Po masáži jako s novým tělem a duší

Celý den jsi na nohou a v jednom kole, do práce, z práce, nakoupit, uvařit, poklidit a spát. Druhý den zase a další den to samé … Jak dlouho to ještě vydržíš? Zastav se a udělej něco pro sebe, pro své tělo i duši. Zajdi si na masáž!

masazLidský dotek má kouzelnou moc, to věděli naši předkové už před několika tisíci lety. Masérské umění vzniklo ve staré Číně, odtud se rozšířilo do Indie, Thajska a pak do celého světa. Hlavně staří Řekové a Římané si masáže oblíbili ve svých pověstných lázních. Masáží se odedávna ozdravoval organismus a tělo zbavovalo bolesti a únavy. Můžeš si vybrat z široké škály odborných masáží. Záleží co si tvoje tělo a duše žádá.

Klasická masáž

Klasická masáž odstraňuje svalové napětí, únavu, stres, nespavost a bolest hlavy, takže se po ní budeš cítit jako znovuzrozená. Pokud je masáž správně provedená, ulevuje od bolestí různých částí těla a dokáže také obohatit krev kyslíkem. A co na to tvoje svaly? Těm dodává elasticitu.

Sportovní masáž

Pokud žiješ aktivně a pohyb je pro tebe denním chlebem, pak je pro tebe sportovní masáž jako dělaná. Důkladná masáž je pro vrcholové sportovce součástí tréninkového procesu a pro tebe by mělo platit to samé. Sportovní masáž se rozděluje na:

[icon_check]povzbuzující masáž připravující na sportovní výkon. Taková masáž doplňuje nutné rozehřátí a rozhýbání. Největší pozornost se samozřejmě věnuje těm svalům, které budou nejvíce namáhány, tím se odstraní ztuhlost a předejde se křečím.

[icon_check]uklidňující masáž odstraňující únavu po fyzické námaze, svaly se prokrví a uvolní. Cílem je načerpat ztracenou energii.

Relaxační masáž

Po jakékoliv větší námaze je vhodná relaxační masáž. Náročná práce, kterou jsi vykonala, zapříčinila shromáždění zplodin ve svalech a ty vyvolaly bolest a únavu. Mnohdy stačí pouze krátký odpočinek, ale tvůj organismus nejde takto šidit pořád. Svaly najednou ztuhnou a o masáž si řeknou samy. Ty se snaž tomuto alarmujícímu stavu předejít relaxační masáží. Ta dokáže svaly velmi rychle zotavit, zlepší krevní oběh ve svalech a odstraní zplodiny látkové výměny.

Autorka: Jana

No Comments Yet

Comments are closed