Jak zlepšit zrak: zdravá strava a cvičení versus laser

Náš zrak je cenným smyslem, kterým přijímáme přes polovinu vjemů z okolního světa. Pro své oči můžeme každý den udělat řadu drobností, které nám však významně pomohou k ostřejšímu vidění.

Už dlouho míjíš ordinaci očního lékaře a chceš vědět, zda jsou tvé oči stále ve formě? Udělej si krátký test, který odhalí stav zraku a popřípadě i důvody, které vedly k jeho zhoršení. Nalezneš jej na stránkách Dobreoci.cz.

bryle

Co zmůže laserová operace

Moderní doba přinesla pokrok i v očním lékařství. Nejznámější procedurou jsou laserové operace. Novinkou jsou laserové operace s doživotní zárukou. Nejčastěji jsou využívány metody LASIK, LASEK a PRK. Při operaci se laserem upraví zakřivení rohovky. Světelné paprsky se poté opět začnou protínat právě na sítnici. Laserová operace má však také svá rizika. Informace o nich se dozvíš zde.

K lepším očím přirozenou cestou

Jak prospět očím přirozeně? Dopřej svému tělu dostatek betakarotenu. Jeho vydatným zdrojem je mrkev, špenát nebo játra. A  samozřejmě i u očí platí staré známé rčení, že Kam nechodí slunce, tam chodí lékař – při slunečných dnech vystav zavřené oči slunečním paprskům, které pomáhají uvolňovat vitamín D a zvyšují účinek betakarotenu.

Za špatným stavem zraku leckdy může i samotný náš postoj k němu a naše celkové duševní rozpoložení. Zajímá tě tato problematika blíže? Pokud ti tvé oči nejsou lhostejné, ideální publikací je Program pro lepší zrak, který je konečně v dostání také v češtině. Poradí, jak dosáhnout postupného snížení dioptrií a uvolnění stresu pomocí tělesných a očních cviků i jak předcházet dalšímu zhoršování zraku. Tento program využilo už několik desítek tisíc lidí.

12 Comments
  1. Mě je 12 nosím čočky a vidím skvěle žádné problémy.Skus hledat na netu a zjistíš že je to bez rizik dělá se spoustu typů čoček i pro náctileté :D

 1. Tak jsem se koukla na ta rizika a musím říct, že mě docela odradily. Na operaci bych chtěla jít, brýle a čočky nosím už 7 let a čekám kdy se mi dioptrie zastaví. Píšou tam, že je to lepší s nízkým počtem dioptrií a to já nemám. Mno, děkuji za článek, budu o tom uvažovat :)

 2. Ja mám 6 ze 13. Mám předepsaný brýle snad od jeslí:-), no od školky určitě, 8 a 2 dioptrie na dálku. Na operaci bych určitě nešla. Oči jsou natolik důležitý, že nechci podstupovat riziko, že by to nedopadlo dobře.Navíc si myslím, že pořád tyhle operace očí mají krátkou historii a kdo ví, co se pak s tím okem stane třeba za 20 let. Já si ten program objednala, tak jsem zvědavá:-)

 3. Já fakt nevím, co si o tom programu myslet, já osobně než bych vyhodila 400 za něco, co je nasané někde na internetu(tam si může psát kdo chce co chce), tak bych se raději poradila s oční, určitě budou znát taky možnosti, jak si zlepšit zrak přirozenou cestou a ještě to bude zadarmo :) Kamarádka má přes 6 dioptrií a nikde jí neříkali, že to u ní půjde hůř… Rizika jsou u všeho, ale například v mém okolí znám 15 lidí, nekecám, co operaci podstoupilo a všichni jsou spokojení, takže je to pro mne velká motivace…

 4. No ja se obavam, ze doktori vedi to co se naucili ve skole, ale maloktery se vzdelava taky v jinych oblastech. A “lecenim” nazyvaji to, ze vam uriznou kus oka:-). No ja radsi vyzkousim neco za ctyri stovky a bez rizika, nez dat 30 tisic nebo vic a skoncit jako 600.000 lidi v Americe, u kterych se laserova operace nepovedla a vratit se to uz neda..na to fakt nemam.

 5. Není proč vyhazovat peníze za jakýsi program z Internetu. Již dlouhou dobu je trhu kniha sepsaná americkými očními lékaři, která se zábývá zlepšením zraku přirozenou cestou.
  http://www.medunka.cz/eshop/knihy/jak-lepe-videt-bez-bryli-a-kontaktnich-cocek
  Existují i další knihy (vím o dvou). Já jsem si knížku vypůjčil z knihovny a stránky, kde jsou popsány cviky jsem si okopíroval.
  Cviky jsou jednoduché a zaberou jen maličko času, ale je potřeba je dodržovat každý den.
  Výhodou je, že se dají cvičit téměř kdykoliv v průběhu dne.
  Co se týče laserové operace tu jsem absolvoval a mohu doporučit jako řešení pro lidi, kteří mají hodně dioptrií a metoda očních cviků by pro ně byla na dlouho (já měl 3,5 D).
  Nyní jsem měsíc po operaci a když se ráno probudím tak konečně po 11 letech vidím bez pomoci brýlí nebo čoček.
  Oční cviky cvičím proto, že trpím únavou očí a chci si zrak udržet v dobré kondici i pozdějšího věku.

 6. Mno já slyšela ještě o borůvkách. Za 2. světové války je jedli letci, aby lépe viděli :) Ptala jsem se na to v lékarně a doporučili mi Ufouna Koukálka. Mně to asi už moc nepomůže, ale dětem snad ano, tak to pškně papají :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.