Jsi unavená a bez nálady? Dopřej svému tělu restart

Proměnlivé a chladné počasí dává tvému tělu opravdu zabrat. Náladu máš pod psa a tvá energie stojí na bodu mrazu. Slečna má pro tebe čtyři tipy, jak (nejen) na podzim navrátit tělu ztracenou sílu a rozveselit mysl.

Jednou chladno, hned pak mírné oteplení – ve tvém organismu nastává totální blázinec. Je unavené, máš špatnou náladu a musíš se vypořádávat s nachlazením, kterému se v tomto proměnlivém počasí těžko vyhneš. Proto je nutné podpořit imunitu a zapracovat na rovnováze těla i duše.

Tělo si žádá vitamíny

V tomto období tvé tělo postrádá důležité vitamíny, což může být hlavní příčinou únavy. Proto bys neměla zapomenout na zásobování těla zeleninou a ovocem. Když už nestačí příroda, doplňuj vitamíny také ve formě tabletek.

Na které vitamíny bys neměla zapomenout?

Vitamín C – Nakopne tvoji obranyschopnost: pomáhá při léčení chřipkových a podobných onemocní a zároveň působí jako jejich prevence. Tento vitamín, který ti napomůže s bojem proti únavě, je obsažen především v citrusových plodech, jahodách, paprice a v mnoha dalších plodech.

Vitamín B – Vitamíny skupiny B taktéž pomáhají udržovat správnou funkci imunitního systému, chrání střeva před škodlivými látkami, před stresem a udržují stav kůže i vlasů v kondici. Tyto vitamíny najdeš v rybím i drůbežím mase, mrkvi, listové zelenině, rýži, čočce.

Vitamín H – Jde o vitamín, který si hravě poradí s regenerací kůže, vlasů, nehtů a přispívá také k nervovému zdraví. Na podzim tvé vlasy budou přirozeně více vypadávat a pokožka bude sušší. Užíváním vitamínu H můžeš těmto neduhům zabránit. Najdeš ho zejména v játrech, žloutku, ovesných vločkách a rajčatech.

  Víkend v lázních? Proč ne!

  Každý občas potřebuje absolutně vypnout a nabrat zpátky sílu, zvlášť v těchto měsících. I dva dny odpočinku dokážou s tělem opravdové zázraky. Po víkendovém pobytu v lázních přijedeš krásně odpočatá, plná síly a s elánem do dalších dní. Strávit tyto chvilky můžeš také s partnerem a užít si tak romantický pobyt ve dvou. Nechej se hýčkat příjemnými procedurami a zapomeň na všední i nevšední starosti.

  Tip Slečny: Potřebuješ pořádný restart? Udělej si výlet do Mariánských lázní, které prosluly léčivými prameny, a užij si wellness program se vším všudy. Na stránkách http://www.kvregion.cz/cz/wellness-balicky?mesto=3 si můžeš projít nabídku nejrůznějších wellness balíčků v mnoha hotelech a penzionech v různých cenových kategoriích.

  Rozhýbej se s jógou

  Jóga zahrnuje mnoho nenáročných cviků, se kterými dosáhneš duševní harmonie a také zpevnění tělesna. Cvičením jógy uvolníš veškeré napětí, odbouráš stres a zbavíš se negativních pocitů. Pravidelným cvičením si upevníš svou fyzičku a ani lahůdky o svátcích tě nijak nerozhodí.

  Jóga je ovšem široký pojem, existuje totiž mnoho dalších druhů a poddruhů. Které jsou ty nejznámější?

  Hathajóga –Viditelně posiluje svalstvo a napomáhá k lepšímu soustředění, přispívá k dobré náladě.
  Karmajóga – Jde o duchovní jógu, která se soustředí na očištění mysli a vědomí. Nejčastěji se označuje jako „jóga nesobeckého života“.
  Gjánajóga – Jedná se o jógu, která pracuje s meditací a pomůže ti k poznání sama sebe.

  Znáš jiné osvědčené triky jak bojovat s únavou a vyčerpáním? Své triky piš do komentářů pod článkem.

  No Comments Yet

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.