Luxusní péče přírodních tělových olejů (+ soutěž)

rose petal bathNáš každodenní život není jednoduchý. Kladou se na nás stále vyšší nároky, doba je stále rychlejší a na odpočinek, relaxaci a uvolnění zbývá stále méně času. Přestože je spousta věcí, které nám mají život ulehčit, zlepšit nebo zpříjemnit, většinou nemáme čas ani energii je využít, případně na ně nejsou peníze. Proto se ptám, jak si za málo peněz pořídit co nejúčinnější relaxaci, která nezabere moc času?


Kdesi jsem četla, že pro rychlé uvolnění jsou nejvhodnější masáže, o kterých už psala Terezka. Jedná o jednu z nejstarších a nejjednodušších metod, založenou na vzájemných dotecích. aromatherapyDoteky umí nejen léčit, ale také uklidnit nebo přinést radost a pocit uvolnění. Zkus si sama vzpomenout, kolikrát si bezděčně promneš spánky nebo kořen nosu a jak často zatoužíš po prohnětení ztuhlých svalů za krkem. Z vlastní zkušenosti vím, že masáž nejlépe funguje, pokud je prováděna drahou polovičkou v romantické atmosféře, v příjemném voňavém prostředí nebo v případě profesionální péče v dobrém salonu s kvalitními oleji. A jsou to právě kvalitní masážní oleje, o kterých bych chtěla tentokrát napsat, protože bez dobrého oleje není pořádné masáže a bez ní zase není uvolnění.

Předním českým producentem tělových a masážních olejů je firmu Saloos (možná ji znáš pod původním názvem Salus), která vyrábí nejen velmi lehce dostupnou, ale zároveň i cenově přijatelnou kosmetiku. Všechny výrobky najdeš v mnoha vůních, takže si stačí vybrat svoji oblíbenou vůni. Saloos se zabývá především přírodními, za studena lisovanými bio oleji, které jsou použitelné pro každý typ pleti, ale především neobsahují syntetické konzervanty nebo minerální oleje, které se získávají z ropy. Tvoje pokožka dostane zkrátka to nejlepší z přírody.
Oleje Saloos v kombinaci s jakoukoli masáží, dokonce i auto-masáží, napomáhají relaxaci, povzbuzují mysl, regenerují celé svaly a klouby a taky zanechají tvoji kůži příjemně jemnou a vláčnou. Sama mám po jejich použitá pocit, že kůže je opravdu jako po hodinovém peelingu a hydratační masce.

Firma Saloos nabízí velký výběr masážních olejů – který si vybrat?
Devatero kvítí – Mimořádně svaly a klouby uvolňující olej, který Ti může pomoci také při nachlazení. Obsahuje výtažky z máty peprné, eukalyptus, kafrovník a další.
Růže – Luxusní olej, který navozuje pocit harmonie a radosti. Růžový olej doporučuje třeba Scarlett Johanson, která si jím ošetřuje svoje úžasné poprsí – údajně stačí střídat horkou a studenou sprchu s masáží lufou a na závěr ňadra ošetřit růžovým olejem. Tento olej v sobě skrývá bulharskou a marockou růži, geránii a růžové dřevo a spoustu dalších esenciálních olejů v BIO kvalitě
Celulinie – No jasně, co by holky mohlo zajímat asi víc, než možnost zbavit se škaredých dolíčků na stehnech? Teolej_erotikanto tělový olej aktivuje krevní a lymfatický oběh, a tím napomáhá odplavování toxinů z těla. Pokožka je po pravidelné masáži hladší a pevnější – tohle na 100% potvrzuju. A navíc skvěle voní po citrusech.V Celulinii najdeš následující esenciální oleje – jalovec, grep, citron a pomeranč
Antistri – Když už se ti podaří konečně zhubnout, tak se většinou objeví nevzhledné podkožní prasklinky – strie, kterých je opravdu fuška se zbavit. Tento olej je ale účinným pomocníkem, který ti zpevní a zpružní kůži. Za tyto účinky můžeš po pravidelné aplikaci děkovat kadidlovníku, myrze a geránii.
Body Fit – Olej určený především fyzicky aktivním jedincům, protože je  ideální pro péči při sportu a fitness. Nejenže dobře prohřívá svaly, čímž zabraňuje zranění, ale také uvolňuje a zmírňuje svalové napětí – tím se snaží zabránit bolesti na druhý den těm, kteří sportují nepravidelně a nárazově. Obsažené esenciální oleje jsou rozmarýna, borovice, lemongrass.
Erotika – Můj nejoblíbenější olej, především při masážích s drahou polovičkou. Olej nejen krásně a smyslně voní, ale také při vzájemné masáži poskytuje pocit blízkost. Je naprosto ideální pro romantickou masáž se svíčkami, příjemnou hudbou a tou nejlepší osobou na světě, Tvým miláčkem. O erotickou atmosféru se postará santalové dřevo, Ylang-ylang a další afrodiziakální oleje
Relax – Další oblíbenec, především po dlouhém a vyčerpávajícím dni neodolám, abych svoje tělo neodměnila masáží tímto olejem. Poskytuje totiž uvolnění, regeneraci a navozuje příjemnou náladu, která ti dodá energii do dalších aktivit. Obsahuje růžové dřevo, bergamot a lemongrass

Říkáš si nyní, že olejíčky jsem sice popsala pěkně, ale pořád ještě nevíš, kam vyrazit, aby sis jich mohla užívat také? Nejjednodušší cestou je asi DM drogerie, kde mají velký výběr všech kosmetických přípravků, já osobně ale více doporučuji prodejny zdravé výživy nebo etnické obchody, kde mají i čisté oleje, do kterých stačí nakapat esenciální olej a tím si vytvoříš svůj vlastní masážní olej – o tomhle ale více v příštím článku o aromaterapii. Prodejny zdravé výživy mají oproti síti drogerií další výhodu – prodejci Ti většinou ochotně poradí jaký olej je pro Tebe nejlepší a také tam většinou mají další výrobky firmy Saloos.
Teď už jen přeji příjemné a voňavé masáže!

Text: Kača M.
Foto: magickmoon.net

POZOR – SOUTĚŽ!
Pro ty z Vás, které by chtěly vyzkoušet produkty firmy Saloos na vlastní kůži, máme soutěž! Pokud odpovíš správně na následující otázku a na otázky v dalších článcích o těchto výrobcích, máš šanci vyhrát jeden z pěti kosmetických balíčků. Správnou odpověď můžeš hledat například na oficiálních stránkách Saloosu – www.saloos.cz.

Saloos vyrábí přírodní masážní tělové oleje. Mezi tyto výrobky patří i JASMÍN – na co je tento olej dobrý?
a) Dodá pokožce pružnost a pevnost
b) Zklidňuje pokožku po opalování
c) Má povzbuzující, antidepresivní a afrodiziakální účinky
d) Uvolňuje napjaté svaly

Odpovědi si sbírejte a nakonec všechny tři posílejte na kmasnerova(zavináč)slecna.info.

8 Comments
  1. článek moc pěknej
    aspoň teď už vim, co dát mamce k narozkám takže děkuju za dobreou radu :)
    tyo mám chuť hned nějakej ten olej vyzkoušet!

  2. ale pozor, budou ještě další dva články a celkově budou tři otázky, taže pište až všechny odpovědi, nebo se v tom ani koza nevyzná :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.