Objev kouzlo jógy

jogaAby ses mohla pustit do cvičení jógy, není třeba, aby jsi byla pružná a ohebná jako housenka – to je jeden z mýtů, který lidi od objevování kouzel tohoto úžasného cvičení odrazuje. Nezáleží na tom, jestli se ve stoje dotkneš plnými dlaněmi země a jestli uděláš roznožku – důležité je, aby tě cvičení bavilo a aby ses při něm odreagovala. Díky józe získáš krásné pevné tělo a klidnou mysl!

Jóga se od ostatních sportů liší především tím, že se nezaměřuje pouze na utvrzování kondice a posilování svalů. Jóga je něco mnohem, mnohem hlubšího, jelikož jejím základem je duchovno, jakási filozofie. Každopádně je to úžasné cvičení, které ti velkou měrou dopomůže k vysněné postavě.kristine

Kirstin McGee, která vystupuje v pořadech televize MTV zaměřených právě na jógu, říká: „Cvičením jógy můžete příjemným způsobem posílit především spodní část břišních svalů a také posílit svaly v okolí páteře. Cvičení jógy podporuje správné držení těla, tělesnou stabilitu a uvolňuje napětí snad ve všech svalových skupinách našeho těla – díky tomu budou vaše pohyby ladnější a budete se cítit o mnoho lépe a krásněji!“
Kirstin je světoznámou odbornicí v oblasti jógy a její cvičební sestavy si zamilovaly i mnohé celebrity. Jak sama říká, budete-li cvičit tyto speciální cviky alespoň pár minut třikrát týdně., výsledky se brzy dostaví a nemluvíme pouze o hezčí a pevnější postavě. Může být řeč také o velmi příznivém vlivu na celkový zdravotní stav a kondici, jóga je účinná na zkrácené svaly a dokáže lidskou mysl odvést od myšlenek na každodenní starosti a problémy. Relaxace a posilování zároveň, no není to paráda?

Pozor! Chceš mrknout na to, jak jóga vypadá v realitě, aniž bys musela zajít do sportovního censtra? Chceš zjistit, jak probíhají jednotlivé cvičební programy Kirstin McGee? Není nic snazšího než zavítat na její webovky! Klikni: KristinMcGee.com.

Cvičení na odbourání stresu – zacvič si s námi!

Každý se občas cítí pod psa. Na to je jen jeden zaručeně fungující lék – odreagování se. Až příště budeš ve stresu, udělej si chvíli čas a zopakuj si náš cvičební program, který se teď můžeš naučit…

Základná postoj: Stoupni si na podložku (nebo na měkký koberec), chodidla měj paralelně v šíři ramen a ruce pomalu zvedni rovně nad hlavu a zavři oči. Spoj ruce propletením prstů, dlaně by měly směřovat nahoru. Nyní uvolni napětí v loktech a nech dlaně klesnou níže a opřije o svou hlavu. Stále se snaž mít rovná záda a nezapomínej pravidelně dýchat s hlubokými nádechy do břicha a pomalými výdechy. Zaměř se na vzduch, které proudí do tvého těla a ven. Vdechnutý vzduch můžeš pokaždé na chvíli zadržet co nejhlouběji v břiše, jak to jen půjde.
Jak pokračovat: V této uvolněné pozici zůstaň tak dlouho, jak je ti libo. Důležité je, aby ti to bylo příjemné a aby ses skutečně uvolnila a vyprostila ze všeho toho stresu. Až se budeš cítit dostatečně připravená, zkus se hluboce v mysli zamyslet nad tím, co je příčinou tvého stresu a proč. Snaž se myslet ne své tělo, na svou mysl a pokus se cítit, jak je v tobě stres znát. Představ si stres jako velký těžký kámen který držíš v dlaních nad svou hlavou – přece je jednoduché jej jednoduše odhodit! Zajisté, tvá situace se pomyslným „odhozením“ problému nijak nevyřeší, ale nyní si budeš moci dopřát alespoň několik minut klidu a pohody.

V případě, že tě jóga nenadchla, můžeš se podívat na naše cviky na zadek.

Text: Eliška R.
Foto: KirstinMcGee.com

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. Zajímavý… Ale ty stránky, cos doporučovala, abychom se na ně koukly, tak jsou buď na pěkný houby s octem, nebo neumím hledat (což se mi taky stává)… Ale článek: zajímavý. A to nemyslím jako slušně řečeno ,divný’ nebo ,nudný’. Vv žádným případě. Prostě zajímavý:-)

  2. Ty stránky s tou krystínou sou tak náááááádherny HLAVNĚ KDYBY BYLI V ČEŠTINĚ TAKHLE MI SOU K NIČEMU ! Ale jinak máš hekey bloog.

  3. Zrovna včera jsem byla na první hodině jogy a zanechala ve mně velice dobrý dojem. Přesvědčila mě,že to není jen posilování, ale hlavně úžasná relaxace a pročištění mysli. Očekávala jsem hodně, ale tolik…..Chci se určitě joze věnovat i nadále a zárovenˇ ji všem doporučit.Jinak Vaše stránky se mi velice líbí. Kristýna 13let

Leave a Reply

Your email address will not be published.