Koupání v bazéně, nebo v přírodě?

Sluníčko hřeje více a více, teploměr se pomalu rozpouští. Začínají se zaplňovat bazény, koupaliště, jezera, řeky, rybníky i vodní nádrže. V dnešní době bys měla být ostražitá jak při koupání v bazéně s chemicky čištěnou vodou, tak při koupání v přírodních nádržích.

koupani

Chlor versus sinice?

„Dávám přednost koupání na bazéně, protože v přírodě dnes není voda v příliš dobré kvalitě,“ konstatovala šestnáctiletá studentka gymnázia Tereza. Nejspíš si i ty říkáš, že v bazénech je voda mnohem čistší, a tudíž ti tam nic nehrozí. Ovšem pravda je taková, že i chlorovaná voda může být nezdravá. Může dráždit kůži nebo vyvolat astmatické potíže a problémy s dýcháním. Pokud však astmatem netrpíš a nemáš žádné zdravotní komplikace, nemusíš se nijak zvlášť bát.

I koupání v přírodních zdrojích má své mouchy. Než se vypravíš někam, kde to neznáš, měla by sis o daném místě zjistit pár informací. Především se informuj, jaká je kvalita tamní vody. To zjistíš například na webových stránkách krajské hygienické stanice. Zejména po záplavách může být kvalita vody nevyhovující. Koupání v ní by ti mohlo přivodit ekzémy nebo ženské potíže. A řešit takové problémy uprostřed léta rozhodně není nic příjemného.

Koupání, které není jen o koupání

Spousta moderních koupališť a aquaparků dnes návštěvníkům může nabídnout mnohem více než hezký areál a hygienicky čistou vodu. Patří mezi ně i Koupaliště Flošna v Hradci Králové. Zaplavat si tam můžeš ve velkém plaveckém bazénu s pěti drahami nebo si užívat letní pohodičku v rekreačním bazénu s proudovým kanálem, perličkou, chrličem a masážními tryskami. V areálu koupaliště se nachází i dětský bazén se skluzavkami, vodním ježkem, sedacími bójkami a vodními děly. Na své si přijdou i milovníci tobogánů, obřích skluzavek či aquazorbingu. Zkrátka příležitostí k vyblbnutí nespočet, a to nejen díky zábavným atrakcím.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

2 Comments
  1. Řekla bych, že v některých bazénech to s chemií přehánějí až moc! Po návštěvě aquaparku v Praze jsem se celá osypala…do tý doby se mi to nikdy nestalo…

Leave a Reply

Your email address will not be published.