Vyčerpal tě začátek školy? Dopřej si den plný relaxace

Konce a začátky: Dva měsíce prázdnin utekly až moc rychle a opět jsme usedly do školních lavic. Také se ti při prohlížení fotek z dovolené rozprostře na tváři blažený úsměv? Aby sis ještě jednou připomněla slunné léto a rozloučila se s volnem, vyhraď si jeden den na domácí relaxačně kosmetickou kúru.

Poslouchej letní hity

Zalíbila se ti přes prázdniny nějaká hitovka, kterou sis musela pouštět neustále dokola? Objevila jsi nového interpreta, který ti vyhrával každou volnou chvíli ve sluchátkách? Svoji domácí letní atmosféru podkresli právě touto hudbou.

Tip Slečny: Náladu ti stoprocentně zvedne Waka Waka od Shakiry nebo třeba písnička LeHomole od Tomáše Kluse.

Namíchej si drink

Nikdy nevypiješ tolik ledové kávy a koktejlů jako během léta. Pokud máš tyto nápoje spojené s lenošením u vody, namíchej si je i doma. Do ledové kávy dej kopeček vanilkové zmrzliny a ozdob ji šlehačkou i čokoládovou polevou. Do koktejlu zase naaranžuj paraplíčko. Loučení s prázdninami musí být se vším všudy!

Recept: Královská ledová káva

Potřebuješ:
– instantní kávu
– mléko
– vanilkový cukr
– vanilkovou zmrzlinu
– šlehačku
– kakao nebo čokoládovou polevu
– šejkr (v nouzi postačí i plastová půllitrovka)

Postup: Lžičku instantní kávy rozšejkruj s mlékem. Pokud by ti káva připadala moc mléková, můžeš mléko zkombinovat s vodou. Do šejkru přisyp pytlíček vanilkového cukru a pořádně protřepej, aby se cukr rozpustil. Poté kávu přelij do vysoké sklenice, přidej kopeček vanilkové zmrzliny a ozdob čepičkou šlehačky. Posyp kakaem nebo čokoládovou polevou. Dobrou chuť.

Kosmetický salon podomácku

Až se perfektně naladíš na letní vlnu, udělej si z koupelny své vlastní kosmetické studio. Začni peelingem ve sprše. Kůži zbavíš odumřelých buněk a ta pak snáze vstřebá pečující látky z dalších přípravků.

Tip Slečny: Třpytivý tělový peeling s minerály SSS, 200ml, Avon, 189 Kč

Potom dopřej péči také svým vlasům. Šampon se svěží ovocnou vůní ti zvedne náladu, nezapomeň však ani na vlasovou kúru. Pokud byly tvé vlasy v létě hodně namáhané (slanou vodou, ostrým sluncem a podobně), kúra jim rozhodně prospěje.

Tip Slečny: Mangová vlasová kúra, Lavera, 235 Kč

Na závěr pobytu ve sprše střídej studenější a teplejší proud vody. Pokožka se ti prokrví a vypne. Až se osušíš ručníkem, čeká tě nejpříjemnější část – mazání kokosovým olejem. Do pokožky tak dostaneš spoustu vitaminů a prospěšných antioxidantů a navíc ji provoní typická letní kokosová vůně.

Tip Slečny: Extra panenský kokosový olej, 240ml, Reniu 360 Kč

Aby se i tvůj obličej dostal po létě do formy, nanes na něj hydratační masku. Pleť bude rozzářená a vyživená. S maskou na obličeji si naordinuj relax u knížky, kterou jsi začala louskat o prázdninách, nebo si pusť film, jenž ti připomene bezstarostné prázdninové dny.

Tip Slečny: Hydratační zkrášlující maska Hydra Life, Dior, 1299 Kč

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.