H.E.A.T. program: Zaběhni si pro svůdné křivky

Chceš-li pro své tělo udělat něco dobrého, vřele doporučuji tuto, která vychází z nejpřirozenějšího pohybu pro lidské tělo. Tedy z chůze.

H.e.a.t. program je aerobní cvičení s velkým energetickým výdejem. Světlo světa spatřil v roce 2004 v italském městě Rimini. Cvičební program byl původně vyvinut pro trénování vysokohorského běhu, proto byl zpočátku vesměs využíván pouze vrcholovými sportovci. Cvičení na pásu se sklonem až čtyřicet stupňů bylo více než náročné. Po nějakém čase se však tvůrci rozhodli h.e.a.t. program nabídnout i obyčejným smrtelníkům prahnoucím po zdravějším těle.

heat

Jak to funguje

Při cvičení se používá speciální běžící pás, který se rozpohybuje chůzí. V tom spočívá podstatný rozdíl oproti pásům v posilovnách, které fungují na elektrický pohon a náročnost se nastavuje tlačítky. Zde je zátěží tvé vlastní tělo. Rychlost chůze se odvíjí jednak od sklonu pásu, který si zvolíš podle své zdatnosti, jednak od silové chůze. Čím větší sílu vyvineš, tím rychleji pás pojede. Nejedná se však o nudné cvičení na nářadí v koutu posilovny. Podobně jako u spinningu tě při výkonu povzbuzuje lektor za zvuku rytmické hudby.

Kam si jít zacvičit

Pokud si na internetu vyhledáš diskuse o h.e.a.t. programu, najdeš v nich spoustu pozitivních ohlasů. Problémem je zde stále ještě špatná dostupnost, jelikož h.e.a.t. program je v Česku doménou zatím jen několika málo sportovních center. Cena se pohybuje od 70 do 250 korun za lekci.

Cvičení je určeno široké veřejnosti, od náctiletých až po starší ročníky. Tempo a náročnost si volí každý sám s ohledem na své možnosti. H.e.a.t. program je ideálním řešením pro redukci hmotnosti, zlepšení kondičky nebo vytrvalostní trénink.

Jestliže se rozhodneš h.e.a.t. program vyzkoušet, budeš potřebovat pevnou obuv, pohodlné sportovní oblečení, ručník a pořádnou zásobu pití.

Mrkni na: heatprogram.cz

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.