Jak letos zhubnout? Netradičně!

Ať už se nám to líbí nebo ne, období, kdy jsme mohly následky večerního mlsání schovat pod rafinované svetříky a džíny, je pryč. Na scénu nastupuje léto, a protože všechny chceme být krásné a fit do plavek, sukní a šortek, nezbývá, než se začít snažit.

hula_hupVěděla jsi, že asi 60 procent toho, jak vypadáš, dělá jídelníček? Proto je samozřejmě dobré udržovat pravidelný pohyb, ale pokud chceš opravdu zhubnout, je třeba upravit stravu. Že už všechny zásady zdravého stravování znáš? Dobře. Dnes jsem pro tebe připravila přehled neobyčejných diet, o kterých jsi možná ještě neslyšela. Necháš se inspirovat?

Fork aneb jen na vidličku

Co všechno se dá sníst vidličkou? To je krédo fork diety (fork=francouzky vidlička), která ti dovoluje sníst to, co můžeš jíst vidličkou. No, pokud nejsi takový koumák jako já (budu na tento nástroj klidně nabírat třeba čokoládu nebo lentilky), může se ti tato dieta celkem osvědčit – jíst můžeš těstoviny, rýži, zeleninu, luštěniny… Samozřejmě mezery můžeme spatřit v tom, že některé tekuté potraviny (zeleninové polévky, ovesné a jiné kaše,…) musíš vynechat.

Živá strava

Neboli také raw food – tato dieta zahrnuje pouze (nebo téměř pouze) syrovou, tepelně ani chemicky neupravenou stravu. To odpovídá v podstatě jen ovoci, zelenině a sem tam nějakým semínkám. Její příznivci tak chtějí dosáhnout návratu k přírodě a přirozenému stravování. Doktoři však varují, že při téhle dietě ti brzy budou chybět některé důležité látky a u žen velmi často dochází ke ztrátě měsíčků.

Bílkovinová dieta

Pokud hledáš něco úplně nového, vyzkoušej bílkovinovou dietu – spočívá ve zvýšeném příjmu bílkovin čili proteinů. Tím má upravit tvé chutě na sladké a pomoci zhubnout. Při této dietě se tedy můžeš těšit na hodně mléka a mléčných výrobků či drůběžího a hovězího masa. Zakázané jsou naopak potraviny obsahující hodně cukru a tuku, dokonce včetně přezrálého ovoce.

Dieta dle krevních skupin

Poměrně známá, ovšem podle mnoha odborníků zcela nesmyslná (či až nebezpečná!) dieta. Když si „hodíš“ do googlu „dieta podle krevní skupiny“, zobrazí se ti jídelníčky pro každou ze skupin. V zásadě jde o obvyklou zdravou stravu, ale například z nejčastější skupiny A dělá tato úprava jídelníčku téměř vegetariány. Dle některých doktorů má ale údajně krevní skupina na nás zhruba takový vliv, jako měsíční znamení – je tedy v podstatě jedno, pro jakou krevní skupinu je “tvá” dieta určena.

Při držení diety vždy mysli na to, že je nutné dodat tělu potřebné Calcium a další látky. Pomoc ti můžou i chutné vitamíny, které koupíš třeba i v drogeriích – já sama si jídelníček zpestřuji tabletkami s vitaminem C a zinkem, což kvůli imunitě a zdraví pleti vřele doporučuji.

Máš nějakou vlastní, „oblíbenou“ dietu či fígl, jak shodit pár kilo?

Autorka: Hanka Z.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed