Domácí pedikúra: Pemzám a rašplím odzvonilo (soutěž)

Mít krásná, opečovávaná chodidla je dnes stejnou nutností, jako mít upravené ruce a čisté nehty. Nejen z důvodů estetických, ale také zdravotních. Mnoho z nás však na své nožky i přesto zapomíná.

pilnikyFoto: PR

Pozornost bys svým chodidlům neměla věnovat pouze v létě, kdy je vystavuješ v otevřených sandálkách, ale také v ostatních ročních obdobích. Nohy nás nosí po celý den, namáháme je a často obouváme do nevhodné obuvi. Je nutné si uvědomit, že řada problémů na nohách může mít spojitost s dalšími zdravotními problémy, jako jsou bolesti beder a páteře a časté migrény. Zanedbávání péče o chodidla může vést k jejich postupnému deformování a nepříjemným kožním onemocněním.

Pedikúra podomácku

Na pedikúru do salonu je vhodné chodit zhruba jednou za měsíc nebo v případě potíží, které sama doma nevyřešíš. Můžou jimi být například kuří oka nebo zarůstání nehtů. Šikovný pedikér nehty pečlivě očistí, ošetří otlaky a odstraní zatvrdlou kůži ostrým skalpelem. Na závěr si užiješ příjemnou masáž.

Základem by však měla být domácí péče. Každý den ošetřuj své nohy krémy speciálně určenými na chodidla. Nejen že pokožku hydratují, ale obsahují navíc látky ničící plísně a antiperspirační složky, jež zabraňují nadměrnému pocení nohou a zápachu. K dostání jsou také nejrůznější spreje, gely i speciální vložky do bot. Jednou týdně bys svým nožkám měla věnovat trochu více času, dopřát jim klidnou lázeň a odstranit z nich ztvrdlou kůži.

Není nástroj jako nástroj. Nejšetrnější jsou skleněné pilníky

Zejména kůže na patách dostává pořádně zabrat. Je suchá, drsná a může i praskat, což bývá bolestivé. Ve tvé výbavě by proto neměl chybět nástroj na její odstranění. Mezi nejpoužívanější patří pemza a rašple, kterými se ztvrdlá kůže obrušuje. Často si však jimi můžeš kůži spíše narušit. Žiletky a škrabky můžou při nešetrném užití či troše neopatrnosti způsobit dokonce oděrky a poranění. Mnohem šetrnější jsou oboustranné skleněné pilníky, které se na český trh dostaly loni na podzim pod značkou Glasscare.

Už dávno se ví, že skleněné pilníky jsou ideálním pomocníkem pro tvarování nehtů. Tak proč je nevyužít také při péči o nohy? Pilníky Glasscare mají jednu stranu hrubší, vroubkovanou. Ta slouží ke zbroušení narušené kůže. Druhá, jemnější strana, je vhodná k závěrečnému uhlazení osušené opilované kůže, která se díky tomu netřepí, je krásně hladká a hebká. Nemusíš je ale používat striktně k tomuto účelu. Pilníky Glasscare ti poslouží i při manikúře. Jejich výhodou je také jejich snadná údržba, jelikož jsou lehce omyvatelné.

SOUTĚŽ!

Odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj jeden z deseti kvalitních pilníků značky Glasscare!

Soutěžní otázka:
Co dalšího si kromě pilníků Glasscare můžeš vybrat v eshopu na www.glasscare.cz?
A) laky na nehty
B) pemzy a rašple pro domácí pedikúru
C) kosmetické zrcádko s pilníčkem

Odpověď nám pošli prostřednictvím následujícího formuláře nejpozději 31. března 2010. Nezapomeň úvest svou poštovní adresu! Výherci budou vylosováni.

[contact-form 2 “Kontaktní formulář 1_copy”]

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. Na méně ztvrdlou kůžičku na nohách kolem nehtů mi pomáhá také balzám na nehty od Saloosu ( určený sice výhraně na ruce, ale na tu kůžičku na nohách taky není špatný ) ;)

  2. já mám nejlepší zkušenost s ponožkami od Purederm. jak uvádí výrobce, fakt je to zázrak!
    Na 2-3 hoďky nasadíte ponožky a do 14 dnů se Vám oloupe všechna ztvrdlá kůže. Žádné mechanické zásahy, po kterých to pak ještě víc roste. Jen si ji udělejte včas, neboť když se budete loupat jak had a nosit sandálky, tak to není nic moc hezkého!
    Kde sehnat? zatím jsem na ně narazila jen v jednom e-shopu salondoma.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.