Fitbox tě nakopne!

fitbox ruceDo uší ti zní rytmická hudba. Celé tělo se koupe v potu, ale ty máš stále lepší a lepší náladu. Každý sval je napjatý a připravený k akci. A pak úder. Kop. A znovu. Jsi na hodině fitboxu a užíváš si jej na maximum. Oficiální české heslo nového kardio sportu “Fitbox tě nakopne!” je rozhodně pravdivé a perfektně vystihuje duševní rozpoložení, v němž se octneš po absolvování lekce.

V létě máme nepřeberné množství outdoorových možností formování postavy a relaxace – vždyť už jen to počasí by mělo svádět k projížďce na kole, dlouhé vycházce, plavání nebo drandění na kolečkových bruslích. Na druhou stranu léto skončí nebo nebude každý den slunce, a pokud tě příliš nebaví aerobik, posilovna a jiné podobné sporty, doporučuju najít si ve svém městě licencované sportovní centrum s Fitboxem (oficiální seznam licencovaných center najdeš na ZDE).

Co to vlastně fitbox je?

Definice Fitboxu na výše uvedených stránkách říká: „Jedná se o skupinové, zábavné a energeticky vysoce účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech, při kterém ve stejný okamžik klienti nacházejí hudbu, motivaci, kondici, zábavu a psychickou uvolněnost.“ Já navíc dodávám, že na Fitboxu se můžu vyboxovat z jakékoli nálady, problému nebo vzteku a po hodině „mlácení“ do totemu vidím všechno v naprosto jiném světle. A to je výborná prevence konfliktů! fifbox
Fitbox je (obecně řečeno) kombinací tae-ba, kick-boxu a podobných sportů. Jen s tím rozdílem, že neboxuješ “jen tak nazdařbůh” do vzduchu, ale fyzicky do něčeho biješ, a tím ze sebe dostáváš spoustu emocí, vzteku a agrese. Ano, může se to zdát jako ideální sport pro všechny agresivní typy, ale z osobní zkušenosti můžu říct, že na lekce chodí i mladé holky a maminky.

Program Fitboxu obsahuje tolik kombinací základních kopů a úderů, že každá hodina může být originální, jiná a tím pádem si tělo nezvykne na určitý stereotypní styl fyzické námahy a neustále pracuje na plné obrátky. Další velkou výhodou je fakt, že do pohybů zapojuješ celé tělo – některé sporty jako třeba cyklistika, běh, kolečkové brusle nebo i aerobik (samozřejmě v komerčním pojetí) se zaměřují hlavně na nohy a zadek(mrkni na naše cviky na zadek), ale Fitbox ti díky úderům rukama zformuje paže, ramena, záda a bříško, které musí kvůli větší síle rotovat. Na závěr každé hodiny se navíc posilují hlavně ty partie, které během hodiny „odpočívaly“ – i když osobně bych řekla, že už během lekce neodpočívají ani vlasy na hlavě :-)
Dávej si ale pozor – vybírej si jen licencovaná centra, kde jsou odborně vzdělaní instruktoři připravení odpovědět na jakékoli otázky a pomoct začátečníkům. Navíc vědí, jak tě naučit kopat a boxovat tak, aby sis neublížila a hodinu si opravdu užila.

Na závěr pár rad pro fitbox

– Na lekci si obleč sportovní oblečení, ve kterém se budeš cítit dobře (ale jako většina sportovních lekcí, ani tohle není módní přehlídka :-)) a boty, které ti budou pevně držet nohu.
– Určitě využij možnosti půjčit si ve fitbox centru obvazy na zápěstí a boxerky, předejdeš tak naraženým zápěstím z úderů.
– Přines si dostatek tekutin, ale pozor, počítá se hlavně voda nebo iontové nápoje, sladké limonády ti žízeň moc nezaženou a navíc velice rychle doplní spálené kalorie.
– Hodinu před lekcí nic nejez, tak nebudeš riskovat, že se o obsah svého žaludku podělíš s ostatními!
– A hlavně – nezáleží na tom, jestli stíháš nebo děláš všechno na 100%, protože sport je o uvolnění, o relaxaci a zábavě, takže zapomeň na všechno – starosti, obavy, stud – a bav se!

Přestože jsem musela na chvíli návštěvy fitcentra a Fitboxu oželit, už se moc těším, až se vrátím ze zahraničí a pořádně vybiju všechnu energii na totemu! Třeba se tam potkáme ;-)

Foto: fitbox.cz

16 Comments
 1. teď když nemůžu na lekce (jsem na prázdniny v zahraničí) našla jsem si novou zábavu – Zumba fitness :D jsou to lekce tance na dvd, zaměřené na posílení břicha a zad, docela sranda :)

 2. Zumba je vážně skvělá a dá se “tančit” už i u nás – v Brně a občas v Praze má kurzy Centrum tance (www.centrumtance.cz)

 3. MRKVA_18: to záleží na městě, konkrétním centru, možnostech pernamentek atd…u nás ve Zlíně to je třeba za 60Kč pro studenty, 80Kč normálně

  Janča: je to fajn odreagování, ale fitboxu se stejně nevyrovná :)

 4. mě by spíš bavil kickbox, ale jak už bylo zmíněno, tyhle sporty nejsou levný a hlavně od nás je to docela daleko, takže bych ještě musela platit za autobus, takže kdybych to měla 2x do týdne tak dám jen sto dvacet kč za týden

 5. no mě to právěže docela vadí,je to finančně poměrně náročný…ta cena…proto tam moc často nechodim

 6. No já mam bohužel smůlu, protože bydlim v Hořicích (takový zapadlý městečko) a myslim, že tady nic jako fitbox není :(

 7. marie – já si raději odpustím nějakou tu blbůstku nebo nové tričko..protože tohle mě nakopne, dá mi to energii, dobrý pocit ze sebe a uvolní mě to :)

 8. auvajs.. No, právě mě nakopl, potvora jeden! :D :D :D

  Uvidím, třeba si na to někdy zajdu ;) dík za tip.

Leave a Reply

Your email address will not be published.