Ta nejjemnější koupel (+ soutěž)

sprchaPředchozí články o výrobcích české přírodní kosmetiky Saloos se zabývaly masážními oleji a aromaterapií. Následující text spojí obě relaxační metody dohromady a poodhalí ti taje krásné pokožky už od sprchování. Ano, řeč bude o speciálních sprchových olejích, které kombinují všechny výhody pečujících masážních olejů s účinky vonných silic.

Přestože většina z nás si nejraději dopřává dlouhou, horkou a nejlépe bublinkovou koupel, dnešní uspěchaná doba dlouhým relaxacím  zrovna nepřeje a málokdo si může z důvodů nejen časových, ale také ekonomických dovolit vanu plnou horké vody a voňavé pěny včer co večer. saloosProto jsme si oblíbily sprchování. Proud vody dokáže jemně promasírovat svaly (ano, všechny milujeme masážní hlavice a jejich vynálezce vynášíme do nebes!), odstraňuje odumřelé kožní buňky a prokrvuje vrchní vrstvy pokožky. Sprcha má také další výhodu – můžeš střídat proud horké a studené vody, čímž se nejen otužuješ, a tím posiluješ svou imunitu a také předcházíš vzniku celulitidy.
Nevýhodou sprchování ovšem je, že místo úžasně pečujících koupelových olejů obvykle používáme sprchové gely, které naši pokožku vysušují. Smývají z pokožky její přirozenou ochrannou vrstvu tuku, a tím nás vystavují všem virům, alergenům, bakteriím a plísním kolem.
Sprchové oleje Saloos jsou mnohem jemnější. Z pokožky odstraní pouze nečistoty, pot a bakterie. Osobně jsem vyzkoušela grepový sprchový olej a nemohla jsem uvěřit, jak úžasně hebká byla moje kůže po vysušení ručníkem. Nemusela jsem dokonce použít ani žádné další tělové mléko a ke všem jsem se díky příjemné vůni citrusů cítila svěží a uvolněná.
Jak už jsem napsala v úvodu, sprchové oleje spojují účinky kvalitních masážních olejů a aromaterapie, takže záleží jen na tobě, jestli dáš přednost povzbuzujícím, uklidňujícím nebo afrodiziačním účinky. A následuje krátký přehled toho, čím můžeš vylepšit svou koupelnu:

Grep
– jeden z nejoblíbenějších sprchových olejů, dokáže psychicky povzbudit a stimulovat
– je velice účinný na celulitidu díky výtažkům z grepu, podporuje prokrvení pokožky
– mimo lisovaný bio olej obsahuje vitaminy A, E a Fz1528

Levandule
– uvolňuje tělo a mysl, pomáhá při nespavosti
– podporuje tvorbu nových kožních buněk

Celulinie
– podporuje krevní a lymfatický oběh, a tím urychluje odplavení toxických látek z těla
– osvěžuje tělo i mysl, napomáhá koncentraci – především díky obsahu citrusových olejů

Erotika

– harmonizuje unavené tělo a smysly – používala jsem ji po dřině na letní brigádě a opravdu pomáhá
– uvolňuje svalové napětí, navozuje pocit blízkosti
– obsahuje esenciální oleje ze santalového dřeva, ylang-ylangu, které jsou známé svými afrodiziakálními účinky

Text: Kača M.
Foto: crestock.com

POZOR, SOUTĚŽ!

Zapátráš-li v archivu Slečny z měsíců červen a červenec, jistě se ti podaří najít dva články, se kterými můžeš vyhrát. Po delší odmlce se konečně objevuje poslední, tedy třetí soutěžní otázka, po které by všechny výhry chtivé čtenářky měly poslat odpovědi na všechny tři otázky a čekat na slosování.
Ve hře je pět kosmetických balíčků plných nejoblíbenějších výrobků přírodní kosmetiky Saloos.

Třetí soutěžní otázka:
Jaké další tělové oleje, kromě masážních a sprchových, nabízí firma Saloos svým zákazníkům?
A) Oleje na holení
B) Pečující vlasové oleje
C) Speciální oleje na nohy

Správnou odpověď můžeš hledat například na oficiálních stránkách: www.saloos.cz.

Odpovědi na všechny otázky (i ze dvou předcházejících článků!) nám zašli prostřednictvím následujícího FORMULÁŘE – nezapomeň uvést adresu, abychom věděli, kam ti balíček v případě výhry můžeme poslat!
Konec soutěže: pondělí 30. listopadu 2009 v 17:00
Výherce budeme kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

7 Comments
  1. já si myslím, že právě na Slečně je šance vcelku velká, když si vezmete, že ve hře je pět balíčků a kolik čtenářek si tento článek přečetlo a kolik procent z nich odpovědělo a navíc ještě správně – však zkuste :-)

  2. POZOR – nutné je poslat odpovědi také na předchozí dvě otázky, které naleznete v předchozích dvou článcích (rubrika Buď fit!) s (+ soutěž) v titulku, odpovědi tedy musí být tři, jinak je odpověď neplatná :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.