Wellness, rychlý způsob relaxace

O proměně Slečny bylo napsáno už dost, teď by bylo dobré přejít od slov k činům. Od tohoto týdne na Slečně začíná nový wellness seriál, který vás, milé čtenářky, seznámí s tímto hitem posledních let, doporučí vám ty správné procedury a redaktorky vás oblaží vlastními zážitky z této trendy oblasti péče o tělo i ducha.

Rozdíl mezi lázněmi a wellness tkví v tom, že v lázních najdete léčivé přírodní zdroje, jako jsou prameny, bahno, soli či vzduch. I klasické lázně však poslední dobou do svých balíčků přidávají wellness pobyty, protože je o ně zkrátka zájem. V dnešní uspěchané době nemá mnoho lidí čas na léčebný pobyt, jehož délka mnohdy dosahuje až čtyř týdnů. Upřednostňují se tedy víkendové relaxační pobyty.

wellness

Wellness centra najdete narozdíl od lázní na každém rohu. Před jejich návštěvou je ale dobré prostudovat všechny dostupné informace o kvalitě poskytovaných služeb. Certifikační systém těchto center je u nás zatím jen hudbou budoucnosti. Dobrým signálem může být například to, že vám na místě nabídnou vstupní lékařskou či odbornou prohlídku. Změření tlaku, tepu, váhy a výšky by mělo být samozřejmostí.

Některé wellness procedury:

Aroma masáž – Klient se nachází ve stavu hluboké relaxace, kdy organismus regeneruje. Masér při jemné masáži používá vonné esence. Procedura posiluje imunitní systém, působí na nervovou soustavu a posiluje fyzickou i duševní pohodu. Pomáhá při bolestech hlavy, migrénách, bolestech zad i kloubů. Trvá kolem 45 až 60 minut, stojí asi 500 korun.

Floating – Jedná se o relaxační koupel ve vaně napuštěné koncentrátem solí z Mrtvého moře, který způsobuje nadnášení. Přináší rychlé uvolnění těla i ducha, léčí kožní choroby, pomáhá při onemocněních dýchacích cest, bolestech hlavy a depresích. Trvá 45 až 60 minut, stojí 400 až 500 korun.

Klasická masáž – Masér ručně masíruje ztuhlé svaly, a to hlavně na zádech – je možná i masáž nohou, rukou či hlavy. Odbourává stres a působí relaxačně. Uvolní se svalstvo, rozšíří kožní vlásečnice a zvýší se prokrvení. Pomáhá při bolestech páteře a kloubů, uvolňuje ztuhlé svaly a přináší relaxaci. Lidé s křečovými žilami by se měli vyhnout masáži postižených míst. Délka je 15 až 20 minut, cena od 180 do 400 korun.

Lymfodrenáž – Obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Lze podstoupit i přístrojovou lymfodrenáž, jinak ji provádí speciálně vyškolení maséři. Doporučuje se u lymfatických edémů, žilní nedostatečnosti a pomáhá při odbourávání celulitidy. Trvá 30 až 45 minut, stojí od 200 do 600 korun.

Medová masáž – Med je nanášen na pokožku zad, která jsou masírována speciálními hmaty. Oživuje svalstvo zad a příznivě působí na celý organismus. Silně prokrvuje pokožku a může i bolet. Většinou trvá 20 minut a stojí od 400 korun.

Pivní koupel – Hlavní sloužkou lázně je voda o teplotě 34-37°C, obohacená o živé kultury pivovarských kvasnic a směsi drcených bylin. Hladinu lázně pokrývá pivní pěna a atmosféru dokresluje charakteristická vůně vařeného piva. Koupel trvá 20 minut, následuje relaxace na lůžku. Sklenka moku je samozřejmostí. Cena od 250 korun.

Solná jeskyně – Vzduch, který se do jeskyně přivádí přes solné stěny, vytváří v místnosti ideálně čisté ionizované ovzduší s optimální vlhkostí. Kúra probíhá na polohovacích lehátkách při tlumeném osvětlení a relaxační hudbě. Příznivě ovlivňuje onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy, onemocnění srdce či dermatologická onemocnění. Za 45 minut zaplatíte 150 až 200 korun.

Thajská masáž – Technika stará asi 2 500 let působí na celkovou fyzickou i psychickou kondici. Spočívá v působení síly na tlakové body, uvolní svaly, klouby, šlachy chodidla a přináší celkové uvolnění. Za hodinu masáže zaplatíte od 400 korun výš.

Zábal v banánových listech – Nová procedura, která uvolňuje, zjemňuje a zkrášluje pokožku. Banánové listy odstraní starou, suchou pokožku a přispějí k vyloučení toxinů z těla. Zlepšují elasticitu pokožky a hloubkově ji čistí. Cena za 90 minut je 1 400 korun a více.

Každých čtrnáct dní se na Slečně objeví nový díl seriálu, který blíže poodhalí kouzlo jednotlivých procedur. Začínáme již příští pondělí!

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.