Vydej se s partou za netradičními sporty

Ráda se bavíš? Jsi společenská a nesnášíš nudu?  Tak to určitě často vyrážíš s partou přátel do klubu, na koncert nebo třeba do cocktail-baru. Existuje ale ještě jedna atraktivní varianta, jak strávit společný čas s přáteli a skvěle se pobavit! Vypravte se společně za sportem a netradičními pohybovými aktivitami.

Lanové centrum je zárukou zábavy i adrenalinu

Sportovat neznamená pouze navléknout se do teplákovky a vyrazit na hřiště. Moderní sportovní disciplíny jsou alespoň čas od času vítanou změnou pro všechny vitální lidi se smyslem pro akci a adrenalin. Využij s kamarády krásného babího léta a běžte si užívat sluníčka!

Šplhám, šplháš, šplháme

Ještě před pár lety šlo o naprostou specialitu známou spíše ze zahraničí a u nás velmi ojedinělou. Dnes jsou lanová centra dostupná i u nás, a pokud netrpíš chorobnou závratí či panickým strachem, užiješ si skvělou zábavu. Většina lanových center nabízí i snadnější variantu pro začátečníky či děti a náročnější cestu pro zkušenější lezce nebo odvážnější jedince.

Zní to nebezpečně? Není se čeho bát, všechna centra jsou vybavená certifikovanými jistícími pomůckami a vyškoleným personálem. V partě si v centru užiješ senzační příliv adrenalinu a endorfinů. Stačí trochu zabrouzdat na netu, najít nejbližší lanové sportoviště, obvolat kámoše a vyrazit. Cenově jde o celkem dostupnou zábavu, připrav si zhruba 150 až 350 korun podle zvoleného programu a ceníku jednotlivých center. Stačí už jediné – aby se vydařilo počasí.

Kouzlo děravé koule

Dnes už tradičním společenským sportem je bowling. Nepotřebuješ nic zvláštního, nezbytné boty vyfasuješ až na místě a s oblečením není třeba si nikterak lámat hlavu. Snad je potřeba jen počítat s tím, že například v minisukni se hraje trošku nepohodlně.

Bowling má svůj půvab ve spojení sportovního výkonu se společenskou konverzací. Zdravě si zasoutěžíte a zároveň proberete nejnovější události a drby. Pronájem bowlingové dráhy se dá pořídit od přibližně 120 až 300 korun na hodinku, ideální je hrát na jedné dráze maximálně ve čtyřech lidech. Pokud je vás víc, určitě se vyplatí objednat více drah a uspořádat třeba přátelský turnaj se závěrečným soubojem nejlepších.

Bowling zvládne každý, někdo hned, jiný pomaleji, někomu půjde excelentně, jinému třeba trochu hůř, ale zábava je zaručena. Děravá koule a kuželky dostanou skoro každého. Opravdu není třeba se ničeho obávat, nějaké kuželky shodí i začátečník a možná v sobě objevíš i skrytý talent. Kluci bowling zbožňují a i pro holky je to velice schůdná možnost, jak trávit čas s přáteli aktivně a nepropotit při tom čtyři trika.

Jen si tak trochu skočit

A nakonec je tady jedna hodně specifická alternativa – hitovka posledních dvou až tří let. Nebojíš se zkoušet neobvyklé věci? Jsou tvoji přátelé zapálení pro netradiční novinky? Pak musíte rozhodně vyzkoušet skákací boty.  7leagueBoot, často také nazývané jako sedmimílové boty, se u nás masověji objevily teprve nedávno. Možná už jsi někde v ulicích nebo parcích viděla lidi obuté v čemsi neobvyklém a pohybující se tak trochu jako „z jiného světa“. Pohled je to celkem ohromující – na skákacích botách bez problémů vyskočíš dva metry vysoko, čtyři metry daleko a běžet můžeš rychlostí až 30 kilometrů v hodině.

Zkušenější „skákači“ pak umí i spoustu triků – otoček, roznožek a dokonce i salta. I v rekreační podobě jde ale o neobvyklý zážitek pro každého, kdo je alespoň trochu sportovně založený.  Skákací boty nejsou jen legrace, ale mají skvělé účinky na kondici, pohybový aparát a odbourání stresu.  Instruktor vám všechno vysvětlí, a pokud vás bude víc, možná si domluvíte i nějakou slevu.

Jak vidíš, za zábavou se nemusí jen do klubů a společenských zařízení. Užij si víkend s partou na hřišti, pár metrů nad zemí v lanovém centru nebo objev nový úhel pohledu v sedmimílových botách. Poslední letošní teplé dny plné sluníčka přece nemusíš promarnit u televize!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.