jednoduché sehnat “čisté”… jinak jsem zkoušela mladý ječmen, ale byl vcelku drahý, výsledek jsem pořád nijak zvlášť nepozorovala a ani ne po dvou měsících mě to tak nějak přestalo bavit pít O:-)

  2. ječmen je totiž třeba pít delší dobu, výsledky se někdy dostaví třeba až po roce, ale za to jsou trvalé a efektivní;) chce to vydržet a neleknout se počátečních příznaků-vyrážky apod., tím se tělo jenom čistí, a o to jde:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.