Jak na vydatný prázdninový spánek

O prázdninách máš dostatek času na pořádné lenošení. Otravný budík schovej hluboko do šuplíku a vychutnej si sladký, ničím nerušený spánek. Slečna pro tebe má pár tipů, jak se vyspat do růžova.
levandule

Pomoc z přírody

Máš problémy se spaním a pátráš po nějakém osvědčeném „babském“ receptu? Jako přírodní sedativum funguje bylinka melisa oficinalis známá jako meduňka. Šálek meduňkového odvaru večer zklidní tvou mysl a uvolní napnuté svalstvo. Meduňka dokáže zatočit nejen s nespavostí, ale také s podrážděností, vypětím a nervozitu.
Meduňkový čaj v sáčcích koupíš v lékarně. V bylinkářstvích seženeš už hotové směsi pro klidný spánek. Pokud užíváš hormonální antikoncepci, vyhýbej se čajům, které obsahují třezalku. Může totiž snížit její účinnost.

Poklady z lednice

Banány jsou ovocem bohatým na takzvaný tryptofan. Tato aminokyselina se v těle přeměňuje na serotonin, neboli hormon dobré nálady, a melatonin, díky kterému dobře usínáme. Ideální je je kombinace banánů a mléka. Mléko má totiž také relaxační účinky.

Zázrak z Provance

Levandulová pole na jihu Francie lákají turisty jako magnet. Není se čemu divit. Pohled na lány jemných fialkových kvítek už na pouhý pohled uklidňují. Levanduli si však můžeš vypěstovat i doma. K dostání jsou semínka nebo přímo sazenice. Sladký spánek zaručí koupel s levandulovým olejíčkem. Alternativou může být polštářek naplněný sušenou levandulí nebo přírodní levandulový parfém.
Levandule na okně odpuzuje hmyz, takže ve spánku tě nebude obtěžovat bzučení komárů. Snítky levandule můžeš usušit a pověsit v šatníku. Zbavíš se tak molů.

Pryč s negativní energií

Slyšela jsi už o feng shui? Svůj pokoj můžeš uspořádat tak, aby zóna spánku byla uspořádána podle jeho pravidel.
Energeticky nevhodné je spaní pod šikmou střechou, schody nebo trámy. Je jasné, že se kvůli tomu nebudeš stěhovat, ale můžeš tuto šikmou plochu nějakým způsobem zamaskovat popínavými květinami nebo látkou. Důležitá je i barva pokoje. Syté a výrazné barvy klidný spánek narušují. Vhodnější jsou přírodní odstíny: zelená, šedá a modrá. Rušivým a nevítaným elementem je elektronika. V místnosti, kde se spí, by neměla být televize, rádio ani mobil. Pozor si dej i na zrcadlo. Z postele by na něj nemělo být vidět.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.