Nový trend ve wellness: masáž rybkami Garra Rufa

Umíš si představit, že vlezeš jen v plavkách do vany plné malinkých rybek, které se kolem tebe okamžitě shluknou a začnou tě jemně „okousávat”? Právě tak vypadá poslední hit ve světě wellness – masáž rybkami Garra Rufa.

Pro hezkou pleť často strpíme víc než šimrání

Rybičky Garra Rufa pocházejí z Turecka. Jde o malé kaprovité tvory, dlouhé asi kolem centimetru, kteří dovedou žít i ve velmi teplých vodách v termálních jezírkách. Protože však v těchto vodách není pro Garra Rufa téměř žádná potrava, jako zdroj živin si našly odumřelou lidskou kůži. Netrvalo dlouho a lidé si všimli účinků, které má pro člověka koupel s těmito rybičkami.

A jaké že účinky to jsou? Procedura působí blahodárně na jakékoliv zranění kůže i dlouhodobější problémy – rybky totiž vypouštějí enzym s hojivými efekty. Jsou proto výborné pro ty, kdo trpí lupénkou, akné nebo ekzémy. Kromě toho provádějí bezbolestný přírodní, a přesto precizní peeling kůže – požírají totiž odumřelé buňky.  Tvá pleť bude po masáži hebčí. Garra Rufa mají pozitivní účinky také jako prevence proti celulitidě, těžkým nohám, bradavicím nebo suché kůži.

Nechej se hýčkat stovkami masérek

Pokud se rozhodneš absolvovat masáž rybkami, připrav se na to, že ze začátku to možná bude trochu zvláštní pocit. Ve specializovaném studiu dostaneš přidělenou vanu s rybkami, do které si po osprchování neparfémovaným mýdlem (jinak bys mohla rybky otrávit) vlezeš jen v plavkách. Rybky se shluknou kolem ponořené části těla a začnou tě jemně okusovat štětinkami, které mají místo zubů. Můžeš začít nejdříve třeba jen nohama, aby sis na zpočátku šimravý pocit zvykla, lepší je však samozřejmě nechat si „namasírovat“ celé tělo.

Masáže rybkami obvykle trvají 30 minut nebo hodinu, přičemž půl hodiny tě vyjde asi na 300 korun. Pokud nejsi žádný strašpytel a lákají tě nové věci, masáž rybkami může být tvůj další cíl.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.