Krásná a fit i v chladných měsících

beraniceLetní sluníčko vyměnila zamračená obloha a déšt. Ať spíme, jak chceme, stejně jsme stále ospalé. Chybí nám energie, kterou jsme měli v létě na rozdávání. Tady je par tipů, jak se znovu nabít energií a rozzářit pleť i vlasy.

1. Jez pravidelně!
Všechno spočívá ve správné stravě. Stává se ti, že se ráno probudíš a místo toho, aby jsi
sedla za stůl k snídani, tak radši věnuješ více času makeupu? Zkus to jinak! Tvoje tělo potřebuje jídlo každé tři až čtyři hodiny, aby byla hladina cukru a energie v těle stabilní. Pokud dáš přednost jogurtu před rtěnkou, uvidíš, že se v průběhu celého dne budeš cítit lépe.

2. Jez zdravě!
Zkus vynechat ze svého jídelníčku tučná jídla. Nasycené toky zpomalí krevní oběh a tvoje tělo se nestačí dostatečně okysličovat. Takže sbohem uzeniny a smažené!

3. Spánek!
Jistě víš, že spánek je klíčem k energii. Říká se, že osm hodin spánku je ideální, ale je to velmi individuální. Pokud jsi ospalá i po osmi hodinách spánku, zkus klidně spát ještě déle. beranice2Čím dřív půjdeš spát před dvanáctou, tím lépe. Je totiž dokázáno, že spánek do půlnoci přináší více uvolnění něž spánek v později v prvních ranních hodinách.

4. Zapoť se!
Je dobře známo, že sport zlepšuje kondičku. Po aktivním cvičení se tvoje tělo prokrví a ty budeš aktivnější a čilejší. Sport je také dobrý k odbourávání stresu. Nejen, že budeš mít víc energie, budeš se lépe cítit a tím pádem budeš mít i lepší náladu!

5. Nedělej, co nechceš!
Bohužel nyní nemluvím o plnění domácích úkolů nebo úklidu v pokojíčku. Některé věci se prostě dělat musí. Sama se však můžeš rozhodnout, které věci dělat nemusíš a nechceš!

6. Dělej věci postupně!
Jsi jedna z těch, co čtou knížku a zároveň jí? Píšou e-maily a k tomu mluví do telefonu? Tyhle “double-akce” ti ubírají až třikrát více energie, než kdybys je dělala postupně. Co ty na to?

7. Zbytečně se nestresuj!
Zapomněla jsi na domácí úkol? No a? Jsme lidi, děláme chyby a jistě ti za to projedinkrát nikdo vrtat hlavu nebude. Příště si úkol lépe poznač a dej si na něm více záležet. Nemusíš se ale zbytečně stresovat, to je jen na škodu!

8. Pěčuj o své vlasy!
Mráz může s vlasy napáchat velkou neplechu. Pokud jsi zvyklá na fénování, zapomeň nyní na foukání horkým vzduchem. Prudké změny teplot vlasy oslabí, a ty se rychle polámou. Čím míň fénování, tím líp – i vlasy potřebují přestávku!

9. Šetrně!
Všimla sis, že vstáváš s krepatými vlasy? Pořiď si povlečení z hebkého saténu. Je hladký, vlasy po něm v noci jen lehce kloužou a nelámou se!

10. Vitamíny!
Chceš se v tomto ročním období pořádně nadopovat vitamíny a minerály? Poohlédni se v lékárně po zinku – rozzáří tvoji pleť a pomůže ti v boji proti akné!

Text: Lenka Zajícová
Foto: Jupiter Images

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. Super tipy! Akorát je tam graf. chybka : Některé věci se prostě dělat masí – má tam být asi musí. No, co překlep se stane každému :-) Jinak fakticky pěkný článek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.