Rozmazluj se na wellness

Proč trávit víkend ve městě, když můžeš odjet a dopřát si relaxaci v lázních? Zotavíš tělo a mysl, můžeš vyrazit na dámskou jízdu či ve dvojici s partnerem, nebo na pohodový víkend s maminkou či sestrou. Možností je mnoho! V republice je tolik lázní různého typu, vybrat si můžeš opravdu z obrovské škály. Kam zamířit na luxusní víkend?


wellnessWellness procedur je celá řada, počínaje masážemi, koupelemi, zábaly, solnými jeskyněmi, pivními lázněmi, bahenními lázněmi a podobně. Když strávíš víkend s přítelem ve stylu wellness, rozhodně nebudeš litovat, odvezeš si skvělé zážitky. Dostanete láhev něčeho dobrého k pití a pak si společně budete užívat masáže, koupele, vířivku a bazén. Jet samozřejmě můžete kamkoliv, na hory, do jiného města či lázní. Cena pobytu se pohybuje okolo 1500 korun za jednoho. Pokud jste ale s přítelem nadšení sportovci, víkend můžete strávit i aktivním odpočinkem – přes den šplhat po horách, jezdit na kole, zahrát si golf, no a večer se necháte rozmazlovat ve vodě, na masážích a tak dále. Skvělé zájezdy tohoto typu nabízí Krkonoše, jet ale můžete i do Tater či do jiných horských středisek.

Koupel v pivu uvolňuje i pomáhá

Co bych chtěla rozhodně vyzkoušet já, jsou pivní lázně. Chmel a kvasnice se využívaly jako lék již od starověku. Sloužily ale také jako prevence. První pivní lázně u nás byly otevřeny v roce 2006 v rodinném pivovaru Chodovar. Lázeň uvolňuje napětí svalů, prohřívá klouby a harmonizuje celý organismus. Navíc má regenerační účinek na vlasy i na pokožku, výpary uvolňují póry, z těla se odplaví všechny nečistoty. Má příznivý vliv na aknózní pleť či lupénku, pokožka přijme vitamín B, proteiny a sacharidy. Voda z pivní lázně bývá minerální, často se do ní přidávají také bylinky. Teplota koupele je 34 až 37 stupňů. Pivní lázně Plzeň jsou vcelku známé, najdeš je ale i dalších městech, v Ostravě, ve Varech, Olomouci, Praze a dalších městech.

Solná jeskyně uleví nejen astmatikům

Blahodárný vliv na organismus mají také solné jeskyně. V republice je jich hned několik. Jedna návštěva nahradí víkend u moře. Solná jeskyně je originálním využitím soli a kamenné soli. V jeskyni je specifické klima, které je specifické bakteriologickou čistotou vzduchu. Ten je prosycen například draslíkem a jódem. Návštěva trvá 45 minut, jeskyně má blahodárný vliv na astma, onemocnění dýchacích cest, kožní a srdeční problémy, stres, sníženou imunitu nebo vysoký krevní tlak. V České republice je již přes dvě stě takových lázní, takže za nimi nebudeš muset daleko.

Koupele v bahně i ve víně

Vyzkoušet ale můžeš také bahenní nebo čokoládovou kůru. U bahenní lázně si můžeš vybrat i speciální masáže na problematické partie. Lázeňské bahno například nabourává celulitidu, odvádí z těla škodlivé toxiny, odpadní látky i nadbytek tekutin. Pokožka se vyhladí a bude krásně jemná. Pokud miluješ čokoládu, zkus čokoládovou kůru. Pokožku vyživí, hydratuje a zbaví ji vrásek. Má vysoce antistresové účinky, navíc i příjemně voní.
Objevily se také vinné lázně – najdeš je v Hustopečích. Základem terapie jsou přípravky s výtažky z živých vinných kultur, využívají se jadérka, vinný cukr, olej i samotné bobule. Zkusit můžeš celotělový peeling, víno pomáhá také při léčbě dolních končetin, slouží jako prevence křečových žil. Vinnou koupel považovaly ženy odpradávna za omlazující proceduru.
Už víš, jak se necháš rozmazlovat?

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.