Strie: pět cviků, které jim nedají šanci

Strie – jedna z nejzákeřnějších nepříjemností, která postihuje naše těla. Tyto pajizvičky vznikají z extrémního napětí kůže v situacích, kdy náhle vyrosteš nebo přibereš na váze, ať už během puberty či v těhotenství. Co je na nich nejhorší? Strií se už nikdy úplně nezbavíš. Můžeš ale předcházet jejich vzniku.

Cviky můžeš ozvláštnit zapojením fitness míče

Nespoléhej na to, že si jednou koupíš zázračnou emulzi z reklamy a bude po striích. Prostě jim nedovol, aby vznikly. Mnohé z nás si jich pár sice vysloužily už v pubertě v důsledku velmi rychlého růstu, můžeš ale minimálně zastavit jejich zvětšování. Péči bys měla věnovat zejména problematickým partiím těla – dopřávej pokožce hydrataci, aby byla vláčná a pružná, a pravidelně tělo protáhni účinnými zpevňujícími cviky.

Čti také: Jak zamaskovat strie a další nedostatky?

Pět účinných cviků proti vzniku strií

1. Unožování vleže na boku

Polož se na bok s nataženýma nohama – a to tak, aby byla jedna na druhé. Spodní paži protáhni pod hlavu a druhou ruku polož dlaní dolů před tělo na podlahu. Nohy drž napjaté, horní unož, kam až to půjde, vydrž ji mít chvíli nataženou – a pozvolna polož zpět.
Cvič pomalu, nohy nenechávej prudce spadnout, protože by ses mohla poranit. Začít bys měla s osmi až deseti zdvihy na každou stranu třikrát týdně. Když si zvykneš a cvik ti bude připadat snadný, postupně si přidávej zdvihy až k dvaceti.

2. Posilování vnitřních stehen

Polož se na podlahu stejně jako v předcházejícím cviku. Svrchní nohu ohni v koleni a opři chodidlem o podlahu před spodní nohou. Napjatou spodní nohu zvedej asi dvanáct centimetrů nad podlahu, poté polož zpátky. Opakuj opět osmkrát a postupem času zvyšuj opět na dvacet.

Čti také: Proč je důležité protáhnout se před cvičením?

3. Vykopávání na židli

Sedni si vzpřímeně na židli, chodidla měj na podlaze. Ruce si slož podél těla nebo si je slož do klína. Vykopni obě nohy do vodorovné polohy tak, aby byly v rovině se židlí. Opět opakuj třikrát týdně po dvaceti výkopech.

4. Zvedání nohou na židli

Když už tě unavilo vykopávání, tak se zapři po stranách těla oběma rukama o sedadlo a s nataženýma nohama zvedej nejprve jednu a pak druhou nohu asi dvanáct centimetrů nad podlahu. Cvik prováděj pomalu. Zapojíš tak i břišní svaly.

5. Zpevni zadeček

Polož se na zem na břicho, upaž a paže ohni v loktech. Zvedni jednu napjatou nohu patou napřed opět asi dvanáct centimetrů nad podlahu. Pomalu polož na zem a opakuj s druhou nohou.

Tip Slečny: Vyzkoušej také další cviky pro pevný zadek.

 

4 Comments
  1. Škoda, že jsem nevěděla dřív že se dá striím zabránit cvičením..už mám takové malé na bocích a to proto že jsem přibala 5kg moc rychle..ale naštestí mi moje těhotná kamarádka poradila at s koupím Elasti-Q exclusive, ona se s ním maže taky a ty nové strie mi vybledly a kůži mám jemnou..už si na to budu dávat pozor a budu používat jedine tento krém…

  2. V těhostenství jsem přibrala přes 20kg, cvičit jsem moc nemohla a takže jsem si vystačila s pravidelný mazáním a taky to zabralo. Zkusila jsem víc krémů, ale nejvíc mi sedl elasti-q exclusive, má jemnou příjemnou vůni, která mi nevadila. Obsahuje hodně elastinu a kys.hyaluronové, díky tomu mám krásné bříško a strie se mi vyhly obloukem. Podívejte na toto video..dobrý návod
    http://www.youtube.com/watch?v=t-DfXL1mbgg

    1. Děkuji za inspiraci, video mám denně puštěné a mažu se podle něj. I krém elasti-q jsem si koupila..takže budu věřít, že mi to udří bříško bez strií.

  3. Já dala dceři Elasti-Q krém. Je v pubertě a šíleně mi roste. Mažeme každý den, a po 10 cm co za poslední domu vyrostla, nemá ani jednu strii…takže super!

Leave a Reply

Your email address will not be published.